Skocz do zawartości

Lilith w synastrii


shamansblues

Rekomendowane odpowiedzi

1593755894_planety2.thumb.png.230cca113ed4787f5debdb72c2be5616.png

 

Mam pytanie co do do Lilith. Zaznaczyłam w astro.com zarówno Lilith w dodatkowych obiektach, jak i wpisałam manualnie H13 i H21. Okazało się, że to daje różne aspekty.

Jest to dla mnie o tyle istotne, że w przypadku Lilith oznaczonej jako czarny księżyc są tutaj fajne aspekty z planetami drugiej osoby, ale już w przypadku Lilith (o) jest kwadratura do Słońca i do Wenus, a to podobno w przypadku Lilith są jakieś najgorsze możliwe aspekty w synastrii i nawet spotkałam się z opinią, że w takim wypadku najlepiej jest wycofać się z góry z relacji xD I nie wiem teraz, jak to interpretować. 

Na którą Lilith zwracać uwagę?

 

planety1.png

Edytowane przez shamansblues
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shamansblues a mogłabyś dokładniej o tej Lilith napisać? Co to jest CK to wiem, ale nie kumam o co chodzi z tą Lilith (o) nie używam astrodienst i jestem w tym ciemna.

 

co do aspektów Lilith to mam podejrzliwe spojrzenie także na te lepsze aspekty, z tym że wyjściową jest tu wyłącznie ciemna strona tego obiektu, wynikająca z demonizowania jej jako symbolu archetypowego, a w takim ujęciu przeciwstawna, ku dobru, jest Selene. Ale tej to wcale nie ruszam, kminię tylko czasami na zasadzie "co by było".

Ale też obiło mi się o uszy coś jeszcze o tym obiekcie, że istniej jeszcze jakaś "inna" Lilith, nie jest to Czarny Księżyc, ale za skarby świata nie mogę sobie przypomnieć kto, gdzie i w jakim sensie o tym mówił. Może to o to chodzi?

 

PS

już  wiem o co chodzi z tymi różnymi Lilith, znalazłam wpis, ale proszę Cię o wyjaśnienie o co chodzi na astrodienst, czyli która Lilith jest która :) 

Edytowane przez Psotnik
  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Psotnik napisał:

@shamansblues 

 

co do aspektów Lilith to mam podejrzliwe spojrzenie także na te lepsze aspekty, z tym że wyjściową jest tu wyłącznie ciemna strona tego obiektu, wynikająca z demonizowania jej jako symbolu archetypowego, a w takim ujęciu przeciwstawna, ku dobru, jest Selene. Ale tej to wcale nie ruszam, kminię tylko czasami na zasadzie "co by było".

Ale też obiło mi się o uszy coś jeszcze o tym obiekcie, że istniej jeszcze jakaś "inna" Lilith, nie jest to Czarny Księżyc, ale za skarby świata nie mogę sobie przypomnieć kto, gdzie i w jakim sensie o tym mówił. Może to o to chodzi?

 

PS

już  wiem o co chodzi z tymi różnymi Lilith, znalazłam wpis, ale proszę Cię o wyjaśnienie o co chodzi na astrodienst, czyli która Lilith jest która :) 

Hm, faktycznie 'fajne aspekty' to źle powiedziane trochę, chodziło mi o to, że nie są fatalne :D że przynajmniej sekstyle, trygony A nie kwadraty. 

 

właśnie ja sama nie wiem, która Lilith tutaj jest która. Ogólnie nawet nie wiedziałam, że są różne. Zawsze zeby spojrzeć na Lilith na astro.com, zaznaczalam w 'additional objects' lilith i wtedy pokazywalo mi Lilith oznaczona tym symbolem czarnego księżyca. 

 

W jednym filmiku na Youtube jedna astrolożka powiedziała, że żeby uruchomić Lilith na astro.com, to można po prostu wpisać H13 i H21 ręcznie w listę dodatkowych obiektów. Tak zrobiłam i wtedy pojawily sie te "lilith (o)" i "lilith (i)". I właśnie się zdziwiłam, bo zobaczyłam, że daje to inne aspekty niż ta czarna Lilith, i sama teraz zastanawiam się, która to jest ta 'właściwa' lilith i na którą patrzeć. Wszystkie trzy są w sumie bardzo blisko siebie i ja sama właściwie nie wiem, o co chodzi i skąd te różnice i miałam nadzieję, że może ktoś tutaj wie :3

 No ten aspekt kwadratury z wenus w jednym przypadku wydaje sie bardzo martwiacy i zmienilby moje spojrzenie na ta synastrie, która i tak ma już trochę takich potencjalnie toksycznych rzeczy w sobie (kwadratura plutona do księżyca, koniunkcja plutona do slonca itd.), ale przymykalam na to oczy, bo obie osoby są mocno skorpionowe. Ale bez przesady :D

 

Edytowane przez shamansblues
  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
21 godzin temu, shamansblues napisał:

Wszystkie trzy są w sumie bardzo blisko siebie i ja sama właściwie nie wiem, o co chodzi i skąd te różnice i miałam nadzieję, że może ktoś tutaj wie :3

 

Ja nie wiem o co chodzi z tą Lilith na astrodienst, ale właśnie te bliskie położenie jest zastanawiające, ponieważ Lilith liczona jako Czarny Księżyc (tzn. drugi ogniskowy punkt orbity Księżyca) jest liczona różnie, zazwyczaj to jest średnia wyliczona z: drugiego punktu ogniskowego, z apogeum elipsy Księżyca i środkowego punktu elipsy Księżyca. Ale może być też liczona tylko jako sam drugi ogniskowy. Przypuszczam, że tutaj CK oznaczony symbolem czarnym jest tą średnią lub drugim ogniskowym, a pozostałe dwa punkty oznaczone jako (o) i (i) są wartościami apogeum i środka elipsy, bo niektórzy astrolodzy wolą posługiwać się nimi. 

No tego po prostu nie wiem jak oni to generują, bo nie interesowałam się tym, ale w tym astrodienstowym systemie (metodzie?) między tymi wszystkimi trzema punktami różnice w długości i szerokości ekliptycznej są maleńkie (takie właśnie jak między tymi trzema punktami do wyliczeń) i nie robią wielkich różnic w aspektach, o ile oczywiście nie są te aspekty daleko rozłażące się. 

Nie zauważyłam też wspomnianych różnic w aspektach, wydaje mi się, że to co wzięłaś za kwadraturę jest półtorakwadraturą / półkwadraturą (nie wiem jak oni oznaczają tam te aspekty) a dla nich orba jest mała (co jednak też zależy od ustawień osobistych), chociaż z kolei u góry w tej drugiej pozycji (Li1l ? - trudno zlukać co tam jest wpisane, to ta przed MC) jest dla Słońca zaznaczona kwadratura separacyjna, ale ścisła bo 1 st. a dla Wenus już nie ma. Trudno bez podanych pozycji planet cokolwiek na szybkiego policzyć, więc tu sama musisz dociec o jakie aspekty chodzi.

Generalnie większość astrologów korzysta z tej pozycji CK, która jest oznaczona tym czarnym symbolem i jeśli mogę coś Ci w tym temacie doradzić, to abyś włączyła do interpretacji tą właśnie. 

 

Dobrze, że poruszyłaś ten temat, bo od dawna miałam zamiar uzupełnić Lilith na forum, ale jakoś tak się schodziło na ważniejsze sprawy, a teraz jest okazja - weekend, zimno, drzewa gołe, trawnik łysy, komp włączony...  :D 

 

  • Lubię to! 3
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...