Skocz do zawartości

Śmierć i samobójstwo w tarocie


alieninside

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukalam tu tę 4 strony i w wyszukiwarce dział tarota i nic ciekawego nie znalazłam . Jak karty pokazują samobójstwo. Czy macie jakieś doświadczenia? 

Co sądzicie okombinacji 9 mieczy + 10 mieczy? 9 - mieczy jako depresja /zł myśli w głowie a 10 jako definitywny koniec. 

 

Co sądzicie? 

 

Edytowane przez Wildwood
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

W jakiejś książce w księgarni widziałam garść połączeń i zapamiętałam z niej połączenie Śmierć + Księżyc = śmierć przez utonięcie. Niestety nie pamiętam co to za książka, ale jest to jakaś z obecnie dostępnych na rynku. Świta mi coś, że mógł to być "Bezpieczny Tarot" Bigoszewskiej. Być może jest tam więcej tego typu połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Diabeł z innymi kartami, to może być zabójstwo lub samobójstwo pod wpływem środków psychoaktywnych

Edytowane przez Lunaria
  • Lubię to! 2
  • W punkt 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wildwood napisał:

Przeszukalam tu tę 4 strony i w wyszukiwarce dział tarota i nic ciekawego nie znalazłam . Jak karty pokazują samobójstwo. Czy macie jakieś doświadczenia? 

Co sądzicie okombinacji 9 mieczy + 10 mieczy? 9 - mieczy jako depresja /zł myśli w głowie a 10 jako definitywny koniec. 

 

Co sądzicie? 

 

Kombinacja jw. jak najbardziej  - wiadomo wiele zależy od właściwie  zadanego pytania - które lepiej niech sie nie weryfikuje.  

 

Z moich doświadczeń  w temacie samobójstwa  to: Wieża i 10 Mieczy (O)  z tym, że rozkład był  rozbudowany  i ta osoba w depresji klinicznej. Wyskczyła z balkonu.  

Fatalne pytanie finalnie było jakie będą wyniki leczenia szpitalnego.  

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adamandium napisał:

Kombinacja jw. jak najbardziej  - wiadomo wiele zależy od właściwie  zadanego pytania - które lepiej niech sie nie weryfikuje.  

 

Z moich doświadczeń  w temacie samobójstwa  to: Wieża i 10 Mieczy (O)  z tym, że rozkład był  rozbudowany  i ta osoba w depresji klinicznej. Wyskczyła z balkonu.  

Fatalne pytanie finalnie było jakie będą wyniki leczenia szpitalnego.  

Wieża doslownie pokazała to wykroczenia wykroczenia balkonu.

 

Moje pytanie było:jaki jest cel negatywnych (delikatnie mowiac) działań X wobec Y. No i tak sobie pomyślałam ze to doprowadzenie do ostateczności w tych 10 mieczachczyli samobójstwa. No w tej chwili stan tej osoby określa 9 mieczy (depresja i brakwyjscia.)

Edytowane przez Wildwood
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
13 minut temu, Wildwood napisał:

A co sądzicie o tych 9 mieczy 10 mieczy?

 

Myślę, że to zależy od wróżki i brzmi to jak niezła opcja. Sama śmierci dopatrywałam się po prostu w Śmierci, ale w połączeniu z odpowiednimi kartami (z 10 Mieczy na przykład, albo Wieżą). Śmierć jest chyba tak przełomowym momentem, że obstawiałabym właśnie któreś z Wielkich Arkan, jako jedno wielkie, niesamowicie ważne i tajemnicze "misterium".

 

Chociaż tak zupełnie szczerze to takie dzikie położenie miałam tylko dwa razy: kiedy sama przeżywałam panikę z powodu widma zwolnienia z pracy (karty wtedy pokazały moje uczucia i nic więcej), a innym razem wróżyłam chłopakowi koleżanki i wypaliłam pytanie czy on ma w ogóle ojca. Okazało się, że karty owszem, pokazały odejście ojca od rodziny, ale w sensie rozwodu i że zrobił to wśród piekielnych kłótni, które źle wpłynęły na tego chłopaka.

 

Edytowane przez Ragna
Literówki, poprawia mnie słownik nam komórce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ragna napisał:

 

Myślę, że to zależy od wróżki i brzmi to jak niezła opcja,. Sama śmierci dopatrywałam się po prostu w Śmierci, ale w połączeniu z odpowiednimi kartami (z 10 Mieczy na przykład, albo Wieżą). Śmierć jest chyba tak przełomowym momentem, że obstawiałabym właśnie Wielkie Arkana, jako jedno wielkie, niesamowicie ważne i tajemnicze "misterium".

 

Chociaż tak zupełnie szczerzej to takie dzikie położenie miałam tylko dwa razy: kiedy sama przeżywałam panikę z powodu widma zwolnienia z pracy (karty wtedy pokazały moje uczucia i nic więcej), a innym razem wróżyłam chłopakowi koleżanki i wypaliłam pytanie czy on ma w ogóle ojca. Okazało się, że karty owszem, pokazały odejście ojca od rodziny, ale w sensie rozwodu i że zrobił to wśród piekielnych kłótni, które źle wpłynęły na tego chłopaka.

Dziękuję za Twoje spostrzezenia. Na pierwsza myśl niż sie wydawać ze tylko wielkie arkana mogą pokazywac takie zdarzenia. Ale z doświadczenia forumowego wynika ze male arkana tez moga pokazać śmierć. Tu N forum 5kielichow i 10 mieczy pokazało utoniecie a w każdym razie ciało znalezione w rzece. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Śmierci jako Śmierci wychodzi też w 6 mieczy  ale niekoniecznie w kontekście samobójstwa

10 mieczy + 6 mieczy a trzecią kartą zwykle okoliczności wisielec powieszenie ksiezyc utopienie rydwan wypadek 4 mieczy choroba szpital diabeł morderstwo. 

Nie powinniśmy tego pisać no ale... 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mi kombinacja Sądu (Zmarwychwstania) z innymi kartami pokazała śmierć dziadka. O dziwo karta Śmierci nigdy mi na to nie wskazała.

Wieża z innymi kartami może wskazać na nagłą śmierć  

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arbogast napisał:

Śmierci jako Śmierci wychodzi też w 6 mieczy  ale niekoniecznie w kontekście samobójstwa

10 mieczy + 6 mieczy a trzecią kartą zwykle okoliczności wisielec powieszenie ksiezyc utopienie rydwan wypadek 4 mieczy choroba szpital diabeł morderstwo. 

Nie powinniśmy tego pisać no ale... 

Dlaczego nie powinniśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bo nie powinno się odpowiadać na pytania o śmierć. 

Ktoś to może źle zinterpretować, zobaczy taką kombinacje kart i spanikuje a ona w całe nie musi oznaczać smierci

  • Lubię to! 1
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
5 minut temu, Arbogast napisał:

Bo nie powinno się odpowiadać na pytania o śmierć. 

Ktoś to może źle zinterpretować, zobaczy taką kombinacje kart i spanikuje a ona w całe nie musi oznaczać smierci

 

Niby tak, ale zastanawiam się czemu przy Tarocie tego typu połączenia wiele osób trzyma jako "tajemnicę poliszynela", tymczasem w Lenormandach i Kipper normalnie trafiam w książkach i na stronach internetowych na połączenia związane z pogrzebami, śmiercią i spadkami (w Lenormand jest to karta Trumny, w Kipperach karta Przypadku Zgonu - i nie mówią o żadnej "transformacji" jak tarotowa Śmierć, tylko o końcu, że coś się skończyło i jest koniec). Faktem jest, że nie zawsze (albo raczej rzadko) mówią o śmierci, ale też nie chowa się w sekrecie takich znaczeń.

 

Dla przykładu Dobry List/Smutne Wiadomości + Przypadek Zgonu = informacje o śmieci, Łaskawy Pan/Pani + Przypadek Zgonu = śmierć matki/ojca. Dziecko + Przypadek Zgonu = ładnie to opisali jako "dziecko odchodzi". Źródło: stąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Lenormandy są bardzo dosłowne by nie rzecz prostackie - tam śmierć to śmierć, trumna to trumna... w tarocie jednak jest symbolika.

Mi karta śmierci kiedyś pokazała, że dana osoba niezyje ale właśnie w sąsiedztwie 6 mieczy. 

 

Inna sprawa, że tarocistki i tarocisci podnoszą trochę gówno do potęgi, chcą być bardziej papiescy od papieża... 

 

Generalnie chodzi o to, że śmierć jest wydarzeniem tragicznym i ludziom lepiej takich rzeczy nie mówić by nie odbierać im nadziei... 

Wróżbita Maciej to kiedyś dobrze powiedział, że nie odpowiada na pytania typu: czy wyleczę raka... Bo jak wyjdzie, że nie, to co ma powiedzieć pytającemu? Idź się pożegnaj z rodziną?

A ludzie znając kombinacje kart mówiących o śmierci mogą wszędzie widzieć śmierć niezależnie od pytania. To jest dość śliski temat. 

  • Lubię to! 2
  • W punkt 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Przy takiej statystyce z jaką leci karta Trumny/Zgonu przy 36 kartach Kipperów i Lenormandów to śmiercią można by obdarować co drugiego pytającego, zwłaszcza że jak mówisz, czasem mówią o niej wprost. W Tarocie połączenia tego typu lecą jednak dużo rzadziej, a jednak bardziej je się chowa. Just saying.

 

Mogę też założyć teorię, że Cygany, Kippery i Lenormand to niemieckie wynalazki i to kompletnie inna mentalność, zarówno w budowie kart jak i podejściu do pisania o nich jak i śmierci jako takiej, bo i tak też może być (może jest tu jakiś germanofil).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, Ragna napisał:

Mogę też założyć teorię, że Cygany, Kippery i Lenormand to niemieckie wynalazki i to kompletnie inna mentalność, zarówno w budowie kart jak i podejściu do pisania o nich jak i śmierci jako takiej, bo i tak też może być (może jest tu jakiś germanofil

Raczej rozważałam opcję, że akurat Kippery i Lenormandy nie cieszą się aż tak ogromną popularnością jak Tarot, więc wokół nich nie narosło, aż tyle tematów tabu.

 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wildwood napisał:

Wieża doslownie pokazała to wykroczenia wykroczenia balkonu.

 

Moje pytanie było:jaki jest cel negatywnych (delikatnie mowiac) działań X wobec Y. No i tak sobie pomyślałam ze to doprowadzenie do ostateczności w tych 10 mieczachczyli samobójstwa. No w tej chwili stan tej osoby określa 9 mieczy (depresja i brakwyjscia.)

Tak przetrawiłam i wiesz co, aczkolwiek nie wiem jaka jest de facto sytuacja obecnie z tą osobą której tyczy rozkład i Twoje pytanie, ale do czego zmierzam, Tarot to nie wyrocznia, i skoro wyrzuciły się takie katastrofalne karty które można traktować w rewersie jako ostrzeżenie , to można przeciwdziałać, aby nie daj Panie dramat się nie wydarzył.  

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hopefull

Wzielabym pod uwagę, 10 mieczy - ktoś już jest gotowy odejść 

6 mieczy - myśli samobójcze,  9 mieczy, paz mieczy, rycerz mieczy, 5 mieczy, 4 mieczy, 2 mieczy, as mieczy jako że to są ostre narzędzia, typu nóż. 

2 mieczy z As mieczy - podcinanie sobie żył. Na 2 mieczy w końcu pokazane są nadgarstki. 

Nawet Krolowa mieczy pokazuje trudne i bolesne decyzje. Oczywiście to wszystko w odpowiednich połączeniach. 

Z pucharów to 4 pucharów- życie komuś zbrzydło w połączeniu z Królową pucharów. 

5 pucharów, 10 bulaw, Smierc - rozpacz jest ogromna. 

8 pucharów też ktoś jest bardzo zmęczony, chce już odejść, szczególnie przy 10 bulaw plus Królowa mieczy co wcale nie oznacza że odchodzi. 

Wieża wraz 10 mieczy- to też tragedia. 

Wisielec + Diabeł jako myśli samobójcze

Świat jako chęć odejścia z tego świata i pójście w ten drugi. 

Sąd też słyszałam, wiadomość o śmierci. 

To zależy wydaje mu się od człowieka, bo jeden popełni samobójstwo w akcie desperacji i szału i tu myślę o mieczach, np rycerz mieczy lub z ze zmęczenia życiem i emocjonalnej rozpaczy i tu wiadomo będzie więcej pucharów.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Śmierć i samobójstwo w tarocie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...