Skocz do zawartości

Kiedy zostanie zniesiona kwarantanna?


Arcan

Rekomendowane odpowiedzi

Odbija mi w domu. Chce do knajpki, do kina, no gdziekolwiek... A pytam kart, bo nie wierze Panu M.

 

4 denary, diabeł, 5 mieczy

 

Dziwne...karty wskazują na znak kozła (4 den, diabeł) i na wodnika (5 mieczy)...

 

Proszę nie mówcie,że za rok :o

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Gość Stilla
59 minut temu, Arcan napisał:

Zakrętka przecież to jak wyrok śmierci dla małych przedsiębiorstw... Kawiarnie, mniejsze restauracje muszą się jakoś utrzymać.. Również eventy, turystyka.. 

 

Tymczasem rząd w Chinach twierdzi, że nie mają już zachorowań i funkcjonują normalnie. Zgadnijcie w jakich bankach Europa się będzie zapożyczać jak nasza własna gospodarka padnie i kto tu będzie tanią siłą roboczą cieszącą się, że dostanie miskę ryżu xD

 

Dobra, żartuję, aż tak tak na polityce się nie znam.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Arcan napisał:

Zakrętka przecież to jak wyrok śmierci dla małych przedsiębiorstw... Kawiarnie, mniejsze restauracje muszą się jakoś utrzymać.. Również eventy, turystyka.. 

Wiem ale to nie ode mnie zależy. Ja bym otworzyła wszystko. 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza

Słyszałam, że celowo tak przedłużają kwarantanne, bo chcą doprowadzić do upadku małych przedsiębiorstw.. W sumie nic mnie nie zdziwi

Żal mi moich znajomych... kolega muzyk, drugi pilot wycieczek

 

Ja tak samo wszystko bym otworzyła. Ustaliłabym zasadę: boisz się? to siedź w domu, ale nie zabraniaj innym cieszyć się z życia...

 

 

  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Arcan napisał:

Słyszałam, że celowo tak przedłużają kwarantanne, bo chcą doprowadzić do upadku małych przedsiębiorstw

Przejma wieksze a najlepiej panstwo i bedzie prl2.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jeśli wchodzimy w erę Wodnika, to należy wziąć pod uwagę to, że znak ten oznacza globalizację i rozwój dużych korporacji, obojętnie jakiej branży dotyczą. A także to, że niosący nowe idee Wodnik nie oznacza bynajmniej tego, iż te idee będą służyły jednostkom - one mają na celu wykreowanie dobra wielkiej wspólnoty i o ile tym zająłby się doskonały Pan Bóg, to mogłoby się udać, ale jeśli zajmuje się tym ułomny człowiek, to czarno to widzę. Zresztą wywołanie paniki służy głównie temu, by jadąc na fali lęku, podporządkować sobie społeczeństwo, bo nic innego tak dobrze nie działa na ludzi jak strach i to jeszcze ten najstraszniejszy, instynktowny strach przed utratą życia. Kolejną sprawą jest to, że nawet jeśli wzniosłe idee Wodnika wreszcie dojdą do skutku, to najpierw trzeba przejść przez piekło nieudanych eksperymentów, by ludzie wznieśli swoją niską, indywidualną, egoistyczną świadomość na poziom świadomości wyższej, zbiorowej, czyli takiej, która zdolna jest do poświęcenia swych egoistycznych dążeń i zapatrywań na rzecz dobra wszystkich. I to dopiero może uczynić jednostkę prawdziwie wolną, i to jest ta równość i braterstwo niesione przez Wodnika, kiedy cała wspólnota pracuje na siebie samą widzianą jako całość. 

Poza tym, no cóż, ta pseudopandemia jest jak wojna, tylko broń jest inna, a na wojnie zawsze musi ktoś zarobić a ktoś stracić i tak się właśnie dzieje; na każdej wojnie zbijane są czyjeś fortuny i w zasadzie są one po to wywoływane. A i ludzi na świecie jest za dużo, zaczyna nam brakować zdrowej wody, żywności i powietrza, więc konkurentów trzeba wyeliminować, ktoś musi zginąć, żeby ktoś inny mógł żyć. Taki jest cykl procesów życiowych na tej Ziemi, i zresztą w całym znanym nam kosmosie. 

Martwi mnie w tym jedno: są rządy mądre i są rządy głupie, te pierwsze są w stanie jakoś zadbać o swoich obywateli, te drugie jak wszy nas obsiadły i mają na celu jedynie to, by jak najwięcej wyrwać dla siebie. 

  • Smutny 1
  • W punkt 4
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Ismer napisał:

 Zresztą wywołanie paniki służy głównie temu, by jadąc na fali lęku, podporządkować sobie społeczeństwo, bo nic innego tak dobrze nie działa na ludzi jak strach i to jeszcze ten najstraszniejszy, instynktowny strach przed utratą życia.

Dokładnie tak!

 

Nigdy nie wierzyłam w teorie spiskowe. Wydają mi się bardzo paranoiczne. Np teoria,że koronawirusa stworzyli Chińczycy przy pomocy amerykańskich naukowców. Chcieli ''zresetować świat'', gdyż tak jak wspomniała Ismer, jest nas po prostu za dużo.. Ten wirus działa jak naturalna selekcja... Pozostawia silnych przy życiu, a zabija słabszych... A właśnie pisałaś o okrutnych eksperymentach...

 

Trochę mi ta era wodnika pachnie komunizmem...

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
  • Administrator
52 minuty temu, Arcan napisał:

Trochę mi ta era wodnika pachnie komunizmem...

 

Arcan, bo Wodnik to... komunista właśnie. Może być z odmianą socjalistyczną, ale idee znaku to: wolność - równość - braterstwo. I wspólnota całej ludzkości. Jakby nie patrzeć, na tym zasadza się socjokomunizm, co generalnie jest genialnym systemem, pod warunkiem, że ludzie go nie spaprzą. Złoty Wiek podobno też na tym bazował i może być tak, że kiedy skończy się ta kalijuga, to idee ery Wodnika zaczną się realizować na najlepszym możliwym poziomie. Ale że skala czasowa Uniwersum jest dla jednego życia ludzkiego niewyobrażalnie długa, to wszelkie zmiany na lepsze można będzie zanotować po upływie długiego czasu, obejmującego co najmniej kilkaset pokoleń. Obecne zmiany niby ogarniamy na bieżąco, bo widzimy co się dzieje, ale w kosmicznym czasie to jest zaledwie ułamek nanosekundy i jeszcze długo przyjdzie nam poczekać na to dobro, które ma nam zaserwować Wodnik.

Poza tym ery (te o których mówią Hindusi) zawierają w sobie cykle er mniejszych, i to co się dzieje podczas tych mniejszych jest zależne od ery nadrzędnej. I dlatego jeśli mówimy o erze Wodnika w Złotym Wieku (i pozostałych w kolejności) to musimy uwzględnić fakt, że inaczej wyglądałaby era Wodnika w tym Złotym (satajuga) , inaczej w srebrnym (tretajuga), w brązowym /miedzianym (dwaparajuga) i żelaznym (kalijuga). Kalijuga jest najgorsza, więc i idee ery Wodnika raczej nie będą obierać kierunku pozytywnego, ale też podobno ta era ma się ku końcowi i jeśli era Wodnika wpasuje się w czas rozpoczęcia się Wieku Złotego, no to zdecydowanie wygląda to lepiej. Ale i tak potrzeba na to dużo czasu, lecz nasze obecne inkarnacje urodziły się i odejdą jeszcze niestety w kalijudze, czyli musimy zaliczyć to piekiełko - no i właśnie zaliczamy :D

O tych dużych czterech erach śpiewany jest również jeden z badżanów (bhajan, Divine songs) - Murali Gana Lola, jeden z moich ulubionych. 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza

Wodnik to zaprzeczenie wszystkich moich idee. Dlatego nie cieszy mnie ta era. Nie zrozum mnie źle- równość, wolność braterstwo, to piękne idee..ale utopijne. Powinniśmy trzymać się ziemi.

Odpowiadam się za kapitalizmem... bo w nim właśnie jest sprawiedliwość.. Sprawiedliwe jest to, że ten co pracował na swoje wykształcenie, zdobył dobrą pracę i zarabia. Niesprawiedliwością jest to, że ma płacić na ludzi, którzy nawet nie myślą o znalezieniu zatrudnienia.

Co do równości..niestety, świat nie jest sprawiedliwy.. i nikt nie da rady tego zmienić

 

Martwi mnie to wszystko..

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Arcan, sorki, ale chyba mylisz założenia ideowe socjalkomuny z wypaczeniem ich przez "rewolucjonistów". To w socjalu mówiono "kto nie pracuje ten nie je". Komuna wcale nie zakłada równości bez różnicowania, idee Wodnika również nie polegają na tym, że "wszystkim po równo", bez względu na wkład pracy w społeczność. Coś Ci się pewnie pomerdało albo ślizgasz się po newagowych, hurraoptymistycznych utopiach. Żeby zrozumieć co niesie ze sobą Wodnik, trzeba odnieść się do wszystkich atrybutów znaku oraz przeanalizować planety będące w nim tak w godnościach jak i w upadku. Takie powierzchowne, popularne analizowanie znaków daje powierzchowne i błędne osądy, astrologia to naprawdę nie jest tylko system wskazujący na wady i zalety czy też wydarzenia, ona jest jak głęboki tarot, wyjaśniający nie tylko co i jak, ale również dlaczego.

Odnośnik do komentarza
  • Moderator
W dniu 12.03.2021 o 18:48, Arcan napisał:

 

4 denary, diabeł, 5 mieczy

Przy tych kartach myślę, że za jakieś 4 miesiące (4 Denarów), ale też nie będzie to całkowicie odblokowane. Może to być lipiec, bo Diabeł wskazuje na to, że będzie upalnie, jednocześnie nie zlikwidują wszystkich obostrzeń tylko większość, o czym mówi 5 Mieczy. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

U mnie pierwsze co przyszło do głowy to tak jak u Lunaria tak około pół roku. Jednak to nie będzie takie calkowite poluzowanie. Dalej będziemy uzależnieni od sytuacji od czyichś decyzji no i trochę jak w klatce. 

Edytowane przez panna.marta
  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.03.2021 o 18:48, Arcan napisał:

Odbija mi w domu. Chce do knajpki, do kina, no gdziekolwiek... A pytam kart, bo nie wierze Panu M.

 

4 denary, diabeł, 5 mieczy

 

Dziwne...karty wskazują na znak kozła (4 den, diabeł) i na wodnika (5 mieczy)...

 

Proszę nie mówcie,że za rok :o

Chyba zaraz wyjdę na najbardziej czarną pesymistkę, ale kochani...

4 denarów to blokada w 4 ścianach, akurat kwarantanna, Diabeł mówi o przymusowym narzucenia, kłamstwie, manipulacjach, pozbawieniu wolności. a 5 mieczy... O poddaniu się, porażce - jako że z sumy (po HB) wychodzą Kochankowie, to to w naszych ludzkich rękach znajduje się decyzja - czy to będzie porażka całego tego przedsięwzięcia z utrzymywaniem nas w domach, czy to będzie nasza, ludzka porażka - i niewolnienie w łańcuchach Diabla :/

Co do terminu, to w przypadku optymistycznym obstawiam... Znak Koziorożca - Diabel.

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem latem obluzują nieco obostrzenia, moze bedzie mozna chodzic bez masek badz otworza na chwile restauracje, ale do normalnego zycia nie wrocimy tak szybko... 

  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...