Skocz do zawartości

Astrologia wedyjska u Sthapana


Sthapan

Rekomendowane odpowiedzi

Moje początki z Astrologią były związane z obliczeniami zachodnimi, kiedy tak zacząłem bardziej wgłębiać się w temat zauważyłem, że dużo bardziej przemawiają do mnie wykresy i interpretacje wedyjskie. Jest kilkanaście różnych horoskopów, główne z nich, które robią różnicę to Rasi (D1), Navamsa (D9) oraz Dasamsa (D10). Omawiane razem pozwalają doskonale wyjaśnić praktycznie każdą sytuację w której znaleźliśmy się w życiu i w jaki sposób ukierunkować swój umysł, aby regularnie i w zwiększającym się spokoju i harmonii przekraczać kolejne poziomy świadomości. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu, chętnie odniosę się do indywidualnych odczytów.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2021 o 13:01, Ragna napisał:

 

Na forum nie robimy odczytów na priv, wszystko odbywa się w odpowiednich wątkach :)

 

Zatem jeśli ktoś ma ochotę abym odniósł się do jego obliczeń to proszę o wklejenie wykresów Rasi oraz Navamsa. Na tych podstawie mogę udzielić podstawowych informacji o ścieżce zrozumienia danej osoby.

 

*Proszę o wstawienie do 3 wątków do których mam nawiązać. Zaznaczam jednocześnie, że odczyt jest optymalny podczas rozmowy 1 na 1 gdzie odnoszę się do nakszatr, stopni i często bardzo osobistych spraw danej osoby. Kluczowe jest podnoszenie poziomu świadomości, co zmienia perspektywę doświadczanego.

Edytowane przez Sthapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NadziejaZoja napisał:

Hej wstawiam te dwa wykresy.. :)Screenshot_20210721-220110_Chrome.thumb.jpg.6533c7ddc6255ed0453c404ec95f0d1b.jpgScreenshot_20210721-220106_Chrome.thumb.jpg.900dd7d38246c12d2284c77fcb92307a.jpg

 

Napisz proszę 2-3 wątki do których chcesz, abym się odniósł. Z wykresów można odczytać bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, Sthapan napisał:

Proszę o wstawienie do 3 wątków do których mam nawiązać. Zaznaczam jednocześnie, że odczyt jest optymalny podczas rozmowy 1 na 1 gdzie odnoszę się do nakszatr, stopni i często bardzo osobistych spraw danej osoby. Kluczowe jest podnoszenie poziomu świadomości, co zmienia perspektywę doświadczanego. Jakie mam podejście opisuję tutaj:

Od reklamowania swojej strony są inne miejsca, wykasuj proszę odnośnik. Jest to niezgodne z regulaminem 

 

Edytowane przez Lunaria
  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sthapan napisał:

 

Napisz proszę 2-3 wątki do których chcesz, abym się odniósł. Z wykresów można odczytać bardzo dużo.

Kwestia zawodowa i milosna co tam mi zaplanowano...

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To i ja poproszę w jakim zawodzie najlepiej bym się sprawdziła oraz moje uzdolnienia ezoteryczne :)

 

20210722_125854.jpg

20210722_125908.jpg

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NadziejaZoja napisał:

Kwestia zawodowa i milosna co tam mi zaplanowano...

 


Tak jak wspomniałem trochę na priv masz poniekąd słabość do domu nr. 7 (Rasi), który odnosi się do związków. Słabość ta polega też na tym, że chcesz podświadomie doświadczać różnych partnerów, masz głód w tym obszarze, gdyż jest on dla Ciebie w tym życiu poniekąd nowy. Venus w połączeniu z Rahu występująca tutaj + Merkury sprawiają, że może pociągać Cię ta sama płeć (Venus to energia żeńska). Intelektualizujesz związki i jeśli nie będziesz podnosić świadomości samej siebie możesz zbyt dużo błądzić. Jako że jest to w obszarze saturna szczęście w tym zakresie może być opóźnione. Patrząc na Navamsa mogę dodać, że partner ma coś w sobie z Wodnika (społeczność, wybieganie w przyszłość) i jest ukierunkowany na wiedzę / podróże / religia (władca wodnika - saturn jest w archetypie znaku strzelca). 

Apropo kwestii zawodowych, to praca związana z samodzielnym działaniem, odwagą. Także z podróżami, ale i w jakimś stopniu z pięknem materialnym w strukturze. Może coś np. z architektem, aranżacją, organizacją przestrzeni. Ważne aby zrozumieć nić potencjału.


Jest jeszcze horoskop konkretnie odnoszący się do kariery (Dasamsa) i poprzez niego można to doprecyzować.

 

Powyższe informacje możemy omówić podczas osobistej rozmowy, która wyjawi inne punkty w horoskopach i ich wzajemne korelacje.

Powyższa analiza odnosi się tylko do domów i znaków, bez uwzględnienia nakszatr, które mogą być kluczowe w interpretacji. 

 

Zwracam też uwagę na to, że opisałem programy, z których w tym życiu mamy się wyzwalać jeśli chcemy dokonywać postępu duchowego, a nie przywiązywać do nich. Przechodząc na wyższe pułapy świadomości dynamika wydarzeń przebiega w bardziej pomyślny dla rozwoju duchowego sposób. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lunaria napisał:

To i ja poproszę w jakim zawodzie najlepiej bym się sprawdziła oraz moje uzdolnienia ezoteryczne :)

 

20210722_125854.jpg

20210722_125908.jpg

 

Głębiej patrząc w kwestiach zawodowych jesteś liderem z pasją i odwagą. Także wojownikiem, zwłaszcza w obszarze wiedzy. Pociąga Cię duchowość, ale jednocześnie masz w niej dosyć materialne podejście Venus.

Może to zwiastować np. stanowisko nieszablonowej, wyróżniającej się wyglądem/wizerunkiem wiedźmy, która zna się na maskach ludzkich i ma słabość do wnikania w ich wnętrze. Słabość może być obsesyjna, paradoksalnie rzecz biorąc jest to dla Ciebie nowe w tym życiu więc takie skorpioniczne przenikanie może Cię mocno wciągać.

Tyle na podstawie navamsy.


Apropo Rasi, to masz słabość w karierze do archetypu wodnika ("tego co jest, a nie widać", społeczności). Jako że władca 10 domu Saturn znajduje się w 8 domu Twoja ścieżka zawodowa może zwiastować duże transformacje, ale i opóźniony sukces, z drugiej strony jest on długofalowy. Saturn w Strzelcu daje Ci dobry wgląd długoterminowo w wiedzę, ale jednocześnie może stanowić opór do mistrzów duchowych, guru. To nie koniecznie jest złe, gdyż łatwiej Ci ich filtrować. 

Apropo Twojego pytania o ezoterykę to widzę tutaj potencjał. Dobrze jednak, abyś się oddała takiemu nurtowi, który z jednej strony jest ponadczasowy, a z drugiej nie będzie wikłał Cię w generowanie zaniżającej karmy. Możesz rozkwitać idąc w kierunku transcendencji.


Jeśli chcesz, abym spojrzał bardziej wnikliwie to rozmowa osobista jest raczej nieunikniona. Zauważ ile szczegółów, ale i studnia bez dna. Np. nie napomnkąłem nic nt. Purva Phalguni, Twojej nakrzatsze, która mocno determinuje cały wykres.

 

 

  • Lubię to! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dziękuję serdecznie :bukiet3i:

Pozwolisz jednak, że dopytam

53 minuty temu, Sthapan napisał:

Głębiej patrząc w kwestiach zawodowych jesteś liderem z pasją i odwagą. Także wojownikiem, zwłaszcza w obszarze wiedzy. Pociąga Cię duchowość, ale jednocześnie masz w niej dosyć materialne podejście Venus.

Czyli praca na samodzielnym stanowisku czy też praca w grupie gdzie jestem liderem? Żadne zawody urzędnicze tylko bardziej artystyczne?

 

56 minut temu, Sthapan napisał:

Jako że władca 10 domu Saturn znajduje się w 8 domu Twoja ścieżka zawodowa może zwiastować duże transformacje, ale i opóźniony sukces, z drugiej strony jest on długofalowy.

W sensie, że często będę zmieniała pracę i stanowiska? Czy ten sukces będzie objawial się jako prestiż i duży szacunek wśród ludzi czy w kwestiach materialnych?

 

Godzinę temu, Sthapan napisał:

Dobrze jednak, abyś się oddała takiemu nurtowi, który z jednej strony jest ponadczasowy, a z drugiej nie będzie wikłał Cię w generowanie zaniżającej karmy. Możesz rozkwitać idąc w kierunku transcendencji.

Co to takiego mogłoby być?  Nie wiem co byłoby odpowiednie, aby nie stworzyła się niska karma. Rozumiem, że magia odpada z racji tego, że to jest dążenie do zaspokojenia swoich pobudek, a to powinno się odrzucić jeśli chcemy osiągnąć nirwane

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, ja też poproszę :1s_c: droga zawodowa i taka ogólna misja życiowa mnie interesuje :) ewentualnie dwa słowa o związkach, aczkolwiek zaznaczam że już mężata jestem ^^ piękne dzięki!

 

https://images89.fotosik.pl/523/ca8fb552a67b4059.png][IMG]https://images89.fotosik.pl/523/ca8fb552a67b4059med.png

 

https://images92.fotosik.pl/523/eb01c27e96b578cc.png][IMG]https://images92.fotosik.pl/523/eb01c27e96b578ccmed.png

 

edit: coś mi obrazki nie chcą zadziałać, ale linki chyba są okej.

Edytowane przez martynamarzena
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lunaria napisał:

Dziękuję serdecznie :bukiet3i:

Pozwolisz jednak, że dopytam

Czyli praca na samodzielnym stanowisku czy też praca w grupie gdzie jestem liderem? Żadne zawody urzędnicze tylko bardziej artystyczne?

Lunario bardziej widzę to jako praca wśród społeczności jako jakaś forma nauczania. 

 

12 godzin temu, Lunaria napisał:

 

W sensie, że często będę zmieniała pracę i stanowiska? Czy ten sukces będzie objawial się jako prestiż i duży szacunek wśród ludzi czy w kwestiach materialnych?

Transformacja polega na tym, że władca domu kariery w Rasi - Saturn, znajduje się w domu 8 w strzelcu. Saturn to ograniczenia, dom 8 to śmierć, zakończenie, natomiast strzelec związany jest np. z podróżami i wiedzą. Można wysnuć konkluzję, że Twój światopogląd będzie ulegał ciężkim, męczącym Cię transformacjom. Może ten proces przejawiać się poprzez uciążliwe choroby. Rozwiązaniem jest podnoszenie poziomu świadomości i właściwe ukierunkowanie swojego życia, właściwe w rozumieniu postępu duchowego.


Prastiż i szacunek, nawet jeśli będą wzrastać albo spadać to w optymalnym stanie pozostaniesz na nie obojętna, da to większy dystans i autentyczną, czystą chęć służenia.

Zwróć uwagę na to co teraz ma prestiż i uznanie społeczne, czy te te wartości faktycznie są ponadczasowe i wyzwalające?

 

Apropo jeszcze tzw. kariery to dodam tylko, że szczegoły widać na wykresie Dasamsa, który z kolei można odczytać poprzez programy, jest to 3 najbardziej popularny wykres po rasi i navamsa.

 

12 godzin temu, Lunaria napisał:

 

Co to takiego mogłoby być?  Nie wiem co byłoby odpowiednie, aby nie stworzyła się niska karma. Rozumiem, że magia odpada z racji tego, że to jest dążenie do zaspokojenia swoich pobudek, a to powinno się odrzucić jeśli chcemy osiągnąć nirwane

 

DObre podejście.

Luna wybacz, ale tutaj na wątkach zrobiło się nieco wpisów i mieszają mi się wykresy różnych osób. Chyba otworzę nowy wątek i określę w nim zasady.

Np. zapytanie o 1-2 tematy i odpowiedź w jednym wątku, jeśli ktoś będzie potrzebował rozwinięcia to raczej nieuniknione jest zejście na priv. Poprzez forum można powierzchownie coś nasunąć, ale w gruncie rzeczy najlepszy efekt daje analiza indywidualna 1 na 1.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ragna napisał:

Ja też poproszę. Wybieram pracę i miłość :biggrin:

 

1989-04-06-T10-55-3099424-1-sn-en.png

 

1989-04-06-T10-55-3099424-1-sr-en.png

 

 

Praca:

W społeczności bazująca na emocjach, intelekcie i komunikacji. 
Widoczna jest także ścieżka duchowa, masz w 10 domu kariery, w Rasi 4 planety w rybach. Do tego władca domu ryb, Jowisz jest w 12 domu odpowiadającym archetypowi ryb. 
Intuicyjnie czuję coś związanego z pisaniem, nauczaniem, przekonywaniem za pomocą komunikacji. 

Związek:
Ciężkie, ale długofalowe relacje. Możliwe, że partner jest w jakiś sposób powiązany z pracą ze względu na to, że władca domu 7 (związków) jest ten sam, co władca 10 domu kariery. Partner może Cię w jakiś sposób wspierać w tym zakresie, np. poprzez wiedzę lub zasoby materialne, nie koniecznie formalnie.

Jest też dodatkowy wykres dotyczący kariery, który mógłby więcej wyjaśnić. To co napisałem jest powierzchowne i aby lepiej objaśnić i odnieść się do pozostałych aspektów horoskopu dobra jest rozmowa.
 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Anastazja979 napisał:

Ja też poproszę na pracę i miłość :)

spacer.pngspacer.png

 

Praca:

Coś związanego z wygodą materialną. Możesz być mało elastyczna w kwestiach materialnych. Może być dla Ciebie istotna osoba nauczyciela, guru. Także dalsze nauczanie. Doradztwo.

Związek:

Tutaj w związku z Ketu masz zasób i zewnętrznie bardziej istotne jest eksponowanie samej siebie. Inną sprawą jest, że w domu związku masz także Saturna, ten z kolei wiąże się z ciężką pracą, ograniczeniami. Partner może być poważny, uduchowiony lub dużo starszy od Ciebie, relacja może być opóźniona.

Wewnętrznie patrząc możesz mieć słabość do osób związanych ze społecznością, a Twój związek opierać się bardziej na rozumie niż na sercu.


Napisałem bardzo powierzchownie, jeśli chcesz więcej informacji to najlepsza będzie rozmowa w której można bardziej holistycznie spojrzeć na wykresy i inne zależności, które tu mogłem pominąć.

Edytowane przez Sthapan
  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wpadam do wątku, cieszę się że taki powstał <3 

Tak więc chciałabym zapytać o pracę, w której się odnajdę, albo taka która jest gdzieś tam mi przypisana. Czy mam jakieś realne szanse na wyjazd za granicą w calu ułożenia sobie życia, czy to widać? I chciałabym zapytać o małżeństwo, ogólnie o przyszłego małżonka jaki będzie i czego mogę się spodziewać. Może coś o przeznaczeniu? Z góry pięknie dziękuję za jakiekolwiek wskazówki i odpowiedzi odnośnie moich pytań, pozdrawiam serdecznie! 

1995-06-04T16_30_3082473_1_sn_en.png

1995-06-04T16_30_3082473_1_sr_en.png

pobrane.png

Edytowane przez Boombayah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Boombayah napisał:

Hej, wpadam do wątku, cieszę się że taki powstał <3 

Tak więc chciałabym zapytać o pracę, w której się odnajdę, albo taka która jest gdzieś tam mi przypisana. Czy mam jakieś realne szanse na wyjazd za granicą w calu ułożenia sobie życia, czy to widać? I chciałabym zapytać o małżeństwo, ogólnie o przyszłego małżonka jaki będzie i czego mogę się spodziewać. Może coś o przeznaczeniu? Z góry pięknie dziękuję za jakiekolwiek wskazówki i odpowiedzi odnośnie moich pytań, pozdrawiam serdecznie! 

1995-06-04T16_30_3082473_1_sn_en.png

1995-06-04T16_30_3082473_1_sr_en.png

pobrane.png

 

Twoja ścieżka zawodowa jest bardzo emocjonalna, wrażliwa, jest ona związana z archetypem raka (bezpieczeństwo emocjonalne, ognisko domowe - o te aspekty możesz dbać u ludzi), w której masz 10 dom tzw. kariery w każdym z wykresów. Na wykresie Navamsa można zauważyć, że czeka Cię ciężka praca, pełna wzlotów i upadków. Mars daje np. odwagę, natomiast Saturn ograniczenia, opóźnienie, ale i długofalowy efekt. Merkury z kolei wprowadza inteligencję materialną i komunikację. Warto popracować nad wdzięcznością i porywczością. Potencjalnie dobrze sprawdzasz się w handlu, polityce, dobre umiejętności oratorskie. 

Czy zagranica? Jak najbardziej, istnieje słabość i podświadomy zasób do przebywania w obcym środowisku. Łatwo powinieneś się aklimatyzować za granicą. Jeżeli chodzi o związki to tutaj bardziej kładziesz nacisk na swoją ekspresję niż na drugą stronę, partner może być powiązany z twoją pracą. Jako że w domu związków masz Venus (choć nieco osłabione w Baranie) to Twoje małżeństwo może być całkiem błogie, grunt to docenić. Silna więź fizyczna i emocjonalna. 

 

To tak na szybko, mogłem coś istotnego ominąć. Jeśli jednak widzisz sens w całości to mogę rozwinąć wątek podczas osoistej rozmowy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zamknął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...