Jump to content

Progresywny Księżyc w Baranie


Guest Lianna
 Share

Recommended Posts

Guest Lianna

Progresywny Księżyc w Baranie kieruje naszą uwagę na realizację samego siebie, swoich celów i ambicji. Odczuwamy silny przypływ energii lub potrzebę mierzenia własnych sił. Częściej niż zwykle zajmuje nas kwestia walki o wpływy, rywalizacji czy agresji. Możliwe, że będziemy intensywnie uprawiać sport a w naszym życiu pojawią się ludzie, sytuacje i przedmioty związane ze znakiem Barana jak: Szef, pionier, sportowiec, mężczyzna, pracownik fizyczny; albo broń palna (np. przy natalnym Marsie położonym w Baranie), polowanie, sprzęt sportowy jak np. rowery lub wszystko co związane z energią, siłą fizyczną, ruchem (przy natalnym Marsie w Wadze może być to ruch w jakiś sposób związany ze sztuką- np. taniec), motywacją i napędem. Możliwe, że zaczniemy się zastanawiać nad tym czy potrafimy być w czymś pionierami, czy potrafimy przewodzić innym lub jak daleko sięga nasza siła persfazji. Albo rażenia;).

Przykład: Henry Miller (ur.26.12.1891 na Manhattanie o godz. 12.30) pisarz i astrolog z zamiłowania.

W horoskopie natalnym Millera rzuca się w oczy silny Mars w Skorpionie w VII domu, który jest jednocześnie władcą ascendentu. Mars w Skorpionie wskazuje na bardzo silne ambicje, dużą wytrwałość i morderczy popęd seksualny. Położnie w VII domu zapowiada też niewątpliwie agresję. Koledzy ze szkoły wspominali Millera jako najlepszego ucznia, dobrego boksera i sportowca, który miał jednak problemy z dyscypliną i gotowy był zrobić każde głupstwo.
W lutym 1902 roku progresywny Księżyc wchodzi do znaku Barana (ascendent Millera znajduje się w 22,53° Barana) i z tego roku właśnie znalazłam notatkę w biografii autorstwa Roberta Fergusona (Henry Miller: A Life) na temat zachowania Millera w szkole. Był to podobno czas, w którym przyszły pisarz biegał po lesie w poszukiwaniu ptasich gniazd (instynkt łowcy?) i mieszał linijką w szkolnym akwarium strasząc ryby. Za tego typu akcje w październiku 1902 roku zawieszono go na jakiś czas w obowiązkach ucznia.

Henry Miller, fot. Carl Van Vechten. Wikipedia

Kiedy po ok. 27 latach progresywny Księżyc wchodzi ponownie do znaku Barana (06.06.1929) Miller ma już za sobą sporo doświadczeń. Progresywny Księżyc znajduje się jeszcze po stronie XII domu kiedy Miller wyrusza w podróż po Europie ze swoją drugą żoną, biseksualną June o cygańskich korzaniach.Wtedy też pisarz zakochał się w paryskich ulicach. Miłość do Paryża rozkwitła w ulotnej chwili gdy siedział w ciasnej i brudnej toalecie hotelowej i robił kupę. Kiedy załatwił swoją potrzebę wyjżał na Paryż przez małe okienko nad toaletą i w tym momencie wiedział, że to miasto jest wyjątkowe. W zachwycie pobiegł po swoją żonę June, wciągną ją do owej toalety i czekał na jej pełne zachwytu westchnienia. Ona jednak, zbyt oszołomiona fetorem, nie była w stanie dzielić uniesień artystycznej duszy małżonka.

XII dom mówi o odcinananiu się od ogólnie przyjętych norm, izolacji i dalekich podróżach. Jesienią 1929 roku w Stanach pogorszyła się sytuacja robotników. Pisarze amerykańscy byli zdania, że czas zaangażować się w politykę i skończyć z hulaszczą, beztroską twórczością z lat 20. Szokowanie skandalami i erotyką przestało być w modzie a ignorowanie sytuacji społecznej zaczęło budzić niesmak. Miller pracował jednak od jakiegoś czasu nad powieścią Crazy Cock, której tematem była seksualna relacja jego żony z poetką Jean Kronski. Nie mógł sobie wyobrazić, że nagle zacznie pisać jak inni, w tonie politycznym i to jeszcze o innych ludziach a nie o samym sobie. Położenie progresywnego Księżyca w XII domu podkreśla odizolowanie się Millera od ogólnego trendu, a progresja Księżyca w Baranie- postawienie na swoim- łącznie z pisaniem o sobie samym.

Mars w horoskopie Millera położony jest w Skorpionie w VII domu. Ponieważ Mars jest malefikiem, a w VII domu szczególnie nie na miejscu- można się spodziewać, że podczas pobytu progresywnego Księżyca w Baranie w małżeństwie Millera pojawią się problemy. I faktycznie Miller zafascynowany Paryżem wyjeżdża ponownie do Francji- tym razem na dłużej i bez swojej żony, której pozwala tą podróż sfinansować. Związek z nią zaczyna się rozpadać, a Miller zaczyna się rozglądać w Paryżu za innymi kobietami. Madame Germaine Deaugard brzmi całkiem urokliwie, jak na Francję przystało – i urokowi tej prostytutki uległ Miller w pierwszej kolejności . Księżyc w horoskopie natalnym Millera położony jest w koniunkcji z Marsem w VII domu w Skorpionie, toteż kobiety, które Miller sobie wybierał miały zwykle interesujące życie seksualne. Niedaleko Marsa i Księżyca położony jest też Uran- a więc najróżniejsze dziwności jakby zaprogramowane.

Domeną Marsa jako władcy Skorpiona są też długi. Miller zwykł żyć na koszt innych ludzi wykorzystując ich bez skrupułów. Ferguson pisze, że Miller był tak zakochany w sobie, że nigdy tego faktu nie chciał dostrzec. Co więcej, podejrzewał nawet ludzi o to, że za jego plecami planują tylko jakby mu umilać i ułatwiać życie… Podniecało go też wydębianie seksu od prostytutek na kredyt lub za darmo. Germaine Deaugard oddawała się tak Millerowi, bo imponował jej fakt, że jest Amerykaninem i do tego jeszcze pisarzem.

Jak widać na przykładzie Millera progresja Księżyca aktywuje energię znaku- łącznie z jego władcą i aspektami. Wraz z wejściem progresywnego Księżyca do Barana Henry Miller postawił na swoim nie ulegając pisarskim trendom, poza tym wybrał się samotnie w podróż (Baran, I dom), ale też podjął silną aktywność w kontaktach towarzyskich (Mars natalnie w VII domu) ze szczególnym umiłowaniem do prostytutek (Księżyc i Mars w Skorpionie) początkując tym samym rozpad małżeństwa (natalnie Mars w VII domu).

 

 

Internet

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...