Jump to content

Runiczne układy rąk

Lianna
 Share

Recommended Posts

• Ekspert
Posted (edited)

W starym numerze "Nieznanego Świata" znalazłam artykuł o mudrach i runach. Przedstawione są runiczne układy rąk, takie jak układ MAN, TYR oraz chwyt IS.

Szukałam w necie, ale nic w sumie nie znalazłam.

Macie większą wiedzę na ten temat? Inaczej pozostanie zakup książki Leszka Mateli, który jest autorem tego artykułu.

Edited by Lianna
  • Like 3

• 2 weeks later...
W dniu 16.06.2021 o 13:38, Lianna napisał:

W starym numerze "Nieznanego Świata" znalazłam artykuł o mudrach i runach. Przedstawione są runiczne układy rąk, takie jak układ MAN, TYR oraz chwyt IS.

Szukałam w necie, ale nic w sumie nie znalazłam.

Macie większą wiedzę na ten temat? Inaczej pozostanie zakup książki Leszka Mateli, który jest autorem tego artykułu.

a można wiedzieć, na co potrzebne Ci są runiczne układy rąk? Załóżmy, że działają one tak jak ryte runy - czy jesteś gotowa zmierzyć się z ich "wymaganiami" ? Czy znasz na tyle runy, żeby się nimi w prawidłowy sposób posługiwać czy też chodzi Ci tylko o osiągnięcie szybkiego efektu bez oglądania się na konsekwencje?

Moim zdaniem to są najważniejsze pytania i jeśli odpowiesz sobie na nie zgodnie z prawdą, to nie ma znaczenia, którą książkę kupisz, czy Matelę czy Warnecka czy inną, bo w każdej omawiane układy i wygibasy przedstawiają runy przecież. 

A jeśli idzie o Matelę - nie polecam, bo - tak jak mówi Ismer - nie warto kupować książki dla szczątkowych informacji o kilku układach rąk i to jeszcze nie mających bazy w tradycji. 

• Like 2
  • Medal 2
  • Thanks! 1

• Ekspert
11 godzin temu, Emeryta napisał:

a można wiedzieć, na co potrzebne Ci są runiczne układy rąk?

Teraz już po nic. Artykuł mnie zaciekawił, ale po wgłębieniu w temat- to nie dla mnie, na pewno nie na tym etapie. Dziękuję za odpowiedź :)

• Like 1