Jump to content

Progresywny Księżyc w Koziorożcu


Guest Lianna

Recommended Posts

Guest Lianna

Progresywny Księżyc w Koziorożcu zwiastuje poważne czasy. Trzeba się wziąść w garść, zakasać rękawy i pracować. Podejmowane decyzje mają raczej charakter długoterminowy i charakteryzuje je duża rozwaga. Koncentrujemy się na karierze, funkcji w społeczeństwie i wspinaniu się po szczeblach kariery. Chcemy wzmocnić swoją pozycję na płaszczyźnie społecznej ale i ustabilizować się. Ta stabilizacja może się wiązać np. z budowaniem domu, czy powstawaniem działalności. Koziorożec związany jest z systemem, urzędami, formalnościami, karierą i odpowiedzialnością. Księżyc progresywny w Koziorożcu sprzyja tego typu sprawom. Natomiast emocje odsuwamy na dalszy plan, a najchętniej to byśmy ich w ogóle nie okazywali. Dlatego czasami wkrada się uczucie osamotnienia. Mimo tego zależy nam, żeby z wszelkich sytuacji wyjść z honorem i zachować fason. Progresywny Księżyc w Koziorożcu pozwala bez sentymentu i rozczulania się nad sobą rzucić się w wir pracy, przeprowadzić rozwód lub przejąć odpowiedzialność za kogoś obejmując kierownicze stanowisko. Jest to czas, w którym stajemy się bardzo silni. Niektórzy jednak zaczną czuć na barkach jarzmo obowiązków- inni będą wspominać te dwa lata jako niezwykle produktywny czas i zwykle duży krok do przodu w kwestiach zawodowych. Podczas pobytu progresywnego Księżyca w Koziorożcu warto zwrócić bardziej uwagę na układ kostny, zęby i dbać o skórę.

W horoskopie Angeli Merkel (17.07.1954, Hamburg) Księżyc progresywny wchodzi do Koziorożca kiedy polityk obejmuje stanowisko kanclerza Niemiec.

 

Internet

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest Lianna

U mnie pierwsze dwa lata pobytu Księżyca P w znaku Koziorożca były miarę ok :). Zauważyłam na pewno większą pracowitość, chęć do oszczędzania.

Co do ludzi- spotykałam głównie tych związanych z pracą. I miało to miejsce, gdy Księżyc był w moim VII domu natalnym. No i przed dwa lata było w miarę ok, nastrój ( jak na mnie) dość stabilny. Podobna energia, jak mój Księżyc w Pannie, no i Wenus też w tym znaku.

Zmieniło się, gdy Księżyc P zaczął być w kwadraturze z moim natalnym Saturnem i Plutonem. Teraz już te aspekty są separujące całe szczęście.

Dodam, że to wszystko w domu VIII. Także poważne rozkminy z jednej strony, są to ciężkie klimaty. Zbiegło się niestety to w czasie z opozycją natalnego Merkurego do tranzytującego Saturna. Z drugiej strony jeszcze większy zwrot w stronę ezoteryki, medytacji, technik wyciszania itd.

Z plusów- konsekwencja, większa chęć do planowania ;).

Chyba już czuję powoli energię Wodnika, wejdzie mi dokładnie Księżyc P do tego znaku 2 sierpnia. Póki co obserwuję większą chęć do nauki i większe otwarcie na ludzi. Taka ciekawość ich. Nie wydaje mi się, że to Koziorożec ;). To już wktótce opiszę w temacie o Księżycu P w znaku Wodnika ;)

Edited by Lianna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...