Skocz do zawartości

Książki o kartach Kipper


Gość Stilla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stilla

Czy macie jakieś książki do polecenia?

 

Kippery są (podobno) dość popularne w kraju ich powstania, natomiast wszędzie indziej są mało znane. Tym samym materiałów jest skrajnie mało, a po polsku właściwie nic.

 

Do talii "Mistyczny Kipper" dołączona jest książeczka po polsku ze znaczeniami kart. Jak na instrukcję do talii jest ładnie wydana i na początek jest w porządku. Szkoda tylko, że nie ma więcej przykładów połączeń kart, jest ich tu tylko garstka.

 

skanowanie0016.thumb.jpg.c8cefa7b2b8d5ed367805916066ad5f4.jpg

 

Szukałam sensownych rzeczy po angielsku i wiem o dwóch pozycjach wartych uwagi: "The Card Geek's Guide to Kipper Cards" od Toni Puhle oraz "Art of Kipper Reading: Decoding Powerful Messages" napisaną przez Alexandre Musruck.
 

image.png.e46a62a30469e1c6dddfa71663331fa8.png

 

Oboje są aktywni ze swoimi kanałami na Youtube i można się nauczyć sporo oglądając po prostu ich filmiki. Kanał Toni Puhle oraz Kanał Alexandre Musruck są po linkami.

 

Książki są dość drogie (około 100-140 złotych), więc na razie dorobiłam się małej broszurki napisanej przez Toni Puhle (w elektronicznej wersji na Kindle'a, kosztowała $3.99, czytam na komórce)  - "Kipper Cards Meanings". Jest krótka i zawiera bardzo podstawowe znaczenia Kipper, z paroma poradami jak je czytać w niektórych połączeniach. Podręcznik to żaden, ale nie ma co marudzić, jak na rynku nie ma nic innego. Może być uzupełnieniem książeczki do "Mistycznego kippera", który można kupić w Polsce, ale... ja nie wiem czy to polecać, więcej informacji chyba da się wyłuskać oglądając po prostu filmiki autorki.. Jeśli ktoś zastanawia się jak w środku ta broszurka wygląda, to właśnie tak (na obrazku są dwie losowe strony):


Screenshot_2021-02-01-01-37-31-224_com.amazon.kindle.thumb.png.bd30a68f5427b80af82b4d20d82be51f.pngScreenshot_2021-02-01-01-37-55-699_com.amazon.kindle.thumb.png.b64445494773a1a36bc16a07680bddfb.png

 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Doszła mi książka o kartach Kipper, nad którą wahałam się kilka miesięcy (jej koszt jest dość wysoki i zwyczajnie mnie cena odstraszała) :D Autorką jest Youtuberka, która prowadzi fajny kanał o kartach i wydaje też swoje talie kart. Jak coś to jej kanał tu: https://www.youtube.com/c/TheCardGeek

 

Napisała podręcznik do kart Kipper. Jest niestety po angielsku i jest niedostępny tak normalnie w Polsce, ściągała mi ją księgarnia, która się specjalizuje właśnie rzeczy z zza granicy na zamówienie :D https://www.libristo.pl/ksiazka/the-card-geek-s-guide-to-kipper-cards.html\

 

Recenzji brak, bo dopiero rozpakowałam.

 

Pierwsze wrażenie jest na razie takie, że podręcznik jest cienki (240 stron), ale za to wielkości podręcznika szkolnego i w sumie dosyć ciężki. Książka jest wypchana informacjami, technikami odczytu i opisami rozkładów.

 

Obrazków jest sporo i pokazują talię autorki (nie ma dużego problemu jeśli ktoś tej talii nie ma. Obrazki mają takie same kierunki jak klasyczna talia Kipperów i da się spokojnie to przełożyć na inną talię).

 

Niestety nie jestem pewna czy samo formatowanie książki będzie przyjazne w czytaniu, mam trochę wrażenie przeglądania ilustrowanego podręcznika do napraw silnika spalinowego i masa akapitów i akapicików mieni się w oczach, ale o tym się przekonam niebawem :D Pewnie mi jej przeczytanie zajmie wieki.

 

IMG-20211022-154727.jpg

 

IMG-20211022-154628.jpg

 

 

IMG-20211022-154638.jpg

IMG-20211022-154747.jpg

 

IMG-20211022-154842.jpg

 

IMG-20211022-154902.jpg

 

IMG-20211022-160708.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Tutaj zestaw, który przypomina trochę to, jak w Polsce jest wydany "Mistyczny Kipper". Mamy podobną sytuację, czyli duże pudło, książkę i zestaw kart. Tutaj jest to coś podobnego, ale innych autorów. Książka jest trochę lepsza niż w Mistycznym Kipperze (w Mistycznym połowę zaśmiecał opis tego, co widzimy na karcie, tutaj po prostu są to same znaczenia kart, chociaż szczerze to są dość ogólnikowe i niewiele wnoszą do tematu, jeśli już ktoś zna te karty). Do kart dołączony był jeszcze dodatkowy zestaw kart z instrukcją i chociaż wygląda nieciekawie (masa tekstu na białych kartkach), to dopatrzyłam się tam połączeń.

 

Zamawiałam to kilka miesięcy temu. Na pewno jest to rzecz bardzo ładnie wydana (książka jest w kolorze!) i boli mnie, że za te pieniądze w Polsce kupujemy pojedyncze talie, a tymczasem dało się zrobić cały, ładny zestaw i wręcz nadaje się na prezent: https://www.libristo.pl/ksiazka/kipper-karten-fur-einsteiger.html

 

Niemieckiego za bardzo nie znam, więc radzę sobie z tą książką technologią. Google Translate na telefonie ma opcję tłumaczenia w locie na ekranie, jeśli się zbliży do tekstu telefon z kamerką. Widać wtedy na ekranie, jak zmieniają się literki - magia (serio, pobawcie się tym u siebie :biggrin:) Można sobie w ten sposób czytać całe książki jak przez szkło. Nie są to idealne tłumaczenia, ale wystarczą do zrozumienia sensu. Nie będę ukrywać, że na razie nie chciało mi się siedzieć nad tym od deski do deski i bawię się tym zestawem po prostu kiedy muszę sprawdzić znaczenie konkretnej karty podczas wróżby.

 

IMG-20211022-163219.jpg

 

IMG-20211022-163227.jpg

 

Screenshot-2021-10-07-12-53-42-366-com-g

 

IMG-20211022-163305.jpg

 

IMG-20211022-163324.jpg

 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...