Skocz do zawartości

Ogólnie - powrót koszmarów sennych


Fen

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli od dzieciństwa (od około 15 lat lub dawniej) nie śniły mi się żadne koszmary, a teraz nagle od kilku dni ciągle mi się śnią i to co noc, to może mieć jakieś znaczenie zdrowotne lub inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sny można interpretować pod bardzo różnymi kątami. Mogą wyrażać nasze lęki, kompleksy, nadzieje, obawy, pragnienia...mogą odzwierciedlać emocje z przebytego dnia, zapowiadać przyszłość i można tak chyba bez końca. Zastanów się, czy ostatnio nie zaczęłaś się czymś stresować, może wydarzyło się coś przykrego albo denerwujesz się jakaś sytuacja, która ma nadejść, jakiś problem? Często koszmary przychodzą pod wpływem stresu.

A tak z innej strony to sprawdź jak układasz kapcie przy łóżku. Powinny być ułożone tak abyś po wstaniu od razu mogła je założyć. Jeśli są ułożone odwrotnie podobnie w nocy może nawiedzać nas zmora - nwm czy to prawda, ale warto sprawdzić kapcie :)

Na koszmary też są inne sposoby: łapacz snów, specjalny woreczek z odpowiednimi ziołami, kamień półszlachetny pod poduszką.

Warto spróbować coś zastosować, bo to też ma wpływ na naszą podświadomość i faktycznie może rozprawić się z koszmarami. Ja też mam ten sam problem od kilku dni, ale dopiero przymierzam się do dzialania. Powodzenia :)

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 10:09, nastek96 napisał:

Zastanów się, czy ostatnio nie zaczęłaś się czymś stresować, może wydarzyło się coś przykrego albo denerwujesz się jakaś sytuacja, która ma nadejść, jakiś problem? Często koszmary przychodzą pod wpływem stresu.

 

i skojarz to z tym okresem, w którym pojawiały się koszmary, gdyż jeśli powodowane są one stresem, to w dzieciństwie musiałoby być podobne podłoże.

Czasem koszmary są wynikiem zaburzeń stanu zdrowia, nie tylko psychicznego, także tzw. fizycznego, ale to rzadszy przypadek niż koszmary powodowane stresem. Mogą też nawracać stany z dzieciństwa, zn. jakieś stany lękowe, nie jako choroba, tylko np. wtedy coś cię przestraszyło, czegoś się obawiałas/łeś a teraz coś cię gnębi,czegoś się boisz, jakaś wielka niepewność np. i koszmary wracają, bo taka reakcja jest zakodowana podświadomie.

Edytowane przez Emeryta
  • Lubię to! 2
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...