Skocz do zawartości

tarot a astro


alieninside

Rekomendowane odpowiedzi

Np. w książce Lon Milo DuQuette - "Tarot Thota".

...albo na kartach w konkretnych taliach, np. Maroon Tarot, Tarot Medytacyjny Mandala Duszy, Tarot of Dreams, Heaven and Earth Tarot...

  • Super 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mesi napisał:

Np. w książce Lon Milo DuQuette - "Tarot Thota".

...albo na kartach w konkretnych taliach, np. Maroon Tarot, Tarot Medytacyjny Mandala Duszy, Tarot of Dreams, Heaven and Earth Tarot...

A czy orientujesz sie czy kazda kartabz 78ma takie przyporzadkowanie?

 Bo znalazlam takie info ale nie do kazdej karty..

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wildwood napisał:

A czy orientujesz sie czy kazda kartabz 78ma takie przyporzadkowanie?

 Bo znalazlam takie info ale nie do kazdej karty..

W Tarocie Thota - każda. W w innych taliach, które podałam - nie każda. A do tego występują różnice.

Tu najlepiej przyjąć jeden system i się go trzymać :)

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Natknęłam się na książkę "The Qabalistic Tarot: A Textbook of Mystical Philosophy". Nie miałam okazji jej przejrzeć, ale z opisu wygląda, jakby mogły się tu znaleźć nawiązania do astro.

 

https://www.amazon.com/Qabalistic-Tarot-Textbook-Mystical-Philosophy/dp/0971559139

 

 

Przypisania do znaków astrologicznych (do wszystkich kart) oraz do pór roku (często autor pisze, jak rozpatrywać czas spełnienia się wróżby) znalazłam w "Tarot a Religia", niestety nie zauważyłam wyjaśnień na jakiej zasadzie je poprzypisywał. Pojawiają się natomiast też litery hebrajskie, więc obstawiam, że bazował właśnie na Crowleyu. Jest tylko e-book, papieru nie ma: 

 

https://www.taniaksiazka.pl/tarot-a-religia-pawel-dziwisz-p-89734.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2021 o 00:30, Wildwood napisał:

Czy wie ktos gdzie znajde przyporzadlowanie kart tarota do planet w znakach? np 8 mieczy- mars w skorpionie.

Super wątek - sama poszukuję tego, bo często pomaga w interpretacji.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...