Skocz do zawartości

Karty dworskie


alieninside

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czy przy stawianiu kart bierzecie pod uwage fakt w jaki sposob sa do siebie zwrocone postacie na kartach dworskich? Chodzi mi glownie o rozklady na relacje, zeby doprecyzowac intencje "bohaterow" wrozby. Np jezeli Krolowa jest zwrocona w strone odwroconego od niej Krola  to ona jest prowodylem. Czy bierzecie to pod uwage czy wystarcza pozostale karty i zywiol kart dworskich?

 

Edytowane przez Wildwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • alieninside zmienił tytuł na Karty dworskie
Gość Stilla

Rozmawiałyśmy o tym na czacie i właściwie napiszę to samo. W Tarocie wiem, że jest taka metoda, ale nie używam. Pasuje mi to do małych systemów jak Lenormand albo Kipper - może z racji tego, że kart jest tylko 36, znaczeń względnie niedużo, a obrazki są tak proste, że łatwo uchwycić kierunki. Przy skromnych znaczeniach kierunki mogą być cennym źródłem informacji i dopowiadać rzeczy, a interpretacja tego nie męczy. A w Tarocie dzieje się dla mnie zwyczajnie za dużo, czasem na kartach jest po kilka postaci w różnych kierunkach albo patrzą na wprost. Ale może w przypadku kart dworskich jest to warte sprawdzenia, w sumie chyba później zrobię test z tej metody, bo w sumie czemu nie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Myślę, że gdyby ktoś od nas z forum stosował tą metodę, to prawdopodobnie pisałby o tym w interpretacjach. Nie stosuję, ponieważ uważam, że znaczeń Tarota jest na tyle dużo, że spokojnie na podstawie koloru danego dworu można wydedukować interpretację. Natomiast faktycznie w przypadku Lenormandów jest to istotne m.in. dlatego, że są tam tylko 2 sygnifikatory osoby i zakres znaczeniowy jest mocno okrojony

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć, że stosuje bo zwracam na to uwagę i sprawdza mi się. Najbardziej zapamiętałam taki przypadek, gdy stawialam karty koledze na milosc i wypadły dwie krolowe, zwrocone do siebie przodem. Pomyślalam wtedy, że one będą się znać - i tak pózniej się okazało. Druga rzecz na którą zwracam uwagę, to jakie karty mam na spodzie talii, gdy juz je wykładam. Przetasowaną talię dzielę na pół, górną częśc odkładam a z dolnej po kolei wykladam karty. Po wylozeniu, patrzę co było na spodzie obu połówek. Pokazują mi albo moję pytanie, albo tło sytuacji - dopowiadają.

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, JagodowaTruskawka napisał:

Mogę powiedzieć, że stosuje bo zwracam na to uwagę i sprawdza mi się. Najbardziej zapamiętałam taki przypadek, gdy stawialam karty koledze na milosc i wypadły dwie krolowe, zwrocone do siebie przodem. Pomyślalam wtedy, że one będą się znać - i tak pózniej się okazało. Druga rzecz na którą zwracam uwagę, to jakie karty mam na spodzie talii, gdy juz je wykładam. Przetasowaną talię dzielę na pół, górną częśc odkładam a z dolnej po kolei wykladam karty. Po wylozeniu, patrzę co było na spodzie obu połówek. Pokazują mi albo moję pytanie, albo tło sytuacji - dopowiadają.

Czyli jednak. Musze wyprobowac. Kiedys widzialam wlasnie ze jakas blogerka korzystala z tego sposobu i dlatego wiedziala ktore z pary bedzie sie chcialo pogodzic a ktore bedzie "odwrocone plecami" i pojsc w swoim kierunku. 

 

A propo tego drugiego sposobu to nigdy nie slyszalam o wyciaganiu kart tylko z polowki. Ja zawsze dziele po przetasaowaniu na 3 kupki i skladajac je w 1 sprawdzam spod aby dalo mi to tlo wydarzen. Ale wielokrotnie zauwazylam ze te karty to juz odpowiedz. A karty ktore wyciagam jako odpowiedz sa tlem. Zdarza sie tez ze wyciagne karty z przelozenia na odpowiedz. Trzecia sytuacja to gdy karty ktore wypadaja podczas tasowania. Tu podobna sytuacja. Lubia byc odpowiedzia albo gsdy wrzuce je do talii to i tak je wyciagne jako odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.02.2021 o 00:57, Wildwood napisał:

Hej. Czy przy stawianiu kart bierzecie pod uwage fakt w jaki sposob sa do siebie zwrocone postacie na kartach dworskich? Chodzi mi glownie o rozklady na relacje, zeby doprecyzowac intencje "bohaterow" wrozby. Np jezeli Krolowa jest zwrocona w strone odwroconego od niej Krola  to ona jest prowodylem. Czy bierzecie to pod uwage czy wystarcza pozostale karty i zywiol kart dworskich?

 

Czasami tak, i gdzieś w moich wróżbach zostały tego przykłady :D

Ale po pierwsze, muszą to być moje karty, żebym ich widziała i orientowałam się nie tylko na znaczenia, ale i obrazki :) Także wróżby - tak, ale interpretacje już nie :)

Po drugie mnie w tym kierunku musi ponieść natchnienie - żebym spojrzała na karty i zobaczyłam takie "drzwi do odpowiedzi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...