Skocz do zawartości

Spotkanie


AsiaS89

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w interpretacji rozkładu :

 

Paź denarów,  8 mieczy, koło fortuny 

1 karta obecna sytuacja, 2 co się wydarzy, 3 wynik.

 

Pytanie: Czy w najbliższym czasie się spotkamy? 

 

Zaznaczam jeszcze ze ja się uczę dopiero, dlatego to co tu napiszę może nie mieć żadnego sensu :) Z góry przepraszam jak będą bzury...

1- paź ogólnie dobra karta, żywioł ziemi, pewne ugruntowanie i stabilność, aczkolwiek też może oznaczać młodość, świeże sprawy ( co tu akurat mi nie pasuje, bo spotykamy się od lat, wiec to żadna nowość by nie była). 

2- no i tu ta 8 mieczy to jakieś zahamowania i blokady w myślach.

Jakby połączyć te dwie karty to mam wrażenie że pewne podstawy są, chęci są, ale robi się zamieszanie w głowie(8 mieczy)

3- koło fortuny jako podsumowanie pozwala mi sądzić że spotkanie się odbędzie. Wiadomo, koło to raz na wozie raz pod wozem, ale w tym układzie sądzę że zmiana będzie na lepsze.

Zestawiając 8 mieczy i koło fortuny wydaje mi się że to koło odmieni negatywne myślenie w 8 mieczy na coś pozytywnego 

Czy ma to jakiś sens?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Pazie to zaproszenia i wiadomości. A także osoby młode i ogółem początki i "pierwsze wrażenie".

 

Można to sobie wyobrazić tak: giermek dawniej był swego rodzaju sługą Króla i Królowej. Takim lokajem i chłopcem na posyłki. Krzątał się po zamku i do gości, którzy przybywali, często wychodził giermek i otwierał im bramę. Dlatego jest to karta zaproszeń i pierwszego wrażenia, a także osób, które się uczą i karta listów.

 

Giermek Monet potwierdza trochę pytanie, mówi o zaproszeniu. Jako osoba ma jednak pewną wadę: może mówić o osobie rozrzutnej i skupionej na doczesnych przyjemnościach. Pod względem finansowym ona sobie nie radzi albo jest dopiero na dorobku. 

 

8 Mieczy to niemożność ruchu, bycie związanym czymś albo skrępowanie jakimiś sytuacjami. To martwy punkt, bycie w kropce. Czasami jest to stan poprzedzający konflikt: bycie młotem a kowadłem, próba trzymania równowagi między dwoma przeciwstawnymi siłami. 

 

Koło Fortuny ma narysowane postacie, które kręcą się na nim. Takie koła dawniej były trochę kpiną z władzy: nie jest ona stała. Osoby, które są na górze, pewnego dnia staną na dole, a wywyższeni będą ludzie, którzy wcześniej nie byli godni. Nic nie jest stałe, łącznie z władzą. W Tarocie ta karta oznacza istotne zmiany, los, powtarzalne cykle (np. pory roku), wzloty i upadki, i sytuacje z zewnątrz, które wpływają na życie pytającego i on sam nie może ich zmienić ani zatrzymać. Może się też kojarzyć z Kołem Samsary, doczesnymi sprawami.

 

****

 

Moim zdaniem dostaniesz zaproszenie, ale nie na najbliższy czas. Raczej będzie to obietnica spotkania, kiedy rozwiążą się pewne sprawy.

 

Któraś z osób będzie związana (8 Mieczy) jakimiś obowiązkami które ją całkowicie wciągną i pochłoną (Koło Fortuny). Możliwe, że będą to sprawy finansowe (Paź Denarów). Ostatecznie jednak do spotkania zostanie... zmuszona. Myślę tak, ponieważ ja czuję lekki dysonans między 8 Mieczy (stanie w miejscu) a Kołem Fortuny (które się rusza i zmienia). Być może to właśnie temat związany z pieniędzmi może doprowadzić do spotkania i będziecie musieli coś omówić pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Jeszcze tak z luźnych myśli, bo mnie natchnęło i znalazłam w swojej głowie jeszcze pewne uzupełnienie (i tak w ogóle to dopiero teraz zauważyłam, że tam były konkretne pozycje w rozkładzie):

 

Koło Fortuny jako jedyny Wielki Arkan w rozkładzie jest najważniejszą kartą i powinno się mu przyjrzeć. Karta zapowiada istotne zmiany. Najbliższy czas oraz samo spotkanie (do którego ewentualnie dojdzie) sprawią, że wszystko będzie wywrócone do góry nogami. Raczej nie oczekuj wyniku takiego, jakiego byś chciała - ani podczas oczekiwania na wiadomości ani na samym spotkaniu. Zmiany będą, ale najpewniej bardzo zaskakujące. Na szczęście ta karta nie jest destrukcyjna i jest dużo łagodniejsza od np. Wieży, więc zmiany powinny być korzystne. Myślę, że możesz mieć rację, że będą to zmiany na lepsze (albo przynajmniej oczyszczające) i będzie się to wiązało z wyjściem poza swoje schematy i ciasne myślenie (8 Mieczy).

 

I jeszcze odnośnie samego zaproszenia na spotkanie: może być nagłe i niespodziewane, i to też wiąże się z Kołem Fortuny. Połączenie 8 Mieczy + Koła może mówić też o opieraniu się przed zmianami, ale Koło jest silniejszą kartą i moim zdaniem nie będzie innej rady, jak poddać się nowym sytuacjom. Spotkanie może wymusić także zewnętrzna sytuacja, o czym tez już wspomniałam.

 

Przepraszam za jeden post pod drugim, ale walczę z nawykiem edytowania każdej wiadomości kiedy coś mi przyjdzie do głowy :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AsiaS89 napisał:

Proszę o pomoc w interpretacji rozkładu :

 

Paź denarów,  8 mieczy, koło fortuny 

1 karta obecna sytuacja, 2 co się wydarzy, 3 wynik.

Paź denarów to wiadomość, może być też zaproszenie, namiast 8 mieczy to blokada, coś co nie pozwala się spotkać, mogą być jakieś obowiązki brak czasu. Natomiast koło fortuny można zinterpretować w dwie strony albo ta blokada minie i niespodziewanie uda się spotkać lub wydarzy się coś co spowoduje że nie uda się. Ja bardziej jestem że uda się spotkać

Czy został tutaj określony dokładny czas np  miesiąc, tydzień? 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mala_83 napisał:

Paź denarów to wiadomość, może być też zaproszenie, namiast 8 mieczy to blokada, coś co nie pozwala się spotkać, mogą być jakieś obowiązki brak czasu. Natomiast koło fortuny można zinterpretować w dwie strony albo ta blokada minie i niespodziewanie uda się spotkać lub wydarzy się coś co spowoduje że nie uda się. Ja bardziej jestem że uda się spotkać

Czy został tutaj określony dokładny czas np  miesiąc, tydzień? 

Dziękuję. Właśnie dokładnie nie określałam, tylko tak jak w pytaniu, czy w najbliższym czasie...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sajya

W najbliższym czasie, raczej nie, paź to zabieganie o spotkanie, zaproszenie, 8 mieczy jest w tym przypadku przeszkodą, blokadą . Koło mowi, że po czasie się spotkacie lub wcześniej przypadkowo.

Z sumy diabeł również blokuje planowane spotkanie w najbliższym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AsiaS89 napisał:

Dziękuję. Właśnie dokładnie nie określałam, tylko tak jak w pytaniu, czy w najbliższym czasie...

Jeśli nie został to uważam że trochę się to odwlecze w czasie

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.07.2021 o 16:00, AsiaS89 napisał:

Proszę o pomoc w interpretacji rozkładu :

 

Paź denarów,  8 mieczy, koło fortuny 

1 karta obecna sytuacja, 2 co się wydarzy, 3 wynik.

 

Pytanie: Czy w najbliższym czasie się spotkamy? 

Paz monet mowi, ze ktos wyszedl z propozycja tego spotkania, jednak cos blokuje (8 mieczy) mozliwosc tego spotkania, badz blokada jest w tobie samej, wynik sprawy mowi, ze nagle cos sie zmieni, zaskoczenie.

W dniu 24.07.2021 o 16:00, AsiaS89 napisał:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...