Jump to content

Henryk


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Henryk :

 

Henryk imię germańskie pochodzi od słów heim - dom i richi - bogaty oznacza człowieka, który panuje w bogatym domu. Henryk chodzi zawsze swoimi drogami, jest przy tym bardzo odważny, dlatego trudno go okiełznać. Lubi też towarzystwo, zaba wę i śpiew.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Dyskusja na temat znaczenia imienia Henryk :

 

Henryk imię germańskie pochodzi od słów heim - dom i richi - bogaty oznacza człowieka, który panuje w bogatym domu. Henryk chodzi zawsze swoimi drogami, jest przy tym bardzo odważny, dlatego trudno go okiełznać. Lubi też towarzystwo, zaba wę i śpiew.

 

Moj mlodszy brat ma tak na imie.Jest niesamowicie byskotliwy, inteligentny.Ma ogromne powodzenie u plci przeciwnej.Jest zaradny i odwazny.Wrazliwy na krytyke(w konstruktywnym tego slowa znaczeniu).Od najmlodszych lat byl inny niz reszta dzieci podejzewam ze pewnego dnia bedzie 'czlowiekiem panujacym w bogatym domu'.

To stare rzadko uzywane ale piekne imie dla mezczyzny.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

HENRYK

 

Pochodzenie: germańskie

Liczba imienia: DWÓJKA

Znaczenie: "pan domu"

Znak zodiaku: Rak

Planeta: Księżyc

Imieniny: 19 Styczeń, 19 Luty, 2 Marzec, 10 Kwiecień, 12 Lipiec, 15 Lipiec, 2 Wrzesień

 

Stare germańskie imię Henryk, czyli *Heime-rich*, znaczyło "pan domu" albo "władca rodzinnego kraju". Było ulubionym imieniem królów i książąt w Niemczech i stąd przeszło do innych krajów Europy. U nas nosili to imię książęta z rodu Piastów, a później pierwszy król wybrany przez szlachtę, Henryk Walezy. ta oznacza domatorów, ludzi spokojnych, opiekuńczych i ściśle związanych ze społecznością, w której żyją. Ludzie spod liczby DWA, nawet jeżeli rządzą i kierują, nie stosują jakichś tyrańskich metod, ale dbają o to, aby każdy był zadowolony. Henrykowie zwykle dobrze odpowiadają tradycji swojego imienia. Wzorem dawnych królów są energiczni, ambitni i chętnie podejmują się kierowniczych ról oraz biorą na siebie odpowiedzialność za innych. Jednak przy tym zachowują się jak dobrzy wujaszkowie i bardzo im zależy, by nikogo nie urazić. Jak każda dwójka, Henryk jest dyplomatą, potrafi dobrze mówić i z właściwej strony naświetlić swoje stanowisko, a przy tym do swoich celów dochodzi nie zawsze najprostszą drogą. Wielu spośród Henryków interesuje się polityką i działa w różnych organizacjach. Jak ryba w wodzie czują się oni na zjazdach i kongresach, gdzie tworzą koalicje, pozyskują stronników i umieją wczuć się w nastroje publiczności. Jeżeli Henryk przeprowadzi się do innej miejscowości, już po krótkim czasie będzie uchodził za swojaka. Henrykowie zachowują się tak, jakby dobrze wiedzieli, że ich imię znaczy "pan domu". Budowanie i urządzanie domu jest dla nich wielką życiową przygodą. Często też zawodowo zajmują się czymś, co jest związane z domowym życiem; bywają architektami, produkują meble lub sprzedają nieruchomości. Typowy Henryk jest również zawołanym majsterkowiczem. Ponieważ marzeniem Henryków jest, aby ich dom był wielki, pełen ludzi, a oni w nim byli najważniejsi, często zostają... szefami hoteli. Tym bardziej, że jako numerologiczne dwójki uwielbiają sprawiać innym przyjemność. Obszerny dom i wygodny fotel przed płonącym kominkiem to ulubione miejsce Henryka. Do tego kolekcja fajek, szable na ścianach i portrety sławnych przodków. Henryk jest zwykle zamiłowanym kolekcjonerem i znawcą różnych ładnych i cennych drobiazgów. Henrykowie nie tracą z oczu swoich znajomych, choćby to byli koledzy ze szkoły podstawowej. Mają rozległe kontakty towarzyskie i zawsze są wiedzą, co u kogo słychać. Ideały zawarte w tym imieniu najlepiej zrealizuje główny domator zodiaku, Rak. Dobrzesię też będzie z nim czuł miłośnik wygód i materialnego zadowolenia, czyli Byk. ImięHenryk odpowiednie też jest dla praktycznych i zaradnych Panien, dla towarzyskichLwów, jak również dla Ryb, gdyż pozwoli im poczuć się bezpiecznie i mieć oparcie wludziach. Także dyplomatycznie nastawiona Waga i obowiązkowy Koziorożec sąodpowiednimi kandydatami na udanych Henryków. Wędrowców i wiercipiętów ze znakówWodnika i Bliźniąt imię to skłoni do zapuszczenia korzeni, zaś Barany, Strzelce i Skorpiony - do umiaru i opanowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...