Jump to content

Astrologia horarna


Ismer

Recommended Posts

  • Administrator

W celu ogólnej orientacji jak się interpretuje horoskop horarny zamieszczam przykład bardzo łatwy, można powiedzieć, że jest on bez przeszkód i nie trzeba zbytnio gimnastykować umysłu, żeby dojść do poniższych wniosków :D

 

"Pierwsze pytanie, które zostało mi zadane: "Czy znajdę wkrótce pracę?" 12 listopada 2008, 20:13, Londyn, ASC 23°10" Raka.

 

przykład.praca.jpg

 

Klientka zadzwoniła, aby zapytać, czy znajdzie wkrótce pracę, gdyż została poinformowana, że ją straci. Powiedziano jej, że może zostać do końca grudnia, ale ona chciała wiedzieć, czy znajdzie nową pracę , tak aby mogła ją zacząć w styczniu. Osoba pytająca, tzw. kwerent, w tym przykładzie kwerentka, jest zawsze reprezentowana przez pierwszy dom i jego władcę. W tym horoskopie Rak znajduje się na szczycie 1 domu, a więc Księżyc w 14°56" Byka w 11 domu (dom następujący) reprezentuje osobę pytającą.

 

Godności planet

Pierwszą rzeczą, jaką musimy sprawdzić, jest to, w jakim stanie jest Księżyc, czy jest silny czy słaby. Informacje te bierzemy z tabeli podstawowych godności i słabości planet według Ptolemeusza. [* niekoniecznie:  astrolodzy pracują na różnych godnościach, np. egipskich]

 

Księżyc w Byku jest w swojej:

a) egzaltacji (wywyższeniu). Planeta w egzaltacji jest bardzo silna.

b) żywiole (w horoskopie nocnym). Planeta w swoim żywiole jest w swoim elemencie, a więc jest w dobrej pozycji, nie jest bardzo silna, ale jest jej wygodnie. Żywioł jest podzielony na dzień i na noc, oraz jest we władztwie jednej planety za dnia i innej w nocy.

 

Tutaj musimy sprawdzić, czy horoskop, który analizujemy jest horoskopem dziennym czy nocnym. Jeżeli Słońce znajduje się pod horyzontem, jest to horoskop nocny (domy 1-6), jeżeli nad horyzontem (domy 7-12), jest to horoskop dzienny. W naszym przykładzie Słońce znajduje się w 5 domu; oznacza to, że horoskop ten jest nocny, a więc widzimy, że Księżyc w Byku w horoskopie nocnym jest w swoim żywiole.

 

c) dekanacie Jeżeli planeta jest w swojej termie lub dekanacie, to wiemy, że nie jest silna, ale jest w o wiele lepszej pozycji niż gdy nie ma żadnej godności w ogóle – wtedy mówi się, że planeta znajduje się w peregrinum.

 

Księżyc w 14°56" Byka jest w swojej egzaltacji, żywiole i swoim dekanacie, znajduje się również w dobrym 11 domu. A więc widzimy, że kwerentka jest bardzo silna w tym horoskopie i że jest to z pewnością dobry znak, ponieważ im silniejsza jest planeta, która ją reprezentuje, silna zarówno w godności podstawowej jak i przypadkowej, tym lepiej i tym większe szanse będzie miała, żeby znaleźć pracę.

 

Godność podstawowa jest związana z tym, w jakim znaku planeta się znajduje: gdy planeta jest w swoim znaku lub w egzaltacji, jest bardzo silna, natomiast gdy jest w detrymencie lub upadku, jest bardzo słaba.

 

Godność przypadkowa jest związana między innymi z tym, w którym domu planeta się znajduje; jeżeli w 10, to jest bardzo silna i ma więcej możliwości, aby działać niż gdy jest w np. 12 domu lub w retrogradacji.

 

Dom reprezentujący rzecz lub sprawę

Podstawową rzeczą jest to, że musimy znaleźć odpowiedni dom, który reprezentuje konkretną rzecz lub sprawę, o którą osoba (kwerent) pyta. Planeta, która włada znakiem wypadającym na szczycie konkretnego domu, włada tym domem i rzeczami, które ten dom reprezentuje. Dom 10 zawsze reprezentuje karierę, pracę (nieważne jaką pracę, czy to najlepszą pracę na świecie czy najbardziej banalną) i to zarówno w astrologii horarnej, jak i urodzeniowej. Natomiast 6 dom, w przeciwieństwie do tego, co mówi wielu współczesnych astrologów, nie ma nic wspólnego z pracą. Praca, której szuka nasza kwerentka jest reprezentowana przez władcę 10 domu, czyli przez Jowisza w 18°45" Koziorożca. Jowisz włada znakami Ryb i Strzelca.

 

Jeżeli w horoskopie mamy aspekt aplikacyjny pomiędzy władcą 1 domu i władcą 10 domu – osoba pytająca dostanie pracę lub znajdzie pracę. Aspekt aplikacyjny to taki, który dopiero się wydarzy, a więc oznacza rzeczy, które dopiero nastąpią, natomiast aspekt separacyjny oznacza, że dwie planety odsuwają się od siebie.

Musimy zobaczyć czy oba sygnifikatory, kwerenta i pracy, łączą się aspektem. Jeżeli tak, to odpowiedź na zadane pytanie będzie pozytywna, gdyż aspekt daje nam okazję, aby to, o co pytamy wydarzyło się. Jeżeli nie ma takiego aspektu, osoba tej pracy nie dostanie. Widzimy, że w tym horoskopie mamy aspekt aplikacyjny. Księżyc w 14°56" Byka zbliża się do trygonu z Jowiszem w 18°45" Koziorożca, który oznacza pracę.

Następnym aspektem, jaki Księżyc wykona jest trygon z Jowiszem. Ale widzimy również, że Jowisz (praca) zbliża się do trygonu z Saturnem. Saturn jest władcą 7 domu, który oznacza rywali, czyli innych ludzi również ubiegających się o tę pracę. Jednakże Księżyc dochodzi do Jowisza pierwszy, co oznacza, że kwerentka dostanie tę pracę, a nie rywale.

 

Określanie czasu

Aby zobaczyć, kiedy znajdzie pracę, musimy wziąć liczbę stopni jaką planeta aplikacyjna, w tym przykładzie Księżyc, musi przejść, aby aspekt był dokładny (ścisły). Wiemy, że obie planety poruszają się, nie tylko Księżyc, ale Jowisz także, chociaż o wiele wolniej. Musimy więc sprawdzić, kiedy będą w ścisłym aspekcie. Za 4 stopnie aspekt będzie dokładny, co daje nam 4 jednostki czasu.

 

Metoda jest taka: sprawdzamy, w jakim znaku i domu znajduje się planeta aplikacyjna. W naszym przypadku: Księżyc jest w Byku – znaku stałym i w domu następującym (dom 11). Znak stały + dom następujący daje nam średni okres czasu, w tym wypadku były to tygodnie (dni, tygodnie, miesiące).

 

czas:    najkrótszy      średni             najdłuższy

znak:   kardynalny     zmienny          stały

dom:   upadający      następujący     kątowy

 

Powiedziałam kwerentce, że powinna znaleźć pracę za 4 tygodnie, ale że najprawdopodobniej nie będzie to najlepsza praca na świecie, a powiedziałam to dlatego, że Jowisz jest w upadku.

 

Zakończenie

Cztery tygodnie później zadzwoniła do mnie z informacją, że miała rozmowę w sprawie pracy, która poszła bardzo dobrze i zaoferowano jej tę pracę i że była bardzo szczęśliwa. I chociaż jak powiedziała, praca sama w sobie nie jest najlepsza, to jednak stwierdziła, że lepsza taka praca niż żadna. Ale tak jak chciała, zaczęła pracować na początku stycznia.

 

Planeta reprezentująca pytającą jest bardzo silna w tym horoskopie. Gdyby była ona reprezentowana przez słabą planetę, np. w swoim detrymencie, w peregrinum czy retrogradacji, to mogłaby nie dostać pracy, ale tutaj jej sygnifikator jest bardzo silny, poza tym mamy aspekt pomiędzy nią i pracą. Nie ma żadnych prohibicji, niczego, co staje jej na drodze, co uniemożliwiłoby jej znalezienie pracy. Niestety, nie każdy horoskop jest tak łatwy do odczytania i zinterpretowania.

 

Opracowała: Beata Kibil

 

  • Super 4
  • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...