Skocz do zawartości

Rodzinna karma


zakretka23

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powinnam przepracować rodzinna karmę ? Dopisuje dokładnie o co chodzi by nie wprowadzać w błąd jak wprowadziłam @Gringe. Moje ciało puchnie, tyje jak mam spotkania świąteczne. Podejrzewam ze jest to związane z moim krytycznym bratem, wielbiącym chude laski z sztucznym biustem 
 

10 pucharów (świat) 3 miecze (siła) 8 monet (as pucharów) 

 

Karty ładnie pokazał emocje w rodzinę, niektóre sytuacje nas raniły i widać ze nie mówiłam o tym ale budowałam dzięki tym raniącym sytuacja swoją sile. Karty mówią ze trzeba się otworzyć i przepracować to energia miłości. Właściwe to robie i widzę ze ma to ogromny wpływ na cała moja rodzinę. 
 

Edytowane przez zakretka23
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
47 minutes ago, zakretka23 said:

10 pucharów (świat) 3 miecze (siła) 8 monet (as pucharów) 


Jeśli karty mówią o samym przepracowaniu karmy, o tym jak podejść do relacji w rodzinie to zgodzę się, że w pierwszej kolejności trzeba otworzyć się na uczucia. Wyjść naprzeciw członków rodziny i być otwartym na to, co taka relacja przyniesie. Nie mieć oczekiwań i nie zamykać tych relacji w sztywnych ramach, tego „jak to powinno wyglądać”. Czasem trzeba powiedzieć „nie” i nie obawiać się tego słowa -asertywność w kontaktach jest( zwłaszcza z rodziną) bardzo istotnym elementem budowania zdrowej relacji. Korzystać też z nadarzających się miłych, wspólnych chwil i pracować nieustannie nad polepszeniem jakości kontaktów. 

  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gringe napisał:


Jeśli karty mówią o samym przepracowaniu karmy, o tym jak podejść do relacji w rodzinie to zgodzę się, że w pierwszej kolejności trzeba otworzyć się na uczucia. Wyjść naprzeciw członków rodziny i być otwartym na to, co taka relacja przyniesie. Nie mieć oczekiwań i nie zamykać tych relacji w sztywnych ramach, tego „jak to powinno wyglądać”. Czasem trzeba powiedzieć „nie” i nie obawiać się tego słowa -asertywność w kontaktach jest( zwłaszcza z rodziną) bardzo istotnym elementem budowania zdrowej relacji. Korzystać też z nadarzających się miłych, wspólnych chwil i pracować nieustannie nad polepszeniem jakości kontaktów. 

Mam świetny kontakt z rodzicami, a siostra jest moją przyjaciółka. Wyjaśnialiśmy sobie tez dużo z bratem i zbliżyliśmy się do siebie. Bardziej otwarta już być nie mogę i dużo już przepracowałam w danym temacie. Okazuje tez  wsparcie i miłość.
Tutaj bardzie chodzi o jakieś sprawy we mnie prawdopodobnie zakodowane w dzieciństwie. By ciało nie reagowało wg tamtych schematów. I nie ratowało mnie w durny sposób. Nie wiem czy napisałam zrozumiale 

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
Napisano (edytowane)
3 hours ago, zakretka23 said:

Jak powinnam przepracować rodzinna karmę ? 

Zadałaś pytanie tak, jak powyżej je zacytowałam. Tutaj nie ma nic w pytaniu o reakcji ciała na stres związany z relacjami w rodzinie. 
Niestety, bardzo ważne jest precyzyjne zadawanie pytań w Tarocie - karty odpowiedzą na zadane pytanie a nie to, co miałaś na myśli. 
Tak samo podeszłam do interpretacji rozkładu - jak przepracować rodzinną karmę :)  

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gringe napisał:

Zadałaś pytanie tak, jak powyżej je zacytowałam. Tutaj nie ma nic w pytaniu o reakcji ciała na stres związany z relacjami w rodzinie. 
Niestety, bardzo ważne jest precyzyjne zadawanie pytań w Tarocie - karty odpowiedzą na zadane pytanie a nie to, co miałaś na myśli. 
Tak samo podeszłam do interpretacji rozkładu - jak przepracować rodzinną karmę :)  

Rozumiem moj błąd. Źle napisałam pytanie chodzi o mechanizm w moim ciele. Wiadomo ze nie stresuje się spotkaniem z rodzina chyba ze jest to podświadome. Poprawie opis. 

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 8.05.2021 o 09:03, zakretka23 napisał:

Jak powinnam przepracować rodzinna karmę ?

 Na jakiej podstawie twierdzisz, że ją masz. IMHO karmę, jej rodzaj, najlepiej sprawdza się numerologicznie :)

 

W dniu 11.11.2021 o 20:47, Blackraven napisał:

Postaw sobie karty.

No iiii Twoim zdaniem,  które karty określają karmę i jej rodzaj ? 

 

W dniu 11.11.2021 o 21:01, FreyaAngels napisał:

A po czym to w kartach widac?

Jest kilka kart wskazujących na "karmę' jakkolwiek ją rozumieć. Jedną z nich jest karta Koło Fortuny. Ogólnie określi ją porządny rozkład z dobrze wyważonymi pytaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FreyaAngels napisał:

Rozklady karmiczne wykonuje się tylko kartami tarota?

 

Nie, można na takie tematy kłaść każde karty, które rozumiesz i umiesz sama twórczo podciągnąć ich znaczenia pod taki temat :) Istnieje dosłownie kilka bardzo niszowych rozkładów, które są do bardzo konkretnych kart, ale 99% można robić kartami jakie się lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hopefull
On 5/8/2021 at 8:03 AM, zakretka23 said:

Dopisuje dokładnie o co chodzi by nie wprowadzać w błąd jak wprowadziłam @Gringe. Moje ciało puchnie, tyje jak mam spotkania świąteczne. Podejrzewam ze jest to związane z moim krytycznym bratem, wielbiącym chude laski z sztucznym biustem

Grubsza powołoka zewnętrzna ma za zadanie nas chronić więc może próbujesz się w jakiś sposób się bronić przed komentarzami/ opiniami czy krytycyzmem Twojego brata lub innych członków rodzinny. Próbujesz chronić swoje uczucia w ten sposób. A może próbujesz mu zrobić na złość tyjąc podczas tych spotkań rodzinnych? 

A może to twoje wewnętrzne dziecko było kiedyś skrytykowane za wage, wygląd i teraz się odzywa , tyjąc, by chronić swoje zranione uczucia? 

Edytowane przez HopeNot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.11.2021 o 22:26, Ragna napisał:

 

Nie, można na takie tematy kłaść każde karty, które rozumiesz i umiesz sama twórczo podciągnąć ich znaczenia pod taki temat :) Istnieje dosłownie kilka bardzo niszowych rozkładów, które są do bardzo konkretnych kart, ale 99% można robić kartami jakie się lubi.

A jakie to są rozkłady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

@FreyaAngels 

Wielka Tablica jest pod Lenormand, Kippery i Cygańskie, rozkłada się ją ze wszystkich 36 kart. Teoretycznie dałoby się ułożyć podobny rozkład pod Tarota, ale nikt tego nie robi i opisów pod Tarota nie ma.

Wielka Loża Masońska - rozkład ze wszystkich 78 kart Tarota

Tajemnica Arcykapłanki - w której ostatnia karta nie jest brana pod uwagę, o ile nie jest Wielkim Arkanem, potrzeba więc Tarota

 

W książce Laury Tuan "Sekretny język Tarota" da się także znaleźć pomniejsze rozkłady, które bez Tarota lub kart klasycznych nie będą już po prostu "tym". Rozkład astrologiczny u Starowieyskiej jest też nietypowy, ponieważ trzeba liczyć wartości kart aby wiedzieć, którą wyciągnąć następną (nie robi się tego na chybił trafił) i także trzeba Tarota lub klasyków. Istnieją też rozkłady, w których główną rolę odgrywa dominacja jakiegoś kolory (znów: Tarot lub klasyki, nie do zrobienia z resztą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...