Skocz do zawartości

Portret -nastek


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dziś wstawiam coś nad czym pracowałem od dłuższego czasu, mam nadzieję, że ktoś wspomoże interpretacją :)

Wiem, że temat bardzo długi. Mam problem z interpretacją części składowych np: pozycja 4 Głupiec składa się z Śmierć + Pustelnik i teraz trzeba jakoś ogarnąć jak to wpływa.

 

1.Dzieciństwo i wczesna młodość

 XIII Śmierć
Ogólnie w młodości(czyli również teraz i jeszcze długo mi będzie ta karta patronowała) przechodziłem dość częste zmiany charakteru. Tutaj w tym momencie życia nadal to zauważam jak i zmiany kierunku ksztalcenia się. W ciągu 5 lat kierunek kształcenia wybierałem już 4 razy i coś nie trafiałem. Za każdym razem się odcinałem i dążyłem do zmian.  Mam dużą łatwość dostosowywania się i często zmieniam środowiska z własnego wyboru, po prostu się odcinam i szukam innego. Mam taką potrzebę. 

Teoretycznie to może być zakończenie cyklu z porzedniego wcielenia. Pierwsza zmianę charakteru przeszedłem już we wczesnym dzieciństwie, kiedy z pogodnego, otwartego, ,,złotego" dziecka stałem się dzieckiem nieśmiałym i zamkniętym w sobie. Byłem chorowity w dzieciństwie. Jestem osobą bardzo refleksyjną. Ogólnie bardzo interesuje się Śmiercią i tym co po niej - badam różne systemy, jestem bardzo zainteresowany duchowością.

Można też zauważyć wpływ Pustelnika - duchowość, refleksyjność, bycie samotnikiem, zainteresowanie duchowością...

Obecnie od kilku lat też przewartościowuje życie - duża transformacja od osoby głęboko wierzącej w katolicyzm w osobę neopogańską i otwartą na wszystko. 

Pozycje pierwsza interpretuje się z czwartą. Więc może zabicie w sobie dziecka i stanie się poważnym. 

2. Wiek średni IX Pustelnik
Tutaj aż tak się nie rozpisze, bo jeszcze w to nie wszedłem. 

Myślę, że nadal będę osoba refleksyjną i uduchowioną. Nadal będę się rozwijał w ezoteryce. Na pewno zajmę się rozwojem wewnętrznym lub naukowym. W dalszym ciągu mogę być samotnikiem, tym razem z wyboru. Mogę mieć problemy z poszukiwaniem pracy, albo ze znalezieniem drugiej połówki. 

Kiedyś wrozylem z kart na przyszły zawód i wypadł Pustelnik - możliwe, że zajmę się praca z ludźmi chorymi, starszymi...tutaj można gdybać...

 

 


3.Wiek dojrzały III Cesarzowa
Tutaj już zmiana kierunku. Mogę skupić się na życiu rodzinnym, sztuce. 

Cesarzowa jest również moją misją, więc może zacznę ją wypełniać u schyłku życia. 

Karta bardziej materialna, więc mogę się już bardziej skupić na życiu zewnętrznym, dążyć do dobrobytu, piękna w otoczeniu. 

To może być późne założenie rodziny. Znalezienie większej stabilizacji.

 

 

 

Z podsumowania 3 kart wychodzi również Cesarzowa. Tutaj ogólnie jestem osobą dość wygodną, lubiącą dobrobyt, sztukę. 

Śmierć z Pustelnikiem może oznaczać obranie całkiem nowej drogi, kompletna transformacja duchowa. Odcięcie się od jakiś zasad wpojonych w dzieciństwie i pójście w nowym kierunku. Myślę, że Cesarzowa trochę łagodzi wpływ Pustelnika i nie będę aż taki samotny. 

4. Podświadomość

 XXII Głupiec(XIII + IX)
Zamknięcie się w sobie, trudności w wyrażaniu siebie. Problemy ze spontanicznością. Jak mówiłem coś się stało, że z otwartego dziecka stałem się zamknięty w sobie i odizolowalem się od ludzi. 

Nie bez znaczenia jest Pustelnik i odwrócony Wisielec. Problem z nieśmiałością, strachem przed innymi. 

Bardzo dużo włożyłem pracy i nieśmiałość w ogromnym stopniu już zwalczałem, ale myślę, że nadal mam problem z wyrażaniem siebie.

Pozycja 1 i 4 to zabicie tego dziecka w sobie, tej własnej osobowości i przykrycie maską powagi. Dziecko, które spoważniała zbyt szybko i zamknęło się. 



5.Świadomość XII Wisielec(IX+III)
Myślę, że tutaj skłonność do poświęceń. Może być ignorowanie własnych potrzeb, choć już nad tym pracuje. Empatycznie, umiejętność współczucia, tolerancja dla odmiennosci. Może spojrzenie na świat z innej perspektywy.

Nwm co tutaj więcej, do końca nie rozumiem jak interpretować świadomość. 

6.Nadświadomość XII Wisielec(XXII+XII)
Talenty artystyczne, muzyczne, upodobanie do medytacji, mistyki, duchowości. Relfleksyjnosc. 

 

Podwójny wisielec, czyli znów zamykanie się w sobie, duża bierność. 

7.Misja III Cesarzowa(XIII + XII)


Dbanie o piękno otoczenia i dobrobyt materialny. Trzeba znaleźć prawidłową proporcje między światem materialnym i duchowym,( to tak a propos tego Pustelnika). 

To też może oznaczać, aby przynieść światu coś pięknego - jakaś książka...

Patrząc na składowe Śmierć i Wisielec, to chyba jednak skończyc z bujaniem w obłokach i znaleźć ten balans między materią a duchowością. Połączyć sacrum i profanum, zadbać o wrażliwość na piękno. 

8.Środki do realizacji misji

XXI Świat(IX + XII)
Umiejętności językowe, otwarcie na wszystkie kultury, religie, narodowości, tolerancja, kosmopolityzm. Zainteresowanie obcymi kulturami. 

Wisielec podkreśla chyba akceptację wszystkiego co inne i nieznane, Pustelnik to może być dojrzałość do tej całej akceptacji i życia wśród takiej różnorodności. 

9.Karma, kim byłem IV Cesarz
Byłem kimś wysoko postawionym na stanowisku. Kiedyś robiłem sobie rozkład i wypadł Król Monet, czyli rzeczywiści byłem kimś wysoko postawionym. 

10.Co robiłem VI Kochankowie
Wkładałem w pracę serce, byłem rzemieślnikiem, artystą, aktorem. Albo miałem dwa zawody. 

11.Lekcja II Kapłanka
Oprócz życia ziemskiego ważna jest również sfera duchowa.

12.Harmonia komfort II Kapłanka

(XXII + XII+XII) albo (III + XXI)
Obcowanie z naturą, przyrodą, ezoteryką, pomaganie innym.

Uwielbiam rośliny, kocham je i ubóstwiam. Czuję się idealnie w lesie, nad morzem, na polanie. Ezoterykę też ubóstwiam. 

13.Wnętrze

III Cesarzowa (XIII + XXII + XII)

Postrzegam się jako osobę troskliwą, ciepłą, serdeczną. Artystyczna dusza, miłuje piękno w różnych przejawach sztuki i natury. Lubię o siebie dbac. Według chrzanowskiej też próżność itd. Ale dwa Wisielce uratowały sytuację. Na pewno nie uważam się za piękną osobę, próżność to nie ja. :(

14.Na zewnątrz

 V Kapłan(III+XII+XII)
Ludzie postrzegają mnie jako osobe uczciwą, moralną, inteligentną i godną zaufania.

Słyszałem wiele razy, że jestem takim dobrym człowiekiem. Mogą też uważać, że jestem nieco sztywny(ten Głupiec na pozycji 4).

Tutaj te dwa Wisielce też mogą mówić, że uważają mnie czasem za sztywniaka ale Cesarzowa 

 

Ja się widzę jako Cesarzową, inni mnie jako Kapłana. Mała rozbieżność.

15.Jak odrobić lekcje karmiczną

 IX Pustelnik(IV+VI+II - III)
Przede wszystkim muszę postawić na rozwój duchowy, zbieranie doświadczeń życiowych. Może stąd przekonanie, że jesteśmy na ziemi po to, aby się uczyć i rozwijać. 

Powiniennem interesować się ezoteryką i zaakceptować samotność i to co przyniesie mi los. Potraktować to jako naukę. 

16.Komfort karmy

XIV Umiarkowanie(XII+ II)
Musze znależć równowage w życiu. Zwłaszcza w życiu wewnętrznym. 

17.Jak pracować z misją na obecne wcielenie I Mag(II + XXI)
Stale sie uczyć i rozwijać. To jedyna droga. Kapłanka jako rozwój, a Świat aby nie skupiać się na tym co znam, ale rozwijać się w różnych kierunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...