Skocz do zawartości

Naga Mudra


Gość Lianna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lianna

Naga Mudra

 

mudra mądrości

Układamy prawą dłoń, na niej skośnie układamy lewą dłoń, następnie prawy kciuk na skos we wnętrzu lewej dłoni a na nim skośnie lewy kciuk. Dłonie w mudrze są skrzyżowane na wysokości piersi. Naga mudrę można stosować w celu rozwiązywania codziennych problemów. Przychodzą wówczas odpowiedzi dotyczące decyzji, które musimy podjąć, sensu nadarzającej się okazji, przyszłości itd. Jeśli musimy coś wiedzieć, wtedy dowiemy się o tym w odpowiednim czasie. Jest to mudra głębszego wejrzenia.

 

e7fd12ff1dc3e724gen.jpg

 

Opracowanie na podstawie: Mudra joga – Maria Kohne, Mudry – Joga dłoni dla ciała, umysłu i ducha – Gertrud Hirschi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lianna fajna mudra, ale mam pytanie, bo tak:

 

W dniu 9.06.2021 o 14:36, Lianna napisał:

Dłonie w mudrze są skrzyżowane na wysokości piersi

 a na załączonym obrazku widać, że ułożone są na wysokości splotu, więc czy jest to demo układu dłoni i potem ten układ "podnosimy" i trzymamy na wysokości piersi czy zostawiamy tak jak jest na focie? 

Zamierzam ją wypróbować, bo chociaż nie jest to jedyna mudra ułatwiająca odnalezienie właściwej odpowiedzi, to jest bajecznie łatwa i do zapamiętania dla mnie , nie plączą mi się paluszki ;) a akurat by się mi przydała, bo mam parę decyzji przed sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
5 minut temu, Psotnik napisał:

a na załączonym obrazku widać, że ułożone są na wysokości splotu, więc czy jest to demo układu dłoni i potem ten układ "podnosimy" i trzymamy na wysokości piersi czy zostawiamy tak jak jest na focie? 

 

Z tego co wyczytałam w innych źródłach- dłonie mają być na wysokości piersi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...