Jump to content

Horoskop horarny - Jakie kroki podjąć aby sprzedać nieruchomość?


Recommended Posts

Hej! To moje pierwsze pytanie jeśli chodzi o horoskop pytaniowy.

 

Moje pytanie brzmi: Jakie kroki/działania powinni podjąć moi rodzice, aby za dobre pieniądze (w korzystnej cenie) sprzedać swoją nieruchomość?

 

Mam kilka pytań pomocniczych, ale na razie nie chcę ich publikować. Poniżej koło wykreślone na miejsce i czas zadania pytania (program Urania, wersja testowa):

1.thumb.PNG.1cee239af60eea805eeb0f2ae3ea6e24.PNG

 

2.PNG.5230c9c1a2745d7e6dcf0c720d01db0c.PNG3.thumb.png.a58578dc020a828b02e58ebe954ea6f5.png

 

Zacznę od rzeczy najprostszej czyli zidentyfikowania sygnifikatorów poszczególnych osób i spraw:

 1. Ja (kwerend) - dom I - władca Jowisz w Rybach w domu II
 2. Moi rodzice i mieszkanie (ale i mój dom) - dom IV - władca Wenus w Raku w domu VII
 3. Pośrednik - no i tutaj mam problem z wyborem sygnifikatora, ale skłaniam się ku domowi II (władca Saturn w Wodniku w domu I) lub dom VII (osoba obca, współpracownik, który chce zarobić - władca Merkury w domu VI).

 

Pytanie czy określiłem sygnifikatory poprawnie. Jeśli nie to gdzie popełniłem błąd? Swoją własną interpretację umieszczę jutro :) Proszę o chwilę cierpliwości bo muszę rozkminić co nieco.

 

Edited by Artanis
 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • Artanis changed the title to Horoskop holarny - Jakie kroki podjąć aby sprzedać nieruchomość?
 • Ejbert changed the title to Horoskop horarny - Jakie kroki podjąć aby sprzedać nieruchomość?

@Artanis, ja myślę,że oprócz kwerenta (kwerent ;p) to pozostałe sygnifikatory są niepoprawne. Bo tak: pytasz o nieruchomość rodziców, więc musisz określić dom, który reprezentuje rodziców i od tego domu odliczyć ich nieruchomość, w takim wypadku byłby to dom VII tego horoskopu. Z kolei jeśli chcesz wyjść od nieruchomości jako takiej, to ją określa dom IV, no ale z kolei byłaby to wyłącznie Twoja nieruchomość, a pytanie wyraźnie mówi o rodzicach. Nie może być tak, żeby jednocześnie ten dom mówił o Twoich rodzicach i o ich mieszkaniu, dlatego chyba poprawne będzie wnioskowanie z VII d. jako własności nieruchomej rodziców, a dom VIII to finanse tego domu, czyli chyba sposób, na korzystną sprzedaż nieruchomości (takie było pytanie, w innym razie to by chyba mówiło, czy korzystnie sprzedadzą :mysli: )

Dom X w takim razie byłby partnerem rodziców (kupcem), którego trzeba przekonać, że ten dom jest atrakcyjny. Ale to nie będzie łatwe, wygląda na to, że trzeba będzie dobrze się nagdakać i możliwe, że nieco nad miarę rozwinąć walory pt. przytulny, przyjemny, wygodny i rodzinny kącik... 

Może też X d.reprezentować pośrednika, ale to bez sensu, bo nie pośrednik i jego usługa jest przedmiotem pytania. Ale gdyby już, to rada taka, by zmienić go na inny model.

 

 • W punkt 1
 • Super 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Hej @Emeryta Dziękuję Ci za odpowiedź!

 

Chcę zacząć od najprostszego i poprawnie ustalić sygnifikatory.

 

Precyzując to nieruchomość rodziców, ale to też mój dom, w którym mieszkam. W rozumieniu nieruchomości jako rzeczy fizycznej to rzeczywiście masz rację (odliczamy dom IV od IV co daje dom VII). W takim przypadku pieniądze ze sprzedaży domu reprezentuje władca VIII domu (VII + II -> VIII).

 

Pytanie czy dom X reprezentuje tylko pośrednika czy też i potencjalnego kupca (IV + VII -> X)?

Jaki byłby sygnifikator innego, nowego pośrednika? (X + VII -> IV) - czyli dom IV?

 

37 minut temu, Emeryta napisał:

Może też X d.reprezentować pośrednika, ale to bez sensu, bo nie pośrednik i jego usługa jest przedmiotem pytania. Ale gdyby już, to rada taka, by zmienić go na inny model.

Trafiłaś w punkt. Pozwól że rozwinę się trochę później jak napiszę własną interpretację :yes:

Edited by Artanis
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Artanis napisał:

 

Pytanie czy dom X reprezentuje tylko pośrednika czy też i potencjalnego kupca (IV + VII -> X)?

 

 ja myślę, że przy tak zadanym pytaniu, to potencjalnego kupca, którego trzeba przekonać jakimiś argumentami, bo pytanie było wyraźne:

 

W dniu 6.06.2021 o 22:11, Artanis napisał:

Jakie kroki/działania powinni podjąć moi rodzice, aby za dobre pieniądze (w korzystnej cenie) sprzedać swoją nieruchomość?

 

Ale tutaj nawet "korzystna kasa ze sprzedaży" naprowadza na pośrednika, Słońce-Merkury aplikuje, ale że Merkury się cofa,to może oznaczać, że trzeba strategię jeszcze raz przeanalizować, dokładnie się zastanowić, jakich argumentów użyć (a może trochę ustąpić z ceny na zachętę ?) i nie można być agresywnym,nie pokazywać, że zależy, przeciwnie -kupiec powinien być przekonany, że jest szczęśliwym wybrańcem ;), takie coś na zasadzie: "mieliśmy sprzedać Kowalskiemu, ale wybraliśmy pana, bo... )

A i pośrednik nie powinien za wszelką cenę dopinać swego) może być, że to retro też mówi, żeby dobrać innego,kogoś bardziej spokojnego i kompetentnego. 

 

Pewnie głupot naplotłam... 

 • W punkt 2
 • Super 2
Link to comment
Share on other sites

Wracając do oceny sygnifikatorów:

 1. Sygnifikator kwerenda (władca I domu - Jowisz) jest silny, znajduje się w domicylu w pierwszych stopniach w znaku Ryb.
 2. Sygnifikator obecnego pośrednika w obrocie nieruchomościami (władca X domu - Mars) znajduje się w upadku w Raku.
 3. Sygnifikator nowego pośrednika w obrocie nieruchomościami (władca IV domu - Wenus) znajduje się w Raku w domu kątowym
 4. Sygnifikator pieniędzy ze sprzedaży nieruchomościami (władca VIII domu - Słońce) znajduje się w Bliźniętach w domu VI
 5. Żaden z sygnifikatorów starego pośrednika, nowego pośrednika czy kwerenta nie ma aspektu z sygnifikatorem pieniędzy ze sprzedaży
 6. Księżyc pomimo, że jest w egzaltacji to znajduje się w znaku stałym i w domu kątowym. Jeżeli dobrze przeczytałem to oznacza to bardzo długi czas sprzedaży nieruchomości

 

A teraz odnosząc się do Twojej odpowiedzi @Emeryta

 

33 minuty temu, Emeryta napisał:

Ale tutaj nawet "korzystna kasa ze sprzedaży" naprowadza na pośrednika, Słońce-Merkury aplikuje, ale że Merkury się cofa,to może oznaczać, że trzeba strategię jeszcze raz przeanalizować, dokładnie się zastanowić, jakich argumentów użyć (a może trochę ustąpić z ceny na zachętę ?)

Otóż informuję, że strategia została ponownie przemyślana, a decyzja o zmianie pośrednika została podjęcia. Nieruchomość jest zadbana, ale nie nowa. Cena jest rynkowa i do negocjacji w granicach rozsądku. W moim rozumieniu cena rynkowa jest ceną korzystną.

 

33 minuty temu, Emeryta napisał:

i nie można być agresywnym,nie pokazywać, że zależy, przeciwnie -kupiec powinien być przekonany, że jest szczęśliwym wybrańcem ;), takie coś na zasadzie: "mieliśmy sprzedać Kowalskiemu, ale wybraliśmy pana, bo... )

Nie przesadzajmy :) Nieruchomość broni się sama, ale oczywiście musi zostać odpowiednio zaprezentowana

 

33 minuty temu, Emeryta napisał:

A i pośrednik nie powinien za wszelką cenę dopinać swego) może być, że to retro też mówi, żeby dobrać innego,kogoś bardziej spokojnego i kompetentnego. 

To się już dzieje! Decyzja o zmianie pośrednika zapadła, a warunki umowy z nowym pośrednikiem będą negocjowane. Ja pośrednikom nie ufam, ponieważ uważam że ich kompetencje ograniczają się przeważnie do podbijania ogłoszeń w Internecie, a dodatkowo posuwają klientom niekorzystne umowy. Chcę kopnąć w czerty litery tych wszystkich pośredników i samodzielnie wyjść z inicjatywą poprzez zorganizowanie profesjonalnego fotografa oraz umieszczanie ogłoszeń na portalach w imieniu rodziców :walek:

 

Zastanawiam się czy ja nie jestem zbyt asekuracyjny i nie blokuję rodziców w ich planach sprzedaży.

 

Edited by Artanis
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

Nie jestem specem od horaralnej ale zawsze mnie ona ciekawiła. Nie ukrywam, że stawiam horoskopy pytaniowe i testuje na sobie.
Z mojego doświadczenia ważne jest nie tylko czy kwerendy jest silny ale też: co robi planeta przedstawiająca kwerenta? Gdzie, w jakim domu siedzi? Czy w ruchu prostym czy może w retro a może coś zaraz się zmieni jeśli chodzi o prędkość i kierunek w którym idzie? Prędkość planety…No dużo tego. 
Ja to widzę tak:

Rodzice to Twój IV dom( Byk, władca Wenus) a ich dom to Twój VII( Bliźnięta, władca Merkury oraz trzeba wziąć pod uwagę znak zamknięty Raka gdzie włada Księżyc bo to daje dodatkowe informacje w sprawie). 
Potencjalny kupujący domu rodziców to VII dom od Twojego IV, czyli Twój X, Skorpion, władca Mars). 
Rodzice, czyli Wenus- są u siebie w domu( Wenus w VII domu). Zaznaczyć tez trzeba, że Wenus z Księżycem jest w recepcji - Wenus w Raku( lubi dom) a Księżyc w Byku( dom egzaltuje rodziców). Może to świadczyć, że rodzice bardzo cenią miejsce gdzie obecnie mieszkają, dom jest przez nich dopieszczony i zadbany. Wenus w Raku może tez świadczyć o tej nadziei, że pieniądze z domu będą zadowalające( Wenus- zysk, znak Raka symbolizuje dom, rodzinę). Dodatkowo Księżyc w Byku gdzie jest egzaltowany, świadczyć może o nadziejach na pieniądze z ziemi(Byk, znak ziemski, finanse płynące z czegoś, co już się posiada). 
Rodzice nie wynajmują tego domu? Lub częściowo nie podnajmują? Albo też chodzi o to, że skoro Ty tam mieszkasz to dokładasz się do domowego budżetu. 
Jak wyglada zatem sprzedaż? 
Tutaj pozwolę sobie zacytować Izę Podlaską i jej wykład „Czytanie Lilly’ego- wynajem, wyprowadzka. Wszystko odnośnie IV domu”. „Ascendent i jego władcę przypisz osobie, która chce wynająć dom lub ziemię.
Siódmy dom i jego władca oznaczać będą osobę, która wynajmuje lub sprzedaje dom lub gospodarstwo.
Dziesiąty dom i jego władca oznaczają potencjalny zysk z przedsięwzięcia.
Czwarty dom i planety, które się w nim znajdują, pokażą, jak zakończy się sprawa i co z niej wyniknie czyli czy dom, ziemia lub gospodarstwo zostanie wynajęte czy nie.
Rolnik wynajmie dom, ziemię lub gospodarstwo, jeśli władca ascendentu znajduje się na ascendencie lub w znaku wschodzącym, albo w sekstylu lub w trygonie do znaku wschodzącego, lub dokładnie w aspekcie ze stopniem ascendentu w ramach orby. Lub jeśli będzie tam Punkt Fortuny w żaden sposób nie uszkodzony. Jest też nadzieja, że wszystko dobrze pójdzie i że transakcja będzie korzystna, a wynajmujący będzie lubił tę pracę i dużo dzięki niej zarobi.
Jeśli jednak jeden z malefików znajdzie się na ascendencie (nie ważne który), a wynajmujący zgodził się na wynajem zanim się z tobą spotkał, teraz tego żałuje. Jeśli natomiast jeszcze się nie zdecydował, to rozmyśli się. Lub jeśli się zgodzi na wynajem, szybko przekaże sprawę komuś innemu, bo zupełnie nie zależy mu na umowie.
Po omówieniu tego, co należy do strony, która zamierza kupić nieruchomość lub wynająć, zajmij się siódmym domem i jego władcą, które symbolizują wynajmującego. Jeśli władca siódmego domu znajduje się w swoim domu lub tworzy z jego wierzchołkiem korzystny aspekt, czy też w siódmym domu znajduje się korzystna planeta, wynajmujący lub sprzedający dotrzyma słowa i warunków umowy, otrzymasz to, co wynegocjowałeś, ale to on skorzysta na realizacji umowy.
Jeśli w siódmym domu nie przebywa jego władca, ale jest tam malefik, zwróć baczną uwagę na warunki umowy, bo wynajmujący będzie w stosunku do ciebie bardzo wymagający i będzie tylko widział własną korzyść podczas realizacji umowy.
 Korzyści z umowy
Potem weź pod uwagę dziesiąty dom. Jeśli benefik jest w tym domu lub robi aspekt do wierzchołka dziesiątego domu, strony dogadają się pomimo przeszkód i dobiją targu, a dom, gospodarstwo lub ziemia zostanie wynajęta pytającemu.
Jeśli jednak w dziesiątym domu znajduje się malefik lub robi on opozycję lub kwadraturę do wierzchołka dziesiątego domu, do wynajmu nie dojdzie. Jeśli umowa dotyczyć będzie ziemi, punktem spornym może być las lub drewno albo kwestia postawienia nowych budynków lub domów. Jeśli umowa dotyczyć będzie domu, strony pokłócą się o sprawy dotyczące napraw.
Wynik umowy:
Czwarty dom pokaże, jak sprawa dojdzie do skutku i jak się zakończy. Jeśli jest tam benefik lub władca czwartego domu, albo władca czwartego domu robi sekstyl lub trygon do wierzchołka czwartego domu, to sprawa dobrze się zakończy i obie strony będą zadowolone z rezultatu umowy. Jeśli jednak jest tam malefik, to żadna ze stron nie będzie zadowolona z umowy i jej wyniku”.

W takim wypadku zysk ze sprzedaży domu rodziców to Twój ascendent - Strzelec, władca Jowisz który jest w Rybach. 
Tyle, że Jowisz nie robi tu żadnego aspektu i niedługo wejście w retro. Do tego Merkury(dom rodziców) jest w retro i idzie na spalenie ze Słońcem. 
Mam wrażenie, że sprawy ze sprzedażą domu gdzieś utknął i przesunie się to do początku przyszłego roku. 

 • Super 3
Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim dziękuję za Wasze odpowiedzi @Emeryta oraz @Gringe :bukiet3i:

Tak szczerze to myślałem, że interpretacja takiego horoskopu jest znacznie prostsza.

 

W skrócie rozważane są trzy scenariusze:

 1. Wstrzymanie się ze sprzedażą
 2. Sprzedaż samodzielna
 3. Zmiana pośrednika na innego

 

W dniu 8.06.2021 o 01:08, Emeryta napisał:

A i pośrednik nie powinien za wszelką cenę dopinać swego) może być, że to retro też mówi, żeby dobrać innego,kogoś bardziej spokojnego i kompetentnego.

To w zasadzie to najważniejsza rada - zakończyć współpracę ze starym pośrednikiem, który nie jest w ogóle aktywny i nie interesuje się sprzedażą tej konkretnej nieruchomości. Każde inne rozwiązanie będzie lepsze. Chciałbym wiedzieć jaki sygnifikator w przedstawionym horoskopie może oznaczać nowego pośrednika?

 

W dniu 8.06.2021 o 11:35, Gringe napisał:

Rodzice nie wynajmują tego domu? Lub częściowo nie podnajmują?

Nie wynajmują, a coś ja tam się dorzucam ;)

 

W dniu 8.06.2021 o 11:35, Gringe napisał:

Wstęp do sprzedaży

Rolnik wynajmie dom, ziemię lub gospodarstwo, jeśli władca ascendentu znajduje się na ascendencie lub w znaku wschodzącym, albo w sekstylu lub w trygonie do znaku wschodzącego, lub dokładnie w aspekcie ze stopniem ascendentu w ramach orby.
Po omówieniu tego, co należy do strony, która zamierza kupić nieruchomość lub wynająć, zajmij się siódmym domem i jego władcą, które symbolizują wynajmującego. Jeśli władca siódmego domu znajduje się w swoim domu lub tworzy z jego wierzchołkiem korzystny aspekt, czy też w siódmym domu znajduje się korzystna planeta, wynajmujący lub sprzedający dotrzyma słowa i warunków umowy, otrzymasz to, co wynegocjowałeś, ale to on skorzysta na realizacji umowy.
Jeśli w siódmym domu nie przebywa jego władca, ale jest tam malefik, zwróć baczną uwagę na warunki umowy, bo wynajmujący będzie w stosunku do ciebie bardzo wymagający i będzie tylko widział własną korzyść podczas realizacji umowy.

 

Korzyści z umowy
Potem weź pod uwagę dziesiąty dom. Jeśli benefik jest w tym domu lub robi aspekt do wierzchołka dziesiątego domu, strony dogadają się pomimo przeszkód i dobiją targu, a dom, gospodarstwo lub ziemia zostanie wynajęta pytającemu.
Jeśli jednak w dziesiątym domu znajduje się malefik lub robi on opozycję lub kwadraturę do wierzchołka dziesiątego domu, do wynajmu nie dojdzie. Jeśli umowa dotyczyć będzie ziemi, punktem spornym może być las lub drewno albo kwestia postawienia nowych budynków lub domów. Jeśli umowa dotyczyć będzie domu, strony pokłócą się o sprawy dotyczące napraw.
 

Wynik umowy
Czwarty dom pokaże, jak sprawa dojdzie do skutku i jak się zakończy. Jeśli jest tam benefik lub władca czwartego domu, albo władca czwartego domu robi sekstyl lub trygon do wierzchołka czwartego domu, to sprawa dobrze się zakończy i obie strony będą zadowolone z rezultatu umowy. Jeśli jednak jest tam malefik, to żadna ze stron nie będzie zadowolona z umowy i jej wyniku”.

W takim wypadku zysk ze sprzedaży domu rodziców to Twój ascendent - Strzelec, władca Jowisz który jest w Rybach. 
Tyle, że Jowisz nie robi tu żadnego aspektu i niedługo wejście w retro. Do tego Merkury(dom rodziców) jest w retro i idzie na spalenie ze Słońcem. 
Mam wrażenie, że sprawy ze sprzedażą domu gdzieś utknął i przesunie się to do początku przyszłego roku.

Pamiętaj, że ja nie jestem właścicielem nieruchomości (tylko moi rodzice), oni będą podpisywać umowę z pośrednikiem, dalej umowę sprzedaży i wykonywać wszystkie działania. Ja oczywiście im pomogę :oczko: Być może reguły, które tu przytoczyłaś należy dopasować do wierzchołka IV domu.

 

W takim przypadku po obróceniu kółka o 4 domy:

1 dom -> IC

4 dom -> 7 dom

10 dom -> 1 dom

 

Wówczas Jowisz i Wenus tworzą sekstyle do IC. W domu pierwszym znajduje się Saturn, ale w VII domu jest Wenus, a zatem moi rodzice sprzedadzą swoją nieruchomość.

 

 

W dniu 8.06.2021 o 11:35, Gringe napisał:

W takim wypadku zysk ze sprzedaży domu rodziców to Twój ascendent - Strzelec, władca Jowisz który jest w Rybach.

Chciałbym wiedzieć dlaczego uważasz zysk ze sprzedaży nieruchomości rodziców reprezentuje ASC w Strzelcu? ;)

 

W dniu 8.06.2021 o 11:35, Gringe napisał:

Tyle, że Jowisz nie robi tu żadnego aspektu i niedługo wejście w retro. Do tego Merkury(dom rodziców) jest w retro i idzie na spalenie ze Słońcem. 
Mam wrażenie, że sprawy ze sprzedażą domu gdzieś utknął i przesunie się to do początku przyszłego roku. 

Otóż to. Obawiam się, że umowa z nowym pośrednikiem może nie dojść do skutku. Jeśli mogę wiedzieć to w jaki sposób określiłaś czas sprzedaży?

 

Edited by Artanis
 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • Ekspert

@Artanis Astrologia horaralna nie jest łatwa. Sami autorzy książek zmieniają zdanie w tym temacie i co do swoich koncepcji. 
Dlatego ja osobiście traktuję to jako ciekawostkę a jeśli już chodzi o konkret to stawiam na klasyczne tranzyty i progresje. Tutaj nie nasz przynajmniej wątpliwości o który dom chodzi :obled:

Postawiłam na Asc i zysk ze sprzedaży bo jest to X dom dla rodziców -wg cytowanych zasad z Lilly’ego ten dom zapowiada czy nieruchomość się sprzeda/wynajmie. Tak wiec Jowisz w Rybach jako władca sugerowałby zysk. To są jednak moje spekulacje i nie dam sobie za to ręki uciąć. 

Czemu uważam, że sprzeda się po nowym roku? Tu już miałam na myśli bieżące tranzyty - Jowisz do końca lipca jest w Rybach przy czym już w czerwcu pójdzie w retro. Reszta planet społecznych i pokoleniowych jest już w retro albo zaraz pójdzie w ślad za Jowiszem. Mam wrażenie, że ogólna sytuacja znów wyhamuje a wiele spraw sfinalizuje się po nowym roku. 
No ale to są tylko moje przemyślenia. 

 • Like 1
 • Super 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest Hopefull

Ja nie czytam z astrologii ale zobaczyłam ten post i pomyślałam że napiszę co mi przychodzi do głowy. 

Wysoki młody szczupły pośrednik         ( blondyn) dobrze wygadany, pewny siebie i wiedzacy jak sprzedać dom za prawdziwą wartość domu i który nie schodzi z ceny tylko by sprzedać dom ale trzyma się prawdziwej wartości domu. Trzeba sprzedać wartość domu i wszytko co w nim wartościowe, np macie porządne meble, z jakiego drewna, jak nowe one są, co można do nich włożyć, sprzęt kuchenny, jakiej marki, jak dobrze działa, kiedy był zakupiony, może mają gwarancję jeszcze, nawet drzwi jakoś zareklamować. Takie tam moje przemyślenia :D .

Link to comment
Share on other sites

Pomimo negocjacji do zawarcia umowy z nowym pośrednikiem nie doszło. Pan pośrednik zrezygnował. Nastąpiło to w momencie, gdy tranzytujący Merkury w retro cofnął się i staną na Słońcu horoskopu pytania.

 

@HopeNot Nic z tych rzeczy, mieszkanie nie jest nowe.

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Hopefull
W dniu 29.06.2021 o 12:47, Artanis napisał:

Pomimo negocjacji do zawarcia umowy z nowym pośrednikiem nie doszło. Pan pośrednik zrezygnował. Nastąpiło to w momencie, gdy tranzytujący Merkury w retro cofnął się i staną na Słońcu horoskopu pytania.

 

@HopeNot Nic z tych rzeczy, mieszkanie nie jest nowe.

Jeśli uważasz że dom nie ma wartości lub ma nisko wartość, to jak uważasz ze przekonasz pośrednika by ci sprzedał dom a ten klientowi? 

 

Sprzedaj dom za jego prawdziwą wartość w takim razie. Bo jeśli np chcesz więcej A dom ma mniejszą wartość to wiadomo będzie go trudno sprzedać, patrząc na to logicznie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...