Jump to content

Wasze sposoby na interpretację niepasujących do siebie kart?


Guest Stilla
 Share

Recommended Posts

Guest Stilla

Napotkałam problem ;p Zadałam Tarotowi o przyszłość potencjalnego projektu (wydanie książki - co się pewnie nie wydarzy, a na pewno nie teraz, ale mniejsza z tym).

 

Karty były takie: As Kielichów + 4 Denary + 3 Kielichy + Rycerz Denarów + Umiarkowanie

 

Napotkałam takie problemy:
1)  4 Denarów  (karta finansów, ale też chronienia swojej sytuacji, kurczowego trzymania się czegoś) pomiędzy bardzo emocjonalnym Asem Kielichów a radosną 3 Kielichów.

2) 3 Kielichów przeciwko Umiarkowaniu

 

W miarę płynną interpretacją jaką złożyłam jest mój samozachwyt nad jakąś bardzo wąską, hermetyczną dziedziną (As Kielichów + 4 Denary) i próba wyjścia z nią do ludzi, zaproponowanie jej innym (3 Kielichy), złożenie przeze mnie propozycji jakiemuś urzędnikowi/pracownikowi organizacji (3 Kielichów + Rycerz Denarów). Niestety muszę się nastawić, że odpowiedź będzie letnia (Umiarkowanie) :uczen:

 

Chciałam Was zapytać nie tyle o pomoc przy interpretacji co o opowiedzenie, jakie macie metody na interpretację kart, które na 1 rzut oka do siebie nie pasują. Może znaleźliście sposób w jakiejś książce albo blogu? Przykłady, anegdoty i opowieści mile widziane  :dance::karty:

 

rozklad.png

 

Edited by Ragna
Link to comment
Share on other sites

Ja bym zinterpretowała to pytanie w sposób następujący:

As Kielichów to właśnie Twój pomysł. Jest nowa idea, która ma szansę się spełnić. As nie jest gwarantem sukcesu, ale pozytywnym początkiem, na który liczysz i będziesz się z tego cieszyć. Potem w 4 monet możesz mieć poczucie, że nie masz wystarczającej ilości pieniędzy, dopiero je gromadzisz (4 denarów to nie tylko kurczowe trzymanie, ale również dorabianie się). W tej karcie możesz poczuć brak wystarczającej ilości kasy (coś tam jest odłożone, ale nie chcesz tego utopić) i w 3 kielichów uosabia się zaproszenie kogoś do projektu, zarazisz kogoś entuzjazmem. To moga być spotkania biznesowe (z 4 denarów). W rycerzu denarów z kolei jest moment, kiedy robisz research i bierzesz się do pracy nad projektem, jest to skrupulatna i powolna robota. Musisz zadbać o szczegóły, gdyż rycerz nie ominie niczego. Umiarkowanie wskazuje, że na efekty trzeba będzie poczekać i nawołuje do niespieszenia się.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...