Jump to content

Progresywny Księżyc w Strzelcu


Guest Lianna

Recommended Posts

Guest Lianna

Tuż przed wyjściem progresywnego Księżyca ze znaku Skorpiona odczuwalna jest zwykle w mniejszym lub większym stopniu przemiana mentalna. Zmieniają się też okoliczności. Coraz częściej mamy potrzebę wychodzenia z domu, spędzania czasu wśród ludzi i powiększania kręgu znajomych czy podróżowania. I co ważniejsze- ku temu pojawiają się też okazje. Może teraz odkryjesz w sobie zamiłowanie do sportu i będziesz miał/a rozpierającą ochotę na podróże. Zacznie ogarniać strach, że życie umyka między palcami więc zaczniemy realizować z rozmachem różne przedsięwzięcia odsuwane jak dotąd na później. Bo właśnie teraz nastało to „później”. Możliwe, że zetkniemy się w jakiś sposób z filozofią, religiami i obcymi kulturami- poprzez studia, własne zainteresowania bądź wyjazdy zagraniczne, a także z prawem (rozwody i rozprawy sądowe).

Może sprawimy sobie nowy rower, samochód czy inny środek lokomocji. Jeśli mamy w horoskopie uszkodzonego Jowisza, to wejście Księżyca progresywnego w znak Strzelca może oznaczać problemy z prawem, w podróżach czy zwyczajną awarię samochodu. Jowisz to nie tylko planeta szczęścia ale też ekspansji. Będziemy chcieli doświadczać i nabywać nowych umiejętności, poszerzać horyzonty.
Bardziej szczegółowe określenie sytuacji, z którymi się zetkniemy podczas przejścia progresywnego Księżyca do znaku Strzelca wymaga przeanalizowania: pozycji Jowisza w horoskopie urodzeniowym; domów, którymi Jowisz włada, aspektów Jowisza i aspektów jakie robi progresywny Księżyc zarówno w horoskopie progresywnym jak i urodzeniowym itd.- a więc w całości jakości czasu.
Np. jeśli wierzchołek II domu zaczyna się w znaku Strzelca to można się spodziewać, że wyżej opisane kwestie zaznaczą się w związku z naszymi zasobami.

Należy pamiętać, że subtelnie odczuwalna zmiana w życiu następuje najczęściej tuż przed wejściem progresywnego Księżyca do następnego znaku. Pierwsze oznaki zaczynają kształtować się zwykle około dwóch miesięcy przed zmianą znaku lub czasami trochę wcześniej. Np. pewna osoba zaplanowała długo wyczekiwany urlop już rok wcześniej. I mimo, że progresywny Księżyc przemierzał drugi dekanat Skorpiona- to radość związana z podróżą była obecna w jej życiu już wtedy. Inna kobieta wiedziała, że za mniej więcej 1,5 roku zmieni charakter zatrudnienia- i ta zmiana zeszła się z progresją Księżyca do znaku Strzelca.

 

Internet

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...