Skocz do zawartości

niejasne odpowiedzi


alieninside

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. jakie karty(oprocz pustej karty lub straznika - wiem ze przeciez prawie nikt z Was go nie uzywa) wskazuja na to ze karty nie znaja jeszcze odpowiedzi na pytanie? Bo przeciez nasze zycie nie jest w 100proc "ukartowane" lub zapisane w ciagu cyfr czy planetach. Moze zdarzyc sie tak ze wydarzenie o ktore pytamy moze jeszcze nie istniec na poziomie podswiadomym czy tez energetycznymi tym samym nie byc wychwycone przez karty. 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Księżyc. Spotkałam się też z Kapłanką w takim znaczeniu, ponieważ chroni ona tajemnice, a odpowiedź może być za kotarą, przy której siedzi.

 

W niektórych taliach mam strażnika, ale to raczej w tych, które były ze mną, kiedy panowała na niego moda, i w nich mi został ;p Ale ja Strażników wybierałam nietypowo i spoza świętej trójcy Głupiec-Mag-Kapłanka. W jednej z talii jest to Królowa Mieczy i kiedyś ktoś mi podsunął, że ta karta mogłaby wskazywać na to, że klient sam zna odpowiedź.

 

Za to puste karty to dla mnie zwykłe ulotki, wyrzucam je zawsze do kosza po rozpakowaniu kart.

 

Na blogu tarotmojapasja był fajny wpis o kartach z przełożenia:
 

Cytat

 

Głupiec – jeśli wypada jako pierwszy w przełożeniu oznacza, że osoba która zadaje pytanie, nie jest gotowa na odpowiedź. Usłyszy ją i zignoruje, a potem zapyta kolejną osobę o to samo. Potraktuje odpowiedź niepoważnie, ewentualnie jest „głupia”, gdyż doskonale zna odpowiedź na pytanie. Odpowiedź jest dla niej oczywista i bez pytania.

 

Mag – może mówić że osoba jawnie oszukuje, wprowadza w błąd, manipuluje nami

 

Kapłanka – mówi: nie pytaj. Albo pytający zna już odpowiedź na pytanie (lub się domyśla), albo odpowiedź to tajemnica, przyszłość jest „zakryta” przed pytającym. Z jakiegoś powodu lepiej, by pytający tej odpowiedzi nie usłyszał, należy zachować milczenie. Czasem to wskaźnik, że osoba pytająca coś zataja przed nami lub nie mówi ważnej dla nas informacji (np. że jest kochanką, a mężczyzna o którego pyta ma żonę, dzieci, jest w związku formalnym).

 

Inne karty, które powinny nas niepokoić, jeśli w przełożeniu wypadają jako pierwsze: Diabeł, Księżyc, 7 Mieczy. Mogą mówić o kłamstwie.

 

Kapłan – pytanie o szkołę, edukację, etyczne lub nieetyczne zachowanie, moralność, duchowość, pytanie o zdrowie, kurację.

 

Kochankowie – w przełożeniu mówią o wyborach, decyzjach, skomplikowanej sytuacji partnerskiej.

 

Rydwan – mówi o decyzjach związanych z podróżami, wyjazdem, może mówić o utrzymaniu kontroli, utrzymaniu czegoś „w ryzach”.

 

Pustelnik – para się „podpatruje”, nie ma kontaktu między nim tylko przyglądanie się. Ktoś głęboko rozmyśla o danej sytuacji.

 

Sprawiedliwość – pytanie o sprawę sądową, o uporządkowanie czegoś, jakaś karmiczna sytuacja w życiu człowieka

 

Diabeł – to obsesyjne myślenie pytającego o kimś, wielokrotne pytanie, wskazuje na tzw. trójkąty, to też karma związku, niezwykle skomplikowana-karmiczna sytuacja

 

Wieża i 10 Mieczy – ktoś pyta o coś co się zakończyło, rozpadło się, a także czy jest szansa na ponowne wejście w relację

 

Gwiazda – ktoś pyta o coś co nie jest w zasięgu ręki, co więcej jest „na teraz” nieosiągalne.. leczenie choroby, kuracja, ciąża, wszelkie zabiegi kosmetyczne

 

Kolory:

ogólnie Kielichy – kogoś interesują związki uczuciowe rodzina, dzieci, jest sporo emocji
Buławy – pasja, działanie lub jego brak, co robić a czego nie, w jakim kierunku iść
Miecze – intelekt, ktoś dużo myśli, kalkuluje
Monety – pytania dotyczące pracy, pieniędzy, współpracy, także dokształcania się czy kupna czegoś, inwestowania

 

Liczby parzyste są żeńskie, kobiece, mają energię bierną.. są to 2 ,4, 6 itd. Hamują działania, nie spieszą się, powstrzymują
Liczby nieparzyste/męskie czyli 1, 3, 5, 7 itd. są aktywne

Liczby 1, 2, 3 mogą mówić o początkach czegoś lub zmarnowanych szansach (1), zbytnim wahaniu (2), fajnej perspektywie (3)
4 – niechęć do zmian lub do zburzenia stabilności, tego jak jest teraz
5 – wiele się dzieje, karty największych burz i przemian
6 -zawsze mają związek z przeszłością.. albo ucieczka od przeszłości (6 Mieczy), plany, czy powrót do przeszłości (6 Kielichów), zasłużone pochwały i wypracowany sukces (6 Buław) oraz mądre inwestycje, szczodrość, dzielenie się tym co zdobyliśmy(6 Monet)
8 – może wskazywać na coś karmicznego w związku
9 – mówi o osamotnieniu w związku, czegoś w życiu pytającego brak, czuje niedosyt
10 – o zakończeniu lub obowiązkach

 

Pazie – początek przygody z czymś (w zależności od koloru), oferty, informacje
Rycerze – największa aktywność, działanie, temat „on top” w życiu pytającego, starania lub nie – mężczyzny, podróże lub wyjazdy, wiele się dzieje w życiu pytającego
Królowa – może oznaczać pytającą, jakaś cześć jej osobowości, to sprawy osobiste, domowe, uczuciowe (królowe to żywioł wody)
Król – zazwyczaj pokazują mężczyznę – partnera, ojca, szefa.. w zależności od pytania

 



Źrodło: https://tarotmojapasja.blogspot.com/2012/06/straznik-kart-i-karty-z-przeozenia-moje.html

 

 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ragna napisał:

siężyc. Spotkałam się też z Kapłanką w takim znaczeniu, ponieważ chroni ona tajemnice, a odpowiedź może być za kotarą, przy której siedzi.

 

No tak ale chyba nikt tak na forum jeszcze nie interpretowal rozkladu w ten sposib ze karty jeszcze nie wiedza i nie pokazuje jasno odpowiedzi i do widzenia. 

A to co jest na tarot moja pasja bylo tez w jednym z numerow Tarocisty. i.

 

 

To dobre :

 

Kapłanka – mówi: nie pytaj. Albo pytający zna już odpowiedź na pytanie (lub się domyśla), albo odpowiedź to tajemnica, przyszłość jest „zakryta” przed pytającym. Z jakiegoś powodu lepiej, by pytający tej odpowiedzi nie usłyszał, należy zachować milczenie. Czasem to wskaźnik, że osoba pytająca coś zataja przed nami lub nie mówi ważnej dla nas informacji (np. że jest kochanką, a mężczyzna o którego pyta ma żonę, dzieci, jest w związku formalnym).

 

Nigdy tak nie interpretowalam kaplanki na pozycji nr 1.

 

Ragana a jak robilas rozklad dla siebie to tak zinterpretowalas kiedys tak ze karty jeszcze nie wiedza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla
3 minuty temu, Wildwood napisał:

Ragana a jak robilas rozklad dla siebie to tak zinterpretowalas kiedys tak ze karty jeszcze nie wiedza?

 

Zdarzyło mi się. Ale to są rzadkie sytuacje i może w ciągu lat spotkałam się z tym kilka razy. Najczęściej była to kwestia Strażnika.

Moim zdaniem to zależy też od samego rozkładu i jak go czujesz. Czasami naprawdę nic się nie klei ze sobą i nie da się odczytać kart. Może to wskazywać albo na zmęczenie Tarocisty (wtedy można cyknąć zdjęcie i wrócić do rozkładu na następnego dnia), ale mi się zdarza zwyczajnie sprzątnąć karty i rozłożyć innym razem. Wychodzę z założenia, że jeśli karty mówią prawdę, to pokażą mi ją drugi raz i się nie przejmuję, idę po prostu spać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...