Skocz do zawartości

szczepienie


Hilia

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Hilia napisał:

Czy powinnam się teraz zaszczepić?

rycerz buław+7 monet

podsumowanie - pustelnik

 

Moim zdaniem warto poczekać na rozwój sytuacji.

 

Moze lepiej by bylo postawic na 2 pytania: co bedzie jesli sie zaszczepie a co jesli nie? 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie, jeśli teraz się zaszczepię?

diabeł + 2 miecze

podsumowanie - wieża

 

Co będzie, jeśli się teraz nie zaszczepię?

król buław+słońce

podsumowanie - pustelnik

 

Karty po pierwszym rozkładzie chowałam do talii i tasowałam ponownie.

 

Jeśli się teraz nie zaszczepię, nie wpłynie to niekorzystnie na moje zdrowie. I ku temu się skłaniam.

Karty na szczepienie nie wyglądają przekonująco - zwłaszcza w zestawieniu z drugim rozkładem. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Hilia napisał:

Co będzie, jeśli teraz się zaszczepię?

diabeł + 2 miecze

podsumowanie - wieża

 

Co będzie, jeśli się teraz nie zaszczepię?

król buław+słońce

podsumowanie - pustelnik

 

Karty po pierwszym rozkładzie chowałam do talii i tasowałam ponownie.

 

Jeśli się teraz nie zaszczepię, nie wpłynie to niekorzystnie na moje zdrowie. I ku temu się skłaniam.

Karty na szczepienie nie wyglądają przekonująco - zwłaszcza w zestawieniu z drugim rozkładem. 

Generalnie jest przekonanie ze karty nie odpowiadaja na pytanie "czy powinnam" , ale widze ze tutaj faktycznie drugi rozklad potwierdza pierwszy... 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wildwood napisał:

Generalnie jest przekonanie ze karty nie odpowiadaja na pytanie "czy powinnam" 

Dlaczego?

Żeby osoba, której stawia się karty sama podjęła decyzję?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hilia napisał:

Dlaczego?

Żeby osoba, której stawia się karty sama podjęła decyzję?

Nie, ze karty nie sa w stanie na to odpowiedziec. Ale wiesz jest wiele przekonan odnosnie tarota. Jedne maja zagorzalych zwolennikow inne przeciwnikow. A praktyka pokazuje czesto co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
17 minut temu, Hilia napisał:

Dlaczego?

Żeby osoba, której stawia się karty sama podjęła decyzję?

 Nie chodzi o to co w życiu osoba zrobi, tylko karty nie mogą powiedzieć czy ktoś "powinien" coś zrobić. Intencję można mieć różną i to czy powinno się coś robić bądź nie zależy od wyniku jaki chce się osiągnąć, a tak zadane pytanie tego nie uwzględnia.

 

Inna sprawa, że w rozkładach wszyscy się potem i tak doszukują opisów zdarzeń a nie wyłącznie odpowiedzi tak/nie i człowiek przynajmniej nie głupieje jak ma karty interpretować jeśli dobrze zadane pytanie. Na opartego niektórzy mogliby powiedzieć, że tak, powinnas się zaszczepić, bo karty mają pozytywne nasycenie i to oznacza "tak" :P

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie zauwazylas kazdy ma "swojego tarota". Swoje zasady uzywania kart. Cos co sis jednemu sprawdza drugiemu nie musi i odwrotnie. A Tobis sie sprawdzaja tego typu pytania? Mam na mysli takie zaczynajace sie od "czy powinnam"? 

@Hilia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy wcześniej w ten sposób nie pytałam. W tym przypadku rozpatruję problem właśnie w kontekście powinności ;) pytanie zadało się samo ;) 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...