Skocz do zawartości

Szybkie pytanie- szybka odpowiedź


Gringe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

Ostatnio zakupiłam( trochę w ciemno) książkę Liz Dean „The ultimate guide to Tarot”. I przyznam szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Książka adresowana jest niby do osób rozpoczynających swoją przygodę z Tarotem ale...treści w niej nagromadzone zdecydowanie przydatne będą dla Tarocisty na każdym stopniu wtajemniczenia. 
Bardzo ciekawie autorka przedstawia koncept zadawania pytań na „Tak”/„Nie”. Należy tutaj skupić się na pytaniu i wylosować trzy karty, za każdym razem pytając o to samo. Jeśli wylosowane trzy karty są na „Tak” to odpowiedź zdecydowanie jest twierdząca. Jeśli otrzymamy dwie karty na „Tak” a jedna jest neutralna lub negatywna - oznacza to pozytywne rozwiązanie ale może być odłożone w czasie i jego pozytywna realizacja po prostu się opóźni. Ostatni wariant, kiedy otrzymamy karty na „Nie” lub mieszankę „Nie” i neutralne - odpowiedz jest negatywna.
 

Kartami na „Tak” są wszystkie oprócz poniższych: 

- Miecze: 3,5,6,7,8,9,10 oraz Rycerz

- Kielichy: 5,7,8

- Monety: 5

- Śmierć

- Diabeł

- Wieża

- Księżyc 

Neutralne są: 

- Miecze: 4

- Kielichy: 4

- Eremita

- Wisielec

 

Wyjątki: 2 Mieczy lub 10 Buław - odpowiedz nie jest jeszcze znana oraz 5 lub 7 Buław - odpowiedź jest na tak ale musisz powalczyć o nagrodę( o pozytywny wynik). 

 

 

 

 

  • Lubię to! 2
  • Super 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaliaa

Strasznie fajne i już sobie nawet teraz w nocy postawiłam takie szybkie pytanie.Ja zazwyczaj stawiałam z jednej karty lub z 3,ale po prostu je interpretowałam znaczeniowo.Najszybsza metoda na tak nie to odwrócona karta nie prosta tak,ale mało wiarygodne,bo 50% trafienia.Jednak wylosowanie 3 kart pozytywnych jest trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Lianna

Kochani, jak myślicie czy osoba X wie, co się stało kiedyś tam?

 

8 Kielichów 4 Mieczy Wisielec-  wydaje mi się, że nie wie. Może ją spytam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaliaa
33 minuty temu, Lianna napisał:

Kochani, jak myślicie czy osoba X wie, co się stało kiedyś tam?

 

8 Kielichów 4 Mieczy Wisielec-  wydaje mi się, że nie wie. Może ją spytam :P

Wg rozkładu" tak/ nie" nie wie.1 karta negatywna i dwie neutralne.Nie masz ani jednej pozytywnej. Ale ja bym na to zdecydowanie postawiła jakiś inny rozkład.Nie na każde pytanie da się odpowiedzieć tak lub nie.Bo jak karty mają powiedzieć,że np.się domyśla albo wie częściowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...