Skocz do zawartości

Progresywny Księżyc w Koziorożcu


Gość Lianna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lianna

Progresywny Księżyc w Koziorożcu zwiastuje poważne czasy. Trzeba się wziąść w garść, zakasać rękawy i pracować. Podejmowane decyzje mają raczej charakter długoterminowy i charakteryzuje je duża rozwaga. Koncentrujemy się na karierze, funkcji w społeczeństwie i wspinaniu się po szczeblach kariery. Chcemy wzmocnić swoją pozycję na płaszczyźnie społecznej ale i ustabilizować się. Ta stabilizacja może się wiązać np. z budowaniem domu, czy powstawaniem działalności. Koziorożec związany jest z systemem, urzędami, formalnościami, karierą i odpowiedzialnością. Księżyc progresywny w Koziorożcu sprzyja tego typu sprawom. Natomiast emocje odsuwamy na dalszy plan, a najchętniej to byśmy ich w ogóle nie okazywali. Dlatego czasami wkrada się uczucie osamotnienia. Mimo tego zależy nam, żeby z wszelkich sytuacji wyjść z honorem i zachować fason. Progresywny Księżyc w Koziorożcu pozwala bez sentymentu i rozczulania się nad sobą rzucić się w wir pracy, przeprowadzić rozwód lub przejąć odpowiedzialność za kogoś obejmując kierownicze stanowisko. Jest to czas, w którym stajemy się bardzo silni. Niektórzy jednak zaczną czuć na barkach jarzmo obowiązków- inni będą wspominać te dwa lata jako niezwykle produktywny czas i zwykle duży krok do przodu w kwestiach zawodowych. Podczas pobytu progresywnego Księżyca w Koziorożcu warto zwrócić bardziej uwagę na układ kostny, zęby i dbać o skórę.

W horoskopie Angeli Merkel (17.07.1954, Hamburg) Księżyc progresywny wchodzi do Koziorożca kiedy polityk obejmuje stanowisko kanclerza Niemiec.

 

Internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Lianna

U mnie pierwsze dwa lata pobytu Księżyca P w znaku Koziorożca były miarę ok :). Zauważyłam na pewno większą pracowitość, chęć do oszczędzania.

Co do ludzi- spotykałam głównie tych związanych z pracą. I miało to miejsce, gdy Księżyc był w moim VII domu natalnym. No i przed dwa lata było w miarę ok, nastrój ( jak na mnie) dość stabilny. Podobna energia, jak mój Księżyc w Pannie, no i Wenus też w tym znaku.

Zmieniło się, gdy Księżyc P zaczął być w kwadraturze z moim natalnym Saturnem i Plutonem. Teraz już te aspekty są separujące całe szczęście.

Dodam, że to wszystko w domu VIII. Także poważne rozkminy z jednej strony, są to ciężkie klimaty. Zbiegło się niestety to w czasie z opozycją natalnego Merkurego do tranzytującego Saturna. Z drugiej strony jeszcze większy zwrot w stronę ezoteryki, medytacji, technik wyciszania itd.

Z plusów- konsekwencja, większa chęć do planowania ;).

Chyba już czuję powoli energię Wodnika, wejdzie mi dokładnie Księżyc P do tego znaku 2 sierpnia. Póki co obserwuję większą chęć do nauki i większe otwarcie na ludzi. Taka ciekawość ich. Nie wydaje mi się, że to Koziorożec ;). To już wktótce opiszę w temacie o Księżycu P w znaku Wodnika ;)

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...