Jump to content

Jakub


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Jakub :

 

Jest energiczny, posiada zmysł organizatorski. Ma wielu przyjaciół, ceni towarzystwo. Lubi dobrze się ubierać. Mężczyzna ten to czysta energia, ale pełny wdzięku i kultury. Nie wie, co to bezczynność: w młodości oddaje się studiom, by w dorosłym życiu czerpać z tego profity, które z kolei wydaje na zaba wy z przyjaciółmi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 8 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 10 months later...

JAKUB

 

Pochodzenie: hebrajskie

Liczba imienia: TRÓJKA

Znaczenie: "niech Bóg ma w opiece"

Znak zodiaku: Bliźnięta

Planeta: Merkury i Jowisz

Imieniny: 5 Luty, 14 Marzec, 3 Kwiecień, 17 Kwiecień, 30 Kwiecień, 1 Maj, 6 Maj, 1 Czerwiec, 5 Lipiec, 13 Lipiec, 25 Lipiec, 6 Sierpień, 21 Październik, 28 Listopad

 

Hebrajskie imię *iaqob* znaczyło "niech Bóg-Jahwe ma w opiece". W dawnej polszczyźnie było ono pisane także "Jakób". Tak nazywał się jeden z patriarchów Starego Testamentu, syn Izaaka, wnuk Abrahama i ojciec dwunastu synów, przodków dwunastu plemion izraelskich. Jakub zasłynął tym, że podstępem (za miskę soczewicy) wykupił od swego brata prawa spadkowe, że walczył z samym Bogiem i widział we śnie drabinę prowadzącą do nieba. Imię Jakub nosiło aż dwóch apostołów, z których jeden, Jakub Starszy, został patronem Hiszpanii. Jego imię i tytuł, "święty Jakub", po hiszpańsku brzmi *Santiago*. Tak nazwano wiele miast w Ameryce Łacińskiej, wśród nich stolicę Chile. we własne siły, pełnych osobistego uroku i obdarzonych talentami przywódców. W astrologii źródłem tych zalet są planety Jowisz i Merkury. Jakubowie mają wielkie możliwości rozwojowe, ale z drugiej strony czują, że muszą sprostać rodzinnym ideałom albo innym wielkim ambicjom, które w pewnej chwili uznali za swoje. To poważne imię często nadają ojcowie, którzy chcą, by ich syn był w życiu "kimś", aby dorównał sławnym pradziadom. Jakubowie są ciekawi świata, mają zwykle wszechstronne uzdolnienia i kiedy dojdą do wniosku, że jakaś dziedzina życia jest tym, o co im chodzi, potrafią na tym odcinku czynić szybkie postępy. Mimo że imię to ma tak starożytne pochodzenie, bardzo często Jakubowie pasjonują się nowoczesnością i sięgają po sukces w takich dziedzinach, jak informatyka lub fizyka teoretyczna. W życiu codziennym Jakub, jak każda trójka, jest dowcipny, pełen pomysłów i bywa prawdziwą duszą towarzystwa. Imię Jakub najbardziej zgadza się z charakterem znaku Bliźniąt, a także Wodnika i ambitnej Panny. Odpowiednie jest również dla Raków. Jakubowie ze znaków Byka, Wagi i Ryb mogą nie doceniać własnych możliwości, zaś ci ze znaków Koziorożca i Skorpiona - stawiać siebie zbyt ambitne cele. Znaki ogniste - Lew, Baran i Strzelec, mogą być, jako Jakubowie, skore do buntu i wielkiego indywidualizmu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...