Skocz do zawartości

Solariusze ciążowe


Gość Lianna

Rekomendowane odpowiedzi

Widzimy, że jest częściowe pokrycie osi, Ascendent wypada jak natalnie, w znaku Lwa. Zwróćmy uwagę na dom V, w nim jakby się wydawało mało sprzyjające zajściu w ciążę planety - Saturn i Pluton. Ponadto natalny Uran i Neptun także lądowały w domu V.

Mars na IC w płodnym znaku Skorpiona w w koniunkcji z Księżycem natalnym.

Księżyc miała w znaku Lwa , w domu XII. W tym domu również Wenus, tyle że w Raku. Patrząc na rozkład żywiołów, widać że zdecydowanie przeważają znaki wodne.

Ja bym w tym solarze jeszcze zwróciła uwagę na Urana, który wpadał na MC natalne i był w koniunkcji z Jowiszem natalnym.

Dodam, że koleżanka miała progresywną Ceres w domu V. Jeszcze przyjrzę się aspektom.

Księżyc natalny był w trygonach z Merkurym i Wenus solara, koniunkcji z Marsem sol i sekstylu z Jowiszem solarnym.

Księżyc P miała w domu V ! w znaku Strzelca, w domu V było stadko : Uran, Saturn i Ceres oraz Neptun. I ów Księżyc P był w kwinkunksie z Merkurym oraz koniunkcji z Saturnem. Księżyc był w trygonie do Ascendentu natalnego.

Jowisz P w znaku Barana na MC w koniunkcji z Jowiszem natalnym.

Słońce i Mars P w I domu natalnym. Ascendent P niedawno wszedł do znaku Panny.

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kumpela, zgoda jest na publikację.

 

Solariusz obejmuje większość ciąży. Warto dodać, że była zagrożona poronieniem i koleżanka trzy razy trafiała na patologię ciąży.

 

5cc4177a08b82330gen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzymy w pierwszej kolejności na dom V, tu mamy na progu Chirona ( problemy), Wenus i Słońce w koniunkcji. Na IC solariusza Pluton - jako ogromna zmiana zarówno w psychice, jak i rodzinie.

Ascendent wypadał w znaku Panny w domu VIII, co zwiastował rok pełen emocji. Podkreśla to Księżyc w znaku Barana ( tak jak natalnie) w domu VIII wraz z Marsem.

Patrzymy na dom VI ( zdrowie) tu były Neptun, Merkury ( władca Asc), Ceres i Uran.

Saturn solara był na MC solara - V dom natalny. Węzeł na MC

Widać, że w tym solarze sprawy Wenus ważne, gdyż jest w 1 stopniu Wodnika ( w tym samym znaku, co natalnie).

Również Merkury w tym samym znaku, też we Wodniku.

Zauważmy, że MC wypadał w V domu natalnym, czyli wskazanie do czego rok zmierza.

Patrzę na aspekty Księżyca solarnego i były dość trudne- kwadratura z Marsem ( sep.), kwadratura z Saturnem ( ap.), trygon z Neptunem ( ap.), opozycja z Plutonem( ap.).

Ascendent solariusza był w trygonie z Księżycem natalnym ,trygonie z Marsem, sekstylu z Uranem, kwadraturze z Neptunem.

Rzut oka na progresje. Księżyc był w znaku Barana, tak jak natalnie, czyli w koniunkcji były. Księżyc w P w trygonie z Marsem, opozycji z Uranem, trygon do Ascendentu natalnego.

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

W domu V Wenus, Mars i Saturn. Księżyc w Wadze w domu VI, Merkury na IC solara, który jest władcą solarnego Ascendentu. Ceres natalna i Uran wypadały w domu VI, czyli domu zdrowia. Księżyc natalny z kolei wypadał na Ascendencie solarnym. Ponadto planety z domu III natalnego, czyli Saturn, Mars, Pluton i Jowisz lokowały się w domu VI.

Księżyc solarny był w trygonie z Księżycem natalnym. Księżyc solarny w sekstylu z Uranem natalnym.

Ascendent solarny w koniunkcji z Księżycem natalnym.

Neptun w domu XI- spełnienie marzeń, ciąża wyczekana i chciana.

Rzut oka na progresje. Księżyc P miała w Bliźniętach ( tak jak natalnie) w końcówce domu X. Księżyc P był w koniunkcji z natalnym. Ponadto był trygon z Saturnem natalnym.

Księżyc natalny był w kwadraturze z Ascendentem progresywnym.

Jowisz P był w Skorpionie.

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Kumpla solariusz na większość ciąży.

 

Asc w Raku, Saturn ściśle na Ascendencie. Chyba trudny rok miał ;P. Saturn ogólnie wrócił na pozycję urodzeniową.

Jowisz w IV domu solara- IV dom natalny. Ponadto koniunkcja Księżyc- Pluton w domu VI solara w znaku Strzelca. 

Uran na MC solara- MC natalne. Ceres w Raku na Ascendencie solarnym.

Pluton i Uran natalnie z V domy wypadały w V domu solara.

Słońce i Merkury w domu XI - XI dom natalny. Ciąża chciana jak najbardziej.

Wenus w Bliźniętach dom XII- XII dom natalny.

Progresywny Księżyc miał w Byku, w domu XII w koniunkcji z Wenus natalną. Jowisz P w koniunkcji z Księżycem natalnym ( Baran).

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Solariusz koleżanki na większość ciąży.

 

Ascendent w znaku Strzelca, Jowisz Pluton i Saturn w I domu- III dom natalny. Jowisz solarny w koniunkcji z Marsem natalnym.

Księżyc solarny w Baranie w domu III solarnym w koniunkcji z Węzłem natalnym ( VI dom). Mars i Uran w znaku Byka na IC solara- VII dom natalny.

Solarny Neptun w Rybach ( dom II) w koniunkcji z Jowiszem natalnym ( V dom). Wenus w Raku na Desc solara- MC natalne. Księżyc solarny w opozycji z Wenus natalną ( w Wadze), kwadraturze z Marsem, trygonie z Uranem.

Jeszcze Neptun i Mars natalny z III domu- wypadały na Asc solariusza.

Próg IC w Baranie, MC w Wadze- natalna Wenus i PLuton z I domu - MC solariusza.

Słońce w domu VIII - dość ciężki rok emocjonalnie, rok wcześniej miała poronienie.

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badałam sobie ostatnio kwestie nowiu i pełni w solariuszach ciążowych i większość sprawdzonych przeze mnie przypadków (u kobiet) ma w solariuszu na rok poczęcia lub urodzenia dziecka nów bądź pełnię. Niektóre z wahaniem +/-2 dni, ale to też mam mało dokładne dane, bo bez godziny urodzenia np (a jak wiadomo księżyc szybko chodzi i jest różnica między 00:01 a 23:59 danego dnia ;) ). Napewno jest to temat do zebrania większej ilości danych, też nie zawsze reguła jest potwierdzona, ale rzeczywiście gdybym miała komuś "przepowiadać" moment na dziecko, to bym najpierw patrzyła na nów/pełnię w solarze i potem sprawdzała tranzyty/progresje w danym roku czy są okej i czy pomagają w tym.

Edytowane przez martynamarzena
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
45 minutes ago, martynamarzena said:

Badałam sobie ostatnio kwestie nowiu i pełni w solariuszach ciążowych i większość sprawdzonych przeze mnie przypadków (u kobiet) ma w solariuszu na rok poczęcia lub urodzenia dziecka nów bądź pełnię. Niektóre z wahaniem +/-2 dni, ale to też mam mało dokładne dane, bo bez godziny urodzenia np (a jak wiadomo księżyc szybko chodzi i jest różnica między 00:01 a 23:59 danego dnia ;) ). Napewno jest to temat do zebrania większej ilości danych, też nie zawsze reguła jest potwierdzona, ale rzeczywiście gdybym miała komuś "przepowiadać" moment na dziecko, to bym najpierw patrzyła na nów/pełnię w solarze i potem sprawdzała tranzyty/progresje w danym roku czy są okej i czy pomagają w tym.

To może być różnie - ogólnie pełnie i nowie w progresjach i solarze oznaczają przełomowe momenty w życiu. Aż sprawdziłam u siebie bo nie pamiętałam jak to w solarze wyglądało. Nów w Solariuszu miałam w roku 2015/16 na szczycie 9 domu. W czerwcu 2015( miesiąc po urodzinach) przeniosłam się do UK. Nów w progresjach miałam w roku kiedy odeszłam od męża. Dziecko poczęłam na Solariuszu 2013/14 a urodziłam 2014/15 - w obu przypadkach nie było ani pełni ani nowi( Solariusz, progresja). 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

A hipotetycznie czy w takim solariuszu jest możliwe zajście w ciążę? :P

Ascendent wypada w znaku Wagi - V dom natalny. Natalna koniunkcja Saturn- Pluton wypada w na Ascendencie solariusza. Neptun w Rybach w V domu solara- MC natalne. Pluton i Saturn na IC solara- ciągnie sie od VIII- X domu natalnego. Saturn solara w koniunkcji z Ceres we Wodniku- praktycznie ściśle na MC natalnym.

Ceres solariusza ściśle na MC solara w koniunkcji z Merkurym w Raku i ze Słońcem w Raku. Merkury natalny ( władca natalnego Asc) na MC solara.

Pełnia w znaku Koziorożca - dom III solara. Księżyc solarny w trygonie z natalnym, opozycji z Merkurym.

Księżyc P we Wodniku- dom 9 w kwinkunksie z Księżycem natalnym i Marsem natalnym i sekstylu z Uranem.

 

338e51e522facb3cgen.png

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gringe napisał:

To może być różnie - ogólnie pełnie i nowie w progresjach i solarze oznaczają przełomowe momenty w życiu. Aż sprawdziłam u siebie bo nie pamiętałam jak to w solarze wyglądało. Nów w Solariuszu miałam w roku 2015/16 na szczycie 9 domu. W czerwcu 2015( miesiąc po urodzinach) przeniosłam się do UK. Nów w progresjach miałam w roku kiedy odeszłam od męża. Dziecko poczęłam na Solariuszu 2013/14 a urodziłam 2014/15 - w obu przypadkach nie było ani pełni ani nowi( Solariusz, progresja). 

Nom dlatego właśnie trzebaby dużo danych zebrać żeby jakieś procentowe prawdopodobieństwo wyznaczyć pewnie, nigdy nie ma 100% sprawdzalności jednej reguły. Ciekawe jak by się to ułożyło. 

A co u Ciebie @Gringe astrologicznie wskazywało na potomka akurat w tamtym czasie? Bo nie pamiętam czy pisałaś a to ciekawe jest zawsze :)

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@martynamarzena- ja w Solarze na „zajście” miałam klasycznie Solarny Księżyc w Solarnym 5 domu plus był to władca tego domu( szczyt w Raku). Plus ten sam Księżyc był w trygonie do Asc. 

Aaa- osie horoskopu solarnego były powtórzone jak w natalnym( tyle, że odwrócone). 
Po prostu klasycznie :) 

Do tego w tranzytach Pluton szedł przez 4 dom i robił sekstyl do natalnego Księżyca. T Chiron w koniunkcji z urodzeniowym Księżycem, T Uran( natalnie władca 5 domu) w koniunkcji z urodzeniową Wenus( władca ascendentu, dyspozytor Słońca). T Saturn w opozycji do urodzeniowego Slonca( obciążenie dla ciała).

W progresjach, P Księżyc w Byku w sekstylu do urodzeniowej pozycji( na moment zajścia w ciążę). :D 

W profekcjach - profekcyjny ascendent w Byku i znów władca Wenus która w solarze jest w sekstylu z solarnym Księżycem( władca 5 domu).

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
7 hours ago, Lianna said:

A hipotetycznie czy w takim solariuszu jest możliwe zajście w ciążę? :P

Ascendent wypada w znaku Wagi - V dom natalny. Natalna koniunkcja Saturn- Pluton wypada w na Ascendencie solariusza. Neptun w Rybach w V domu solara- MC natalne. Pluton i Saturn na IC solara- ciągnie sie od VIII- X domu natalnego. Saturn solara w koniunkcji z Ceres we Wodniku- praktycznie ściśle na MC natalnym.

Ceres solariusza ściśle na MC solara w koniunkcji z Merkurym w Raku i ze Słońcem w Raku. Merkury natalny ( władca natalnego Asc) na MC solara.

Pełnia w znaku Koziorożca - dom III solara. Księżyc solarny w trygonie z natalnym, opozycji z Merkurym.

Księżyc P we Wodniku- dom 9 w kwinkunksie z Księżycem natalnym i Marsem natalnym i sekstylu z Uranem.

 

338e51e522facb3cgen.png

@Lianna podałaś bardzo fajny przykład z Solariuszem gdzie jest pełnia :)  Możemy teraz razem pomysleć, co ta pełnia może zwiastować. Osobiście uważam, że nie jest to horoskop ciążowy. Jeszcze nie ten - pozwoliłam sobie zerknąć na Twoje progresje i tranzyty i uważam, że rok 2024 może być zaskakujący w powyższym temacie.( z racji zmian w progresjach przede wszystkim - P Merkury w koniunkcji ze szczytem 5 domu którym włada) oraz koniunkcja P Slonca z natslną Wenus oraz przejście P Saturna do znaku Skorpiona a tym samym rozejdzie się kwadratura między urodzeniowym Merkurym - władcą 5 domu). 
Solariusz który podałaś ba warsztat - sugeruje zmiany w domu, w strukturach bo pełnia jest na osi MC/IC( Solarne domy 2 i 8 - wyznawane wartości, poczucie wartości). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Lianna

Solariusz kuzynki męża na zajście w ciążę :)

 

Częściowe miała pokrycie osi, natalnie ma Asc w Raku, a w solarze miała w Bliźniętach.

Jowisz w Wadze w V domu solariusza. Słońce, Księżyc, Merkury i Ceres w XII domu (Bliźnięta) - ciąża była od początku problematyczna, były krwawienia. Ponadto lęki spore, bo rok wcześniej poroniła.

Mars na Ascendencie solariusza ( w Bliźniętach).

Neptun w Rybach na MC solariusza.

Księżyc solarny był w koniunkcji z Ceres solarną. Ponadto Księżyc solarny w sekstylu z Księżycem natalnym i  w opozycji z Uranem. Księżyc natalny z kolei w opozycji z Jowiszem solarnym i koniunkcji z Wenus solarną.

Był jeszcze trygon Słońce - Jowisz solarny. MC we Wodniku, a Uran  ( dom 11 solara) w koniunkcji z Ceres natalną.

 

 

 

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

36927210278014f1gen.png

 

To właśnie ten solar ciążowy ;)

 

 

 

Poniżej solariusz na poronienie. Koniunkcja Księżyc- Pluton w domu XII w Koziorożcu, to wypadało w VIII domu natalnym.

 

30355bb417d53389gen.png

 

 

Natalny Uran z VI domu był w koniunkcji z Saturnem solariusza.

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Lianna

Widzimy, że Ceres prawie idealnie na IC, a w tym domu Neptun i Chiron. Mars w domu V- być może były obawy i stresy, gdyż rok wcześniej Meghan poroniła.

Księżyc we Wodniku w mało płodnym znaku powietrznym, ale za to w trygonie z Jowiszem natalnym, który w tym solarze jest władcą Ascendentu. Księżyc także w kwninkunksie z Wenus natalną.

Uran w domu VI- jako zmiana jak by nie było w stanie zdrowia, także w codzienności.

Zwraca uwagę, że kilka planet z domu III wpada na MC solariusza, a są to Wenus, Księżyc, Saturn i Jowisz. MC to status, warto patrzeć na niego, jeśli chodzi o tematy ciążowe/dzieciowe. Często jest podkreślone. Zostanie matką może być rozpatrywane jako pewien sukces też.

Merkury solariusza wypada w I domu natalnym. Ponadto Neptun natalny z V domu wypada w I domu solariusza.

Na uwagę zwraca też Ascendent solariusza, który wypada w V domu natalnym, a ten dom jak wiadomo odnosi się także do dzieci/ciąży.

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Ascendent był w znaku Raka, a władca Asc w Byku w koniunkcji z Uranem w domu XI. Wenus w Pannie na IC solarnym w koniunkcji z Księżycem natalnym, Jowiszem natalnym i Saturnem.

Jowisz w Skorpionie, w domu V- klasyka. Mars natalny wypadał na Asc solariusza. Saturn solarny w domu VI, może jakieś były problemy ze zdrowiem. Widzimy też częściowe pokrycie osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Ascendent wypadał w znaku Skorpiona, w domu IV natalnym, czyli sprawy rodziny były na pierwszym planie. Zauważmy, że władca Asc Pluton był w koniunkcji z Neptunem V domowym.

Neptun i Chiron na IC - w domu macierzyństwa, raczym domu. Uran w domu V- może ciąża zaskoczyła? ;p

Księżyc w Baranie w domu VI - jako zmiana jednak w stanie zdrowia ;). No i w życiu codziennym. Ksieżyc solarny był w koniunkcji z Jowiszem natalnym, trygonie z Saturnem i Uranem, trygonie z Ceres oraz trygonie z Ascendentem natalnym.

Popatrzmy na obsadę MC- tutaj Ceres, Merkury i Słońce- i to wypadało w I domu natalnym. Z kolei planety natalne z domu I, czyli Mars, Słońce, Wenus i Merkury wypadały na MC.

Czyli odwrócenie osi miało miejsce. Na pewno sprzyjający powiększeniu rodziny był też Jowisz w znaku Raka u progu IX domu.

Rzut oka na progresję. Księżyc progresywny był w znaku Lwa, w domu I natalnym w koniunkcji z Wenus i Marsem natalnym oraz trygonie z Jowiszem. Ponadto także w koniunkcji ze Słońcem natalnym.

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Widzimy częściowe pokrycie osi. Słońce na Ascendencie solara, tak jak natalnie. Koniunkcja Marsa i Saturna na IC- w domu rodziny, macierzyństwa. W domu V solariusza Pluton. Do tego domu wpadały też Ceres, Uran i Neptun natalne z V domu.

Księżyc w znaku Byka na MC solara- MC natalne.

Księżyc solarny był w kwadraturze z Wenus natalną i Marsem i w kwinkunksie z Uranem. Jednocześnie Księżyc solarny był w trygonie z Jowiszem solarnym i trygonie z Wenus solarną.

Ascendent solarny był w trygonie z Jowiszem natalnym, trygonie z Saturnem, trygonie z Uranem oraz z trygonie z Ceres.

Księżyc progresywny wówczas był w znaku Wagi ( II dom natalny) w kwninkunksie z Jowiszem natalnym, kwadraturze z Uranem i Neptunem.

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W celach naukowych opiszę solariusz koleżanki mojej przyjaciółki. Zaszła w ciążę w czerwcu tego roku.

 

Ascendent w Strzelcu- III dom natalny, władca Asc - Jowisz w znaku Ryb w koniunkcji z Księżycem natalnym ( V dom natalny). Uran i Neptun natalne wypadają właśnie na Ascendencie solarnym. Wenus, Jowisz i Mars w trygonach do Ascendentu solarnego.

Księżyc solariusza w koniunkcji z Neptunem w znaku Ryb ( III dom solara) - VI dom natalny.

Koniunkcja Urana i Ceres w domu V w znaku Byka- VIII dom natalny.

Rzucam okiem na progresję. Niedawno zmienił się Asc P na znak Skorpiona. Księżyc P ma w znaku Barana w domu VI. Jest on w kwadraturze z natalnym Słońcem, trygonie z Merkurym i sekstylu z Saturnem.

Asc P w trygonie do Słońca natalnego i do Księżyca i w kwadraturze z Merkurym natalnym.

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, mój solariusz za 2 lata :P. Patrzę bardziej pod kątem naukowym, aniżeli nadziei na ciążę ;P

 

Ascendent będzie w znaku Strzelca - VI dom natalny- Neptun natalny na Asc solarnym. Pluton w I domu Ascendentu solariusza też.

Władca Asc solarnego ( Jowisz) w domu IV w znaku Byka wraz z Węzłem Księżycowym.

Uran w Byku i Księżyc w Bliźniętach w V domu solariusza.

Saturn natalny na MC solariusza.

Ceres w Wadze w domu IX solara- V dom natalny.

Nie umiem niestety wstawić foty od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...