Skocz do zawartości

Interpretacja


alieninside

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktos ochote na zabawe pod tytulem interpretacja niezrozumialej karty z dowolnej talii? Czasem tworce wyobraznia troche ponosi a efekt bywa niezrozumialy dla odbiorcy stad taki pomysl. Tego typu cwiczenie wielokrotnie pojawialo sie na forach ezoterycznych, ale chyba tu jeszcze nie zawitalo.

Ja wrzucam na poczatek 8 mieczy z talii Dream Enchantress

 

Czyy nasza pieknosc ma bardzo szpetna dusze ktora odbija sie w lustrze? czy widzi wypaczony obraz siebie? Czy lustro jest portalem do swiata strachow i lekow? Co saszicie i jak ma sie to do znaczenia karty 8 mieczy?

 

eight-of-swords.jpg

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wildwood napisał:

Czy ma ktos ochote na zabawe pod tytulem interpretacja niezrozumialej karty z dowolnej talii? Czasem tworce wyobraznia troche ponosi a efekt bywa niezrozumialy dla odbiorcy stad taki pomysl. Tego typu cwiczenie wielokrotnie pojawialo sie na forach ezoterycznych, ale chyba tu jeszcze nie zawitalo.

Ja wrzucam na poczatek 8 mieczy z talii Dream Enchantress

 

Czyy nasza pieknosc ma bardzo szpetna dusze ktora odbija sie w lustrze? czy widzi wypaczony obraz siebie? Czy lustro jest portalem do swiata strachow i lekow? Co saszicie i jak ma sie to do znaczenia karty 8 mieczy?

 

eight-of-swords.jpg

wydaje mi się, że cos przeszkadza jej, żeby się zobaczyć, coś ogranicza widoczność. Dodatkowo symbolika - skarabeusz, symbol odrodzenia. Miecze wiszące na ścianie - oddzielone 2 mieczy od 6 mieczy, to też poddawałabym interpretacji. Myślę, że jest tu sporo z symboliki 8 mieczy :)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sunrise009 napisał:

wydaje mi się, że cos przeszkadza jej, żeby się zobaczyć, coś ogranicza widoczność. Dodatkowo symbolika - skarabeusz, symbol odrodzenia. Miecze wiszące na ścianie - oddzielone 2 mieczy od 6 mieczy, to też poddawałabym interpretacji. Myślę, że jest tu sporo z symboliki 8 mieczy :)

Faktycznie postac zdaje sie nie patrzec w to lustro. Odwraca wzrok?

nie wiem czy nie nadinterpretuje ale lustro to portal miedzy swiatami. Swiat po drugiej stronie lustra ti swiat piekniejszy ktory ukaze sie po przerobieniu pewnych problemow. Pokazane 6 mieczy to podroz wewnetrzna, a 2 miecze blokada. Czyli postac nie moze udac sie w ta piekna podroz, bo nie chce widziec swoich problemow i ich przerobic, bo wydaja jej sie zbyt straszne? moze miecze jej wskazuja kierunek rozwoju?

Jedno ze znaczen 8 mieczy to tez kompleksy. Tutaj miecze kieruja swoje negatywna energie w kierunku lustra ktore wypacza odbicie. Myslicie ze np moze oznaczac zaburzenia odzywiania?

 

 

5 godzin temu, JagodowaTruskawka napisał:

Super pomysł! Ja w tej grafice, nie widzę 8 mieczy, ale 7 już tak przez tajemniczy wzrok i pozę.

Ciesze sie ze Ci sie podoba ten pomysl. Jak maszjakas trudna karte to wklejaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak sobie myślę ze brązowy to kolor biedy. Klientka nie ma pieniędzy żeby zapłacić za zdjęcie. Fotograf nie dostanie zapłaty, więc nie będzie mial pieniędzy na czynsz lub materiały. I to jest taki efekt domina trochę. Kolejne osoby też nie dostana zapłaty itd. 

 

 

Edytowane przez Wildwood
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@Wildwood - fajny temat :) 

 

Tak sobie myślę, co autor mógł mieć na myśli i...ogólnie kolorystyka tej karty jest taka biedna(brązowa). Mysi-szaro-bura. Klienta tak sobie ubrana, „zakutana”w te ubrania, tak, że kształtów jej nie widać. Wszędzie brak. Nędza. Fotograf tez jakiś ze starym sprzętem. 
Czy do tego tarota nie ma jakiejś dodanej książeczki? W moich taliach zwykle dodają interpretację do kart i czasem jest ona nieco inna od ogólnie przyjętej :) 

Edytowane przez Gringe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gringe napisał:

@Wildwood - fajny temat :) 

 

Tak sobie myślę, co autor mógł mieć na myśli i...ogólnie kolorystyka tej karty jest taka biedna(brązowa). Mysi-szaro-bura. Klienta tak sobie ubrana, „zakutana”w te ubrania, tak, że kształtów jej nie widać. Wszędzie brak. Nędza. Fotograf tez jakiś ze starym sprzętem. 
Czy do tego tarota nie ma jakiejś dodanej książeczki? W moich taliach zwykle dodają interpretację do kart i czasem jest ona nieco inna od ogólnie przyjętej :) 

Ja nie mam tej talii. Po prostu oglądam sobie randomowe talię i szukam interesujących kart. Czasem.można odkryć nowe znaczenia.

 

Napisałam właśnie wcześniej ze ten braz to kolor biedy ale ciągle mi ten słownik zmienia na koło.

 

Przypomniała mi się też scena z filmu, gdzie chłopak pochodzący z innej kultury niż fotograf nie pozwolił sobie na zrobienie zdjęcia ze strachu przed kradzieża twarzy/wizerunku/duszy (nie pamiętam czego dokładnie.).

 

 

 

Edytowane przez Wildwood
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
10 hours ago, Wildwood said:

Przypomniała mi się też scena z filmu, gdzie chłopak pochodzący z innej kultury niż fotograf nie pozwolił sobie na zrobienie zdjęcia ze strachu przed kradzieża twarzy/wizerunku/duszy (nie pamiętam czego dokładnie.).

 

Pamiętam ten motyw i też nie mogę sibie przypomnieć gdzie to było. Może w kilku źródłach. To chyba popularne było na bliskim wschodzie i w tych rejonach- że fotografia zabiera duszę. Może o to tu chodzi - o właśnie ten motyw. Człowiek jest biedny bo ograbiony z duszy? 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gringe napisał:

Pamiętam ten motyw i też nie mogę sibie przypomnieć gdzie to było. Może w kilku źródłach. To chyba popularne było na bliskim wschodzie i w tych rejonach- że fotografia zabiera duszę. Może o to tu chodzi - o właśnie ten motyw. Człowiek jest biedny bo ograbiony z duszy? 

Dokładnie. Takie dalekie skojarzenie też mam ze gdy paparazzi robi zdjęcie celebrytce to kradnie jej wizerunek w pewnym sensie, ponieważ może to zdjęcie podpisaC w dowolny sposób i ona nie ma już nad tym kontroli.

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...