Skocz do zawartości

Uczucia do końca roku


Gość Kaliaa

Rekomendowane odpowiedzi

Książe buław,As buław,2 denary

Wypadł mi przez przypadek Cesarz Talia Liber T Tarot of stars eternal,bazuje na Toth talia

 

Ale tak na moje oko to na kursie tańca może jakaś franca czegoś chcieć,ale ja nie będę absolutnie w tych swóch denarach niczego chciała.Jakis podrywacz w tym księciuniu i asie,narcyzpwaty.

A tak to ja myślę o swoim bliźniaczym płomieniu.To być może on jest w karcie dumnego cesarza,który ma mnie w dupie.W końcu to cesarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Blackraven napisał:

Moze byc i 2 facetow.

Książe buław i Cesarz,i są 2 denary.

Tylko,że ja mam już w głowie bliźniaczy płomień i nie obchodzi mnie nikt inny.Jednak wątpię,aby On wykonał jakieś ruchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kaliaa napisał:

Książe buław i Cesarz,i są 2 denary.

Tylko,że ja mam już w głowie bliźniaczy płomień i nie obchodzi mnie nikt inny.Jednak wątpię,aby On wykonał jakieś ruchy.

Kart uczuc to tu nir ma. Moze ktos sie pojawic interesujacy. Moga byc szanse na poznanie. i tyle. taka jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blackraven napisał:

Kart uczuc to tu nir ma. Moze ktos sie pojawic interesujacy. Moga byc szanse na poznanie. i tyle. taka jest moja opinia.

Kart uczuć tu nie ma,a jednak ja w sercu mam kogoś i karty tego nie pokazują.Za to pokazują szansę na poznanie kogoś,skoro ja trzymam wszystkich na dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to po prostu karty pokazały jakiś kontakt z BP do końca roku,a nie żadne nowe znajomości.

Bo tak,jak mówię idę na kurs tańca,ale w celach nauki układów,poznania swojego ciala,emocji itd...Nie idę tam nikogo poznawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mala_83 napisał:

Ja widzę szansę na uczucie i as to coś nowego. Może być dwóch Panów a czy z szansy skorzystasz to już zależy od Ciebie :) Karty są bardziej romansowe niż coś na poważniej

Przecież romans to nie uczucie tylko romans.

Nie szukam romansów,nie jestem już dzieckiem.Tylko normalne relacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, Kaliaa napisał:

Przecież romans to nie uczucie tylko romans.

Nie szukam romansów,nie jestem już dzieckiem.Tylko normalne relacje .

Nie każda relacja kończy się związkiem, ale żeby dążyć do związku to uczucia muszą być. @Mala_83 może wyraziła się dosyć niefortunnie, ale chodziło jej pewnie o to, że masz szansę kogoś poznać, ale nic z tego dalej się nie rozwinie. Książę Buław czyli u RW Rycerz Buław dalej As Buław i 2 Denarów, więc myślę podobnie jak ona, że ktoś podbijać będzie, ale będziesz miała wahania czy w to wchodzić czy nie bądź absztyfikant będzie niezdecydowany 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lunaria napisał:

Nie każda relacja kończy się związkiem, ale żeby dążyć do związku to uczucia muszą być. @Mala_83 może wyraziła się dosyć niefortunnie, ale chodziło jej pewnie o to, że masz szansę kogoś poznać, ale nic z tego dalej się nie rozwinie. Książę Buław czyli u RW Rycerz Buław dalej As Buław i 2 Denarów, więc myślę podobnie jak ona, że ktoś podbijać będzie, ale będziesz miała wahania czy w to wchodzić czy nie bądź absztyfikant będzie niezdecydowany 

Książe buław to nie jest rycwrz buław.Ja w mojej talii mam księcia buław,rycerza buław i księżniczkę buław.Książe siedzi na dupie,nie jest na koniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Kaliaa napisał:

Książe buław to nie jest rycwrz buław.Ja w mojej talii mam księcia buław,rycerza buław i księżniczkę buław.Książe siedzi na dupie,nie jest na koniu

Można chyba napisać bez wulgaryzmów?? 

Czyli to jest Giermek, więc propozycja wyjścia/spotkania bez wątpienia będzie 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, Kaliaa napisał:

Z całym szacunkiem giermek to księżniczka

Nie wszyscy maja obowiązek posługiwać się talia Thota, więc byłoby miło i wskazane jeśli chcesz, żeby ludzie pomogli Ci w interpretacji, abyś napisała w pierwszym poście jaka karta której odpowiada, więc kim jest Książę? 

Masz Ksiezniczki, Rycerzy, Książęta i Królowe?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lunaria napisał:

Nie każda relacja kończy się związkiem, ale żeby dążyć do związku to uczucia muszą być. @Mala_83 może wyraziła się dosyć niefortunnie, ale chodziło jej pewnie o to, że masz szansę kogoś poznać, ale nic z tego dalej się nie rozwinie. Książę Buław czyli u RW Rycerz Buław dalej As Buław i 2 Denarów, więc myślę podobnie jak ona, że ktoś podbijać będzie, ale będziesz miała wahania czy w to wchodzić czy nie bądź absztyfikant będzie niezdecydowany 

Źle się wyraziłam faktycznie, bo miałam na myśli romans a nie uczucie. Ale widzę że niektórzy wiedzą lepiej więc nie udzielam się już więcej. Pozdrawiam serdecznie i mniej złości i nerwów życzę :)

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mala_83 napisał:

Źle się wyraziłam faktycznie, bo miałam na myśli romans a nie uczucie. Ale widzę że niektórzy wiedzą lepiej więc nie udzielam się już więcej. Pozdrawiam serdecznie i mniej złości i nerwów życzę :)

Ja np.zrozumiałam,co miałaś na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Kaliaa napisał:

Ale wypowiedzi usuwacue i to często.pozdrawiam

Sugeruję, żebyś ochłonęła, bo piszesz rzeczy, które są niezgodne z prawdą.

Jesteś poddenerwowana i pod wpływem emocji napiszesz coś czego naprawdę będziesz żałować. 

Gwoli wyjaśnienia posty nie na temat są przenoszone do offtopu i tam zgodnie z życzeniem można sobie rozmawiać do woli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję pomóc. W Thoth i talii Liber T której używa Kaliaa karty lecą w tej kolejności:

  • Księżniczki (giermkowie/pazie)
  • Książęta (rycerze), tutaj siedzą statycznie na tyłku
  • Królowe
  • Rycerze (króle), jadą na koniu, bardzo aktywne karty 

Po angielsku Princess, Prince, Queen i Knight.

Winą zamętu jest tu po prostu nazewnictwo, bo każdy autor sobie lubi poukładać i nazwać karty inaczej.

Jednym słowem Kaliaa ma Rycerza Buław, Asa Buław i 2 Denary, które wklejam poniżej. @Kaliaa najlepiej potwierdź czy Twoje karty wyglądają właśnie tak, a jeśli się pomyliłam, to daj znać. @Lunaria jesteś chyba bardziej obeznana w Thoth, więc jeśli coś pomyliłam, to również popraw

thoth-rozklad.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale książe wg mnie nie jest rycerzem.Wg mnie rycerzem jest knight.

Książe jak tu było wspomniane i jest statyczna karta więc nie da się jej porównac do rycerza z RW.Tak karta ma unne znaczenie bo właśnie nie ma w niej aktywności rycerza RW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kaliaa napisał:

Książe jak tu było wspomniane i jest statyczna karta więc nie da się jej porównac do rycerza z RW.Tak karta ma unne znaczenie bo właśnie nie ma w niej aktywności rycerza RW.


Fakt, właściwie to masz rację. Ta talia nie ma aż takiego przełożenia na RW i właściwie to jak patrzę na rozdział z książki DuQuetta to najlepiej rozpatrywać te karty astrologicznie.

 

Jeśli chodzi o samą interpretację to pomysł mam taki (opis podpieram książką, a trochę piszę jak ja czuję):

dokładając jeszcze Cesarza wypadły Ci jedne z najbardziej męskich i aktywnych kart w talii. Najpewniej będzie dwóch Panów do wyboru, dość podobnych do siebie: bardzo atrakcyjnych i pewnych siebie. Cesarz będzie kimś spod znaku Barana (na karcie jest znak Zodiaku), a Książę/Rycerz spod Raka lub Lwa.
As Buław to w zasadzie czysta energia i na karcie jest rysunek Drzewa Życia, kojarzy się też z podnieconym mężczyzną. Według DuQuetta to jednak dwójki, a nie Asy, pokazują pojawienie się swojego żywiołu, więc to nie As zapowiada początek czegokolwiek, tylko 2 Denarów. Według mnie jako żywioł Ziemi zapowiada początek stabilności.
Moim zdaniem tutaj widać przede wszystkim seksualność, będzie do Ciebie podbijać dwóch niezwykle śmiałych mężczyzn. Będziesz się im bardzo podobać, a oni Tobie. Zdecydujesz co zrobić w tej sytuacji, bo tak zapowiada 2 Denarów (jako wahanie, ale też początek stabilności) - ale to już zależy od Ciebie, czy umówisz się z jednym, z oboma czy z żadnym. W każdym przypadku to będzie jakaś śmiała decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że patrzymy tylko na uczucia (a można mieć uczucie np.: głodu ;p ) i bazując na talii Crowley'a, zgodnie z interpretacją G. Ziegler'a:

Książę Buław - intensywność, rozkwitająca miłość, intuicyjna kreatywność, doświadczanie życia z otwartym sercem. Ukierunkowanie: Kocham życie, a życie kocha mnie.

As Buław - ogień, silna, kreatywna Energia, dynamika, intensywność, transformacja. Ukierunkowanie: daję wyraz mojej energii siły w otwarty, swobodny oraz entuzjastyczny sposób.

2 Dysków - zmiana, transformacja, postęp, ciągłe dążenie ku dobru, rozwój harmonii. Ukierunkowanie: Każdego dnia powodzi mi się pod każdym względem coraz lepiej.

2 karty ognia -> zmierzają do żywiołu ziemi, do tego 2 karty transformacji.

Podsumowując: karty pozytywne, jak najbardziej - wszystko sprowadza się do uczucie spełnienia, okiełznania chaosu uczuciowego, jeśli on w Tobie jest i złapanie balansu uczuciowego.

Jeśli jednak zawęzimy temat uczuć do relacji damsko-męskich, to... jest taka szkoła, która mówi o tym, że jak w rozkładzie pojawiają się karty osobowe, to są to konkretne osoby z naszego otoczenia, bądź takie, które się w nim pojawią - i nie ma możliwości innej interpretacji tych kart, niezależnie od pytania - one będą albo pomagać, albo przeszkadzać. One opisują, co to są za osoby. Mirońscy widzą to tak:

Cesarz - typowo męska siła: panujący, aktywny, twórczy, pełen ognia i mocy, czasem niszczący.

Książę Buław (Bereł) - jest otwarty i szczery ale niekiedy dziecinny.

I teraz pytanie: czy karta, która wypadła pokazuje mężczyznę, na którym skupiasz uwagę, czy tego, który pojawić się musi (bo to WA) w Twoim życiu.

W tej interpretacji jest 2 panów, jeden z nich to taki, którego jeszcze nie znasz (bo pojawił się as). 2 karty buławiane w rozkładzie - coś, co się wydarzy, będzie niespodziewane ale wkroczy w Twoje życie z impetem (bo to buławy = ogień).

Będziesz się wahać, będziesz wybierać między przeszłością, a tym co nowe - 2 Dysków.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2021 o 20:26, Kaliaa napisał:

Książe buław,As buław,2 denary

Wypadł mi przez przypadek Cesarz Talia Liber T Tarot of stars eternal,bazuje na Toth talia

 

Ale tak na moje oko to na kursie tańca może jakaś franca czegoś chcieć,ale ja nie będę absolutnie w tych swóch denarach niczego chciała.Jakis podrywacz w tym księciuniu i asie,narcyzpwaty.

A tak to ja myślę o swoim bliźniaczym płomieniu.To być może on jest w karcie dumnego cesarza,który ma mnie w dupie.W końcu to cesarz.

 

No pojawi się bardzo konkretny mężczyzna, być może w pracy, jakaś nowa osoba, spotkacie się i "kliknie", w Asie buław jest dużo ognia i chęcie, ale będziesz się nad tym zastanawiać mocno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...