Jump to content

Janina


Marcin

Recommended Posts

  • Administrator

Dyskusja na temat znaczenia imienia Janina :

 

Imię pochodzi z języka hebrajskiego, a oznacza - Bóg jest łaskawy. Janina to forma żeńska tego imienia; została ona wprowadzona i rozpowszechniona w Polsce. Kobiety o tym imieniu są egoistyczne, wyrachowane w postępowaniu. Nadające się do prowadzenia interesu przemysłowego lub handlowego. Na zewnątrz jest osobą miłą, czarującą, o gładkim sposobie bycia. A ponieważ jest łatwowierna, dlatego natrafia na wiele trudności i kłopotów. Nie ceni domu, ani rodziny. Późno wychodzi za mąż. Nie śpieszy się do rodzenia dzieci. W sumie postać dziwna, trudna i skomplikowana.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Imię to jest żeńską formą imienia Jan.

Pochodzenie:hebrajskie

Zdrobnienia:Nina

Charakter: Kobiety te cechuje wielkie opanowanie, pozwalające stawiać czoło trudnym sytuacjom. W niektórych okolicznościach stają się agresywne. Od urodzenia mają predyspozycje do kierowania innymi. Nie lubią krytyki i kłamstwa. Kochają dom i rodzinę.

Edited by urania
Link to comment
Share on other sites

Charakterystyka:

 

Trudno Cię rozszyfrować, lubisz spra­wiać wrażenie tajemniczej. Jesteś czarująca, świetnie wyglądasz, Twój miły sposób bycia i ogłada towarzyska zjednują Ci wielu przyjaciół (a trup męski ściele się gęsto!). Umiesz zresztą podporządkowywać sobie chłopców i w każdym związku chciałabyś odgrywać rolę pierwszoplanową. Cechuje Cię niezależność poglądów; ale bywasz jednocześnie zaskakująco łatwowierna, dlatego napotykasz na swej drodze rozmaite trudności i kłopoty. Przeciwności mobilizują Cię jednak do energiczniejszych działań i do wytrwałości w dążeniu do celu. Twój upór, dynamizm i bezwzględność w realizacji zamierzeń pobudzają Cię do nieustannej walki (niektórzy posądzają Cię nawet o wyrachowanie). A Ty po prostu nie znosisz połowicznych rozwiązań i połowicznych sukcesów, choć czasem przeceniasz swoje siły i talenty. Często o wiele bardziej opłacalny jest uśmiech zrobienie użytku z dyplomacji: możesz zdobyć w ten sposób sporo uznania małym wysiłkiem. Dzięki swej pracowitości i konsekwencji, dzięki przemyślanym decyzjom i umiejętności pilnowania swoich spraw dzielnie dajesz sobie radę w życiu. Najbardziej jednak tęsknisz za wielką miłością...

 

 

Imieniny:

 

10 I, 17 I, 23 I, 27 I, 31 I, 4 II, 5 II, 8 II, 8 III, 17 III, 21 III, 27 III, 28 III, 30 III, 7 Iv, 13 Iv, 6 V, 10 V, 12 V, 15 V, 16 V, 18 V, 21 V, 22 V, 23 V, 24 V, 27 V, 12 VI, 16 VI, 22 VI, 24 VI ,26 VI, 12 VII, 4 VIII, 9 VIII, 13 VIII, 19 VIII, 20 VIII, 29 VIII, 3 IX, 11 IX, 13 IX, 17 IX, 26 IX, 28 IX, 3 x, 9 x, 19 X, 23 X, 11 XI, 13 XI, 24 XI, 26 XI, 4 XII, 14 XII, 21 XII, 23 XII, 27 XII.

 

W innych językach:

 

ang. - Jane; fr. - ]eanne; hiszp. - Juana; niem. - ]ohanna; wł. - Gianna.

 

Ukryte Znaczenie | Naukowe Znaczenie Imion

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

JANINA

 

Pochodzenie: hebrajskie

Liczba imienia: PIĄTKA

Znaczenie: ciesząca się bożą łaską

Znak zodiaku: Skorpion

Planeta: Neptun

Imieniny: 12 Czerwiec, 12 Lipiec

 

Lubi przebywać we własnym świecie, stworzonym z marzeń i fantazji. Ma magnetyczny urok, który przyciąga mężczyzn zafascynowanych jej rozmarzonym spojrzeniem. Niech będą jednak ostrożni: Janina potrafi być zimna i wyrachowana. Uwielbia podróżować. Ceni sobie przebywanie z najbliższymi, którymi chętnie i umiejętnie dyryguje, w zamian za to obdarzając ich swym wdziękiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...