Skocz do zawartości

Czy to było OOBE?


Szarlotka

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie próbowałam świadomych ppdrozy poza ciałem, zdarzaly mi sie czesto  jedynie świadome sny. Od jakiegoś czasu cierpię na bezdech, zwykle wybudzam się normalnie, gdy czuję że nie oddycham. Tym razem było inaczej. Odniosłam wrażenie pędzącego kulistego czegoś w moim kierunku, a dokladnie kierunku twarzy z, z tym że widziałam siebie z perspektywny tego obiektu. Przelwcial on tuz nad spiacym obok mnie moim dzieckem i polaczyl się ze mna na wysokosci glowy, wtedy obudzilam się i zaczerpnęłam powietrze. Czu to mi lo byc OOBE? 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Szarlotka napisał:

Nigdy nie próbowałam świadomych ppdrozy poza ciałem, zdarzaly mi sie czesto  jedynie świadome sny. Od jakiegoś czasu cierpię na bezdech, zwykle wybudzam się normalnie, gdy czuję że nie oddycham. Tym razem było inaczej. Odniosłam wrażenie pędzącego kulistego czegoś w moim kierunku, a dokladnie kierunku twarzy z, z tym że widziałam siebie z perspektywny tego obiektu. Przelwcial on tuz nad spiacym obok mnie moim dzieckem i polaczyl się ze mna na wysokosci glowy, wtedy obudzilam się i zaczerpnęłam powietrze. Czu to mi lo byc OOBE? 

Bezdechowi sennemu moga towarzyszyc rozne dziwne "wrazenia".  Ale akurat oobe zawsze bylo wiazane z paralizem sennym. Czy w trakcie snu/budzenia sie  mialas wrazenie ze Twoje cialo ogarnia paraliz? Umysl jest wybudzony a cialo nadal jest nieruchome i nie masz na nie wplywu?

 

Po krotkim namysle wydaje mi sie ze taki sen mogl byc reakcja twojego umyslu na bezdech. Takie zaburzenie snu moglobyc dla niego czyms nowym dlatego "namalowal"  powracajacy do ciala oddech jako kulisty pedzacy obiekt. Tak samo jak w marzeniach sennych kobiet zblizajacy sie okres czesto odzwierciedlony jest przez rwaca czerwona rzeke. To co sie dzieje w trakcie snu z Twoim cialem moze byc w niedoslowny sposob/jako symbol przedstawione we snie. 

 

Ps: aa nie odpowiedzialam na pytanue. Moim zdaniem to nie oobe, tylko objawy towarzyszace zaburzeniom snu tj bezdech. 

Edytowane przez Wildwood
Nowa mysl
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Bezdech miewam niemal każdej nocy ale to co opisałam po raz pierwszy. Paraliżu wtedy nie miałam cjic kiedyś doswiadczylam go mając otwarte oczy patrzylam na zegar, myslalam trzezwo lecz nie moglam sie ruszyc. Czasem zasypiajac mam uczucie spadania jak wiele ludzi i zdarza się kopać nogami ale niedawno mialam podczas ów spadania silny skurcz miesni brzucha, jakby coś ze mnie się wyrywalo.

Moze faktycznie to gra umyslu, alw uczucie wracania do ciała bylo bardzo realistyczne i fascynujące

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Szarlotka napisał:

Dziękuję. Bezdech miewam niemal każdej nocy ale to co opisałam po raz pierwszy. Paraliżu wtedy nie miałam cjic kiedyś doswiadczylam go mając otwarte oczy patrzylam na zegar, myslalam trzezwo lecz nie moglam sie ruszyc. Czasem zasypiajac mam uczucie spadania jak wiele ludzi i zdarza się kopać nogami ale niedawno mialam podczas ów spadania silny skurcz miesni brzucha, jakby coś ze mnie się wyrywalo.

Moze faktycznie to gra umyslu, alw uczucie wracania do ciała bylo bardzo realistyczne i fascynujące

Ja na Twoim miejscu zainteresowalabym sie kwestia bezdechu od strony medycznej- moze okazac sie to niebezpieczne na dlezszs mete. Temat bagatelizowany przez lekarzy alemoze miec rozne podloze i utrudniac zycie. Plus praca nad higiena snu i ogolnie zycia. 

 

Na temat spadania nie wypowiem sie bo tego nie doswiadczylam.

  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...