Skocz do zawartości

na luzaku: kto tu rządzi xd


Psotnik

Rekomendowane odpowiedzi

a może dziś poszalejemy na ćwiczeniu innego typu, to znaczy określimy nie kto jaki jest, a jaki układ tu wiedzie prym. Pewnie, że ocena urodzonego w tym czasie jest chętnie widziana, ale - no nie do weryfki, chyba że ktoś się za jakieś xxx lat z takim kółkiem tu trafi :D

 

Chodzi o to, by ćwiczący opowiedzieli które planety i dlaczego ich zdaniem są tu najsilniejsze, z każdego punktu widzenia. Zapraszam do oceny :) 

 

A to dzisiejsze koło:

10marca2021.jpg.708a29c41f4f5d35720b86e66f346418.jpg

 

 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję :D  <początkująca>

Ja bym powiedziała, że najsilniejszy jest Mars, bo jest władcą horoskopu, jest w skorpionim 8. domu i robi dużo aspektów. Nie jestem na tyle wprawiona, żeby bez oznaczeń ogarnąć wszystkie aspekty, no ale na pewno robi trygony do planet w domu 3, w tym do Jowisza, a główkuję tak, że to co jest w aspekcie z Jowiszem, jest wzmocnione. 

 

Chociaż w sumie nie jestem pewna, czy przypadkiem nie robi trygonu tylko do Saturna i Plutona (ten Pluton swoją drogą też chyba wzmacnia go jako skorpionowego władcę horoskopu?). Ale to wciąż chyba będzie grubo, bo Saturn jest w swoim znaku, więc to chyba też potężne połączenie? 

 

Ciekawa jestem, jak to się ma tutaj z Neptunem, bo jest w swoim znaku, ale jednocześnie jest spalony przez Słońce? Tak samo zastanawiam się nad Wenus, jest w wywyższeniu, ale też bardzo blisko Słońca. 

Edytowane przez shamansblues
  • Lubię to! 1
  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mogłam zrobić całe koło z aspektami, bo każdy ocenia po swojemu, a aspekty w takim razie mogą mieć znaczenie. Ja skupiłam się na pozycjach planet wg. klucza znak/dom, bo to jak dla mnie jest kluczowe, a że są tu różne punkty odniesienia, włącznie z antycznym kluczem godności, to z rozpędu poszła aspektacja tylko po znakach. Zrobię więc pełny wykres :)

 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Psotnik napisał:

W sumie to mogłam zrobić całe koło z aspektami, bo każdy ocenia po swojemu, a aspekty w takim razie mogą mieć znaczenie. Ja skupiłam się na pozycjach planet wg. klucza znak/dom, bo to jak dla mnie jest kluczowe, a że są tu różne punkty odniesienia, włącznie z antycznym kluczem godności, to z rozpędu poszła aspektacja tylko po znakach. Zrobię więc pełny wykres :)

 

 

Właśnie napisałam z początku pytanie o aspektach, a potem zobaczyłam, że to jest astro zegar :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Willow akurat sprawdzałam Księżyc i zauważyłam, że cały układ dnia jest ciekawy, to pstryknęłam screena, planety widać, pozycje planet też, ale tak - lepiej zrobić z aspektami i oto jest pełne koło:

 

5fbe9b498b94753b.jpg

 

 

 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Psotnik, co napsociłaś, aspekty nie grają z kółkiem, a to ważne jest przy pytaniu Shamansblues o Słońce i Neptuna, no i w tabeli aspektów jest Eris, a w kółku nie ma. 

 

A pytanie też psotnicze ;)  bo tu są silne dwie planety, a ocena która mocniejsza zależy faktycznie od różnych punktów odniesień, w astrologii antycznej na pewno będzie to Saturn, mający godność podstawową (władztwo), silniejszą od podstawowej godności Wenus (wywyższenie w Rybach). Poza tym jak dojdzie szczegółowa rozkmina godności przygodnych to będzie ciekawie :D 

Natomiast współcześnie trudno ocenić, bo Neptun jest u siebie, Wenus wywyższona, do tego w tym kółku z astrozegara Neptun jest cazimi - w sercu Słońca ( @shamansblues - nie jest spalony, nie przekracza sakramentalnych 17 minut od Słońca), więc tutaj, by mieć więcej danych, też można przeprowadzić punktację antyczną, ale z drugiej strony wtedy Neptuna nie było, więc nawet jak się uwzględni władztwo, to i tak on dostanie za nie mniej punktów niż planety septeneru, bo długo siedzi w znaku. Można też przeprowadzić punktację współczesną. 

 

Muszę przyznać, że trafiłaś z tym ćwiczeniem, chyba się skuszę, bo ciekawe jest już samo skonfrontowanie metody oceny klasycznej ze współczesną :oklasky:

  • Lubię to! 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęły fotki, sprawdzałam u innych - też nie ma :(((  co robić, bo chciałam poprawić kółko, fakt - zrobiłam błąd, wpisałam dzień później, ale nic nie działa, fotos zamknięty, nie mają aktualnego certyfikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Psotnik - fotosik nadal nieczynny, nie idzie wyjaśnić czy i kiedy go z powrotem odpalą, bo zlewają sprawę. Na razie więc trzeba wstawiać swoje załączniki albo, jeśli jest możliwość, link bezpośredni z astrodienst. Do Twojego ćwiczenia został dodany załącznik przez forum, ale link na fotosa został, bo może się ockną. 

PS

już jest wydanie poprawione i uzupełnione :D 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak na szybko, bo muszę sobie wbić to kółko na astro.com, jestem przyzwyczajona do tamtego layoutu :P

Ale na pierwszy rzut oka to Saturn, jest dyspozytorem końcowym w swoim władztwie, rządzi Księżycem, Merkurym i Jowiszem. A, no i Plutonem ;) Mocny zdaje się też Uran, bo jest na osi i w aspekcie do Saturna. A jeśli uznać go za nowego władcę Wodnika, no to rządzi tu większością towarzystwa. Neptun i Wenus są silne, ale nie dominują moim zdaniem. Natomiast gdyby to była prawdziwa osoba do oceny, to z pewnością te neptunowo-wenusowe rzeczy byłyby widoczne mocno w charakterze :)

 

Edit: nie no, przesadziłam z tym że na osi jest Uran xD nie jest. Wycofuję poprzednie! Się zabieram do czegoś w pośpiechu i potem tak to jest xD

Edytowane przez martynamarzena
  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...