Jump to content

Ciemna Noc Duszy


Guest Hopefull
 Share

Recommended Posts

Guest Hopefull

To tak, jakby ziemia drżała pod naszymi stopami i nie wiemy już, kim jesteśmy. Zniknął sens naszego poprzedniego życia.

 

W przeciwieństwie do depresji, Ciemna Noc Duszy to przede wszystkim doświadczenie naszej duszy. Mistycy i starożytne kapłanki na przestrzeni dziejów mówili o Ciemnej Nocy Duszy. Ale to Jan od Krzyża, ksiądz karmelita, napisał wiersz zatytułowany Ciemna noc duszy (Noche Oscura). Od tego czasu termin ten stał się powszechnie używany do opisania jednego z etapów duchowego przebudzenia. Dark Night of the Soul odpowiada etapowi 3 w podróży transformacji. Możesz jednak doświadczyć tego etapu nawet bez przechodzenia przez Ciemną Noc duszy. 

 

Czym jest ciemna noc duszy?

 

Byłem świadkiem wielu ludzi przechodzących przez Ciemną Noc Duszy. Po raz pierwszy dowiedziałam się o tym mistycznym doświadczeniu jako bardzo młoda dziewczyna, nie znając tego terminu. Zostałem obdarzony możliwością zobaczenia tego w bardzo młodym wieku, a także zrozumienia celu Ciemnej Nocy Duszy. Chociaż nie było to wtedy moje własne doświadczenie, było wpisane w moją duszę. W tym konkretnym przypadku była to bardziej intensywna ciemna noc niż jakakolwiek inna, którą widziałem później. Czasami, aby się obudzić i zobaczyć życie przez pryzmat miłości, nasza dusza musi wstrząsnąć naszym światem. W przeciwnym razie zignorowalibyśmy jej nieustanne wzywanie do powrotu do naszej boskości. Przebudzenie duchowe może nastąpić spontanicznie, pod przewodnictwem nauczyciela duchowego lub wywoła je coś bolesnego.

 

Wielu lightworkers przyspiesza proces przebudzenia z powodu intensywnej tęsknoty za powrotem do domu – do lżejszej gęstości.

 

Tak więc zdarza się, że w pewnym momencie możemy przejść przez Ciemną Noc Duszy. Czujemy, że życie straciło sens w tym świętym i wstrząsającym okresie naszego życia. Czujemy się odizolowani i odłączeni nie tylko od innych, ale także od Boga i wszechświata. Ciemna Noc Duszy jest jak mini-śmierć naszej duszy. Kiedy w rzeczywistości jest to mini-śmierć naszego ego. Podczas Ciemnej Nocy Duszy coś, z czym się identyfikujemy, zostaje nam odebrane. Może to być śmierć kogoś, kogo kochaliśmy, rozstanie z partnerem na całe życie, spotkanie i natychmiastowa utrata miłości swojego życia, choroba lub utrata stabilności finansowej. To tak, jakby ziemia drżała pod naszymi stopami i nie wiemy już, kim jesteśmy. Zniknął sens naszego poprzedniego życia. Nasze tożsamości i osobowości umierają jedna po drugiej. W przeciwieństwie do depresji, Ciemna Noc Duszy to przede wszystkim doświadczenie naszej duszy. I jest to jeszcze bardziej ekstremalne, ponieważ ogromna większość ludzi nie jest w świadomym związku ze swoimi duszami. Potem nadchodzi Ciemna Noc i czują utratę czegoś, o czym nie wiedzieli, że istnieje. 

 

Podczas Ciemnej Nocy Duszy Twoja dusza wzywa Twoją uwagę w najbardziej wrażliwym miejscu. Powoli, ale pewnie odłączasz się od iluzji rzeczywistości 3D. Oczyszczając się z fałszywych przekonań, tworzysz przestrzeń dla nowego siebie. Nowe ja jest zestrojone z twoją duszą i wyższą jaźnią. Kiedy zaczniesz przechodzić na drugą stronę tunelu, coś w tobie poprowadzi cię do ucieleśnienia twojej duszy, a to jest początek samo-panowania. Twoja dusza zawsze Cię wzywała, ale teraz nie możesz już dłużej tęsknić za jej płaczem. Choć raz możesz słyszeć swoim duchowym słuchem. Wracasz do swojego prawdziwego pochodzenia, którym jest miłość. Jak długo może trwać ciemna noc duszy? Ciemna Noc Duszy będzie trwać tak długo, jak będzie musiała przebudzić cię, abyś stał się duchowym człowiekiem. Trwa jednak dłużej niż jedną noc. Mówiąc z własnego doświadczenia, widziałem ludzi przechodzących przez to w ciągu 7 dni, a także 3 miesięcy lub do półtora roku. W niektórych przypadkach nawet przez kilka lat lub dekad. W tym czasie czujesz się, jakby dni zamieniły się w noc. W ten sposób subiektywne pojęcie czasu wydaje się jeszcze dłuższe. Jesteś boleśnie świadomy każdej ulotnej sekundy. Jako uzdrowiciel i trener zrozumiałem, że możemy przedłużyć Ciemną Noc Duszy, opierając się temu, co się dzieje. Zamiast poddawać się procesowi i stawiać czoła wynurzającym się lękom i iluzjom, możemy chcieć to przeanalizować i trzymać się starego życia. Niektórzy ludzie naprawdę zanurzają się głęboko w ten bosko prowadzony proces, a następnie odważniej wkraczają w swój cel duszy. Z drugiej strony ci, którzy się temu opierają, wahają się gdzieś pomiędzy starym a nowym, nie będąc tak naprawdę częścią żadnego z nich.

 

Jaki jest cel tego doświadczania? Po zakończeniu Ciemnej Nocy Duszy stajesz się nową osobą. Przeszywający ból obudził cię do prawdziwej pojemności twojego serca. Możesz zobaczyć świat z przywróconą wewnętrzną wizją. Ciemna noc duszy daje ci możliwość wyjścia z najbardziej bolesnego okresu twojego życia jako przemieniona istota o podwyższonym poziomie świadomości. Podczas trzeciego etapu podróży transformacyjnej możesz nawiązać dwustronny dialog ze swoją duszą. W Ciemnej Nocy Duszy zdzierasz warstwy tego, kim myślałeś, że jesteś. Wszystkie te tożsamości zaczynają umierać – jedna po drugiej. Masz okazję uświadomić sobie, że nie jesteś swoimi pieniędzmi, statusem, związkami, swoją pracą. A co ważniejsze, zdajesz sobie sprawę, że nie musisz kroczyć ścieżką, o której myślałeś, że będzie Twoim życiem. Odradzasz się, dzięki czemu możesz wybrać życie, które odzwierciedla twoje najprawdziwsze ja. W przeciwieństwie do uwarunkowań naszej rodziny, otoczenia, społeczeństwa. Wychodzisz z nieświadomej reakcji na świadome tworzenie. Możesz rozpoznać najbardziej wyzwalającą prawdę ze wszystkich – już masz wszystko w sobie. Jesteś swoją osobą – własną duszą. Bądź sobą, zanim zaczniesz należeć do czegokolwiek i kogokolwiek innego. Nie potrzebujesz więcej pieniędzy, aby czuć się godnym. Podobnie, nie potrzebujesz swojej drugiej połówki, aby czuć się kochaną i całością. Wypełnij się tak wielką miłością, że niczego Ci w życiu nie może zabraknąć. Jesteś jedyną, na którą czekałeś przez cały czas. Czy możesz to potwierdzić w tej chwili? Zaakceptuj to w swoim sercu, jeśli to tylko na ulotną chwilę.

 

Po ciemnej nocy duszy Kiedy najgorsze za Tobą, zaczynasz przenosić się do nowego życia. Teraz nie możesz już zmieścić się w starym świecie. Chociaż wiele osób tego próbuje. To, co stanie się po Ciemnej Nocy Duszy, zależy od Ciebie. Niektórzy ludzie nadal pogłębiają swoje nowo odkryte poczucie życia i siebie. Podczas gdy niektórzy boją się swoich doświadczeń i pozwalają, aby strach ponownie zapanował nad ich życiem. Jednak tym razem są tego świadomi. Tak czy inaczej, po Ciemnej Nocy Duszy będziesz kontynuował duchowe testy i naukę. Twoja dusza z miłością poprowadzi Cię do kolejnych poziomów i raz za razem poprowadzi Cię do granic. Nasza istota naprawdę ma nieskończone warstwy, do których się budzimy. Ewolucja duchowa na tym się nie kończy. Ani nie kończy się na oświeceniu. Każda warstwa ma coś do nauczenia. Ciemna noc duszy to nie koniec. To początek. Narodziłeś się na nowo. Dopóki utrzymujesz świadome połączenie ze swoją duszą i utrzymujesz otwartą czakrę serca, będziesz szybko rósł. Pamiętaj, że możesz do niego lecieć, stosując wolną wolę, opierać się zmianie i czekać lub cofać się. To Twój wybór.

 

https://sylviasalow.com/2019/06/24/the-dark-night-of-the-soul-what-you-need-to-know/ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...