Jump to content

Progresywny Księżyc w Wadze


Guest Lianna
 Share

Recommended Posts

Guest Lianna

Tuż przed zmianą progresywnego Księżyca do znaku Wagi odczuwalna jest subtelna zmiana w życiu. Podczas pobytu Księżyca w znaku Panny ważne były detale, zdrowie i praktyczność. Nie byliśmy zbytnio towarzyscy- no chyba, że życie podesłało nam jakieś zodiakalne Panny lub ludzi związanych z sektorem zdrowia lub nauką. Byliśmy za to kapryśni , małostkowi , pracowici, nastawieni na konkrety i wciągnięci w życiowe rutyny.

Progresywny Księżyc w Wadze zwiastuje okres towarzyski i przyjemny (chyba, że Waga jest na wierzchołku XII domu). Zaczynamy mocniej dbać o wygląd i estetykę. Taka progresja przeobraziła już niejednego twardziela w modela ze starannie zaczesanym lokiem. Zwiększy się też zainteresowanie życiem społecznym, szczególnie tym bardziej wytwornym. Osoba z progresywnym Księżycem w znaku Wagi nie stroni od opery, teatru, filharmonii, kina czy innych tego typu rozrywek. Szczególnie rozrywek, które cieszą się klasą, prestiżem i są w modzie. Stajemy się delikatniejsi i empatyczni. Nastawieni jesteśmy bardziej na innych ludzi, na harmonię, szarmanccy i uprzejmi. Bardziej liczymy się ze zdaniem innych i intensywniej nawiązujemy kontakty- nie tylko towarzyskie- również te zawodowe. Będziemy kupować więcej ubrań i dóbr luksusowych. Oczywiście człowiek, który całe życie jest przeciwieństwem Wagi nie zmieni się nagle w modną, towarzyską osobę. To będzie tylko jakiś nowy odcień charakteru czy kierunek zainteresowań. Np. nigdy nie prasowane podkoszulki zostaną zamienione na podkoszulki z materiału nie gniotącego się :-) – żeby estetyczniej wyglądało- a więc osoba nie nabierze nawyku prasowania…Może u boku pojawi się jakaś modnie ubrana Waga. Albo sformalizujemy związek lub znajdziemy wspólnika…
Oczywiście jeśli ktoś ma w horoskopie uszkodzoną Wenus to zaznaczą się raczej problemy w związkach, poczucie osamotnienia-i będzie trzeba się z tym wszystkim zmierzyć. Jeśli Waga znajduje się na wierzchołku XII domu można ten czas dobrze spożytkować na dalekie podróże albo zanurzając się w świat sztuki.

Bardziej szczegółowe określenie sytuacji, z którymi zetkniemy się w czasie przejścia progresywnego Księżyca przez znak Wagi wymaga przeanalizowania: pozycji Wenus w horoskopie urodzeniowym; domów, którymi włada Wenus (Waga , Byk), aspektów Wenus i aspektów jakie robi progresywny Księżyc zarówno w horoskopie progresywnym jak i urodzeniowym (itd.)- a więc w całości „jakości czasu”.

Wenus w horoskopie natalnym Shakiry położona jest w znaku Barana, co daje prawdopodobieństwo, że podczas pobytu Księżyca progresywnego w znaku Wagi dojdzie do rotacji w związkach lub, że osoba wejdzie w towarzystwo odpowiadające Wenus w Baranie- np. sportowców. Podczas zdjęć do teledysku „Waka Waka” w 2010 roku Shakira poznała o 10 lat młodszego piłkarza Gerarda Piqué i nawiązała z nim romans. Zajęcie artystyczne (Wenus) powiązane ze sportem (Baran) znakomicie oddaje ducha czasu tej progresji w życiu Shakiry.

 

Internet

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...