Skocz do zawartości

Talia Gregorry Scott Tarot


Gość Stilla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stilla

Podczas oglądania kart, których do rozkładu użyła Iwka78 w swoim temacie, trafiłam na talię Gregory Scott Tarot. Zaczęłam się jej od niechcenia przyglądać. Widziałam ją już wcześniej w ezo sklepie, ale byłam przekonana, że to kolejny różowiaczek jakich wiele.

 

Otóż NIE :biggrin:

 

Talia miejscami mnie rozłożyła na łopatki, i mimo kolorków okazała się być... strasznie brutalna :obled: Wrzucam co ciekawsze karty.

Do obejrzenia tu: https://www.rozamira-tarot.ru/galeria/albom-gregory-scott-tarot.html

Sprawiedliwość, a właściwie samosąd.

 

justice.png

 

Jedna z najbardziej uroczych Gwiazd jakie widziałam.

 

star.png

 

Niby średniowieczny świat fantasy, a obozy koncentracyjne już mają...

 

5denarow.png

 

 

Paź Denarów. Dopiero się wzbogaca ;P

 

pazdenarow.png

 

Rycerz Denarów. Ma alternatywne sposoby na zarobek.

 

rycerzdenarow.png

 

Królowa Buław. Typowa ekstrawertyczka.

 

krolowabulaw.png

 

Niezwykle dynamiczna i pełna przerażenia 2 Mieczy. 

 

2mieczy.png

 

Ten pan sobie za długo już nie poleży.

 

4miecze.png

 

I największy hit jak dla mnie. Królowa Mieczy. Powiesiła kilku wrogów, po czym poszła kwiatki sadzić :_glupek:

 

krolowamieczy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazda to na pierwszy rzut oka syrenka Ariel. Dopiero pozniej zauwazylam ze swiat pieknieje od czarodziejskiego  eliksiru. Mnie najbardziej ujela Krolowa mieczy. Na poczatku zastanaiwalm sie dlaczego zostala pokazana tak lagodnie. Dopiero pozniej zauwazylam te wiszace trupy.

Czy krolowa bulaw to aktorka czy czarownica?

W kazdym razie na wieluz  tych kart zostal pokazany negatyw.

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
23 minuty temu, Wildwood napisał:

. Dopiero pozniej zauwazylam ze swiat pieknieje od czarodziejskiego  eliksiru.

 

Właśnie na początku też miałam skojarzenia z Arielką, a potem naszła mnie myśl: czy to syrenka się zmienia w kobietę czy kobiecie się wydaje, że od napitku staje się syrenką? :sark:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ragna napisał:

 

Właśnie na początku też miałam skojarzenia z Arielką, a potem naszła mnie myśl: czy to syrenka się zmienia w kobietę czy kobiecie się wydaje, że od napitku staje się syrenką? :sark:

Od napitku to ona moze wzbic sie ponad poziom wody (czyt. Ponad to bagno) i w blasku slonca jest oswietlona jak jakas gwiazda filmowa na czerwonym dywanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

O bardzo ciekawa talia, może ktoś pokusi się o własną interpretacje kart?

Tutaj Królowa bulaw zupełnie jak u Jóźwiaka, osoba estrady... ciekawe jak inne karty, przeglądnę  a spokojnie i dorzucę swoje 3 grosze...

Aczkolwiek talia odważna, chociaż nieco pomieszna w swoim stylu

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
Teraz, Arbogast napisał:

O bardzo ciekawa talia, może ktoś pokusi się o własną interpretacje kart?

Tutaj Królowa bulaw zupełnie jak u Jóźwiaka, osoba estrady... ciekawe jak inne karty, przeglądnę  a spokojnie i dorzucę swoje 3 grosze...

Aczkolwiek talia odważna, chociaż nieco pomieszna w swoim stylu

 

Zamówiłam ją :biggrin: To prawda, jest w niej coś odważnego. W każdym razie momentami, bo jako całość jest bardzo ładna i jest w niej tez masa radosnych przedstawień i intrygujących detali (np. na karcie Maga jest dziecko. Ta sama postać, ale w wieku dorosłym pojawia się na karcie Świata).

Ale opis na sklepie moim zdaniem trochę za bardzo koloryzuje tę talię:

 

Cytat

Tarot pozytywnej przejrzystości. Ta talia została zaprojektowana przez słynnego brytyjskiego tarocistę Gregory'ego Scotta, z ilustracjami Davide Corsi.
Talia wyraża głębię poprzez pozytywność, harmonię poprzez piękno i magię poprzez potężne poczucie zaciekawienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...