Jump to content

Tarot początki


FreyaAngels
 Share

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu jestem zainteresowana tarotem  co i jak może nam powiedzieć.

Czy praktykujecie tarot na swój tylko prywatny użytek? 

Gdzie się go uczycie?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ekspert

Głównie książki i to forum, udzielając się w tematach z interpretacjami. Osobiście rzadko wróżę Tarotem, używam bardziej jako narzędzie do medytacji, magii i po prostu ciekawostkę historyczną. Można więc uznać, że mam go głównie na prywatny użytek.

 

Punktem zwrotnym była dla mnie nauka kart Lenormand - nauczyła mnie świetnych technik i tworzenia połączeń, zachęciła też do szukania bardzo poukładanych zasad interpretacji.

 

Wpływ miała też moja niechęć do popularnych książek o Tarocie, uznałam je za totalne bzdury i wymysły autorek. Zainteresowałam się Tarotem pod kątem historii i dotarłam tym sposobem do o wiele ciekawszych lektur. Może nie było ich jakoś super dużo, ale i tak pozwoliły mi spojrzeć na Tarota inaczej niż to się szeroko praktykuje.

 

Trochę własnego zrozumienia zyskałam dzięki medytacji nad kartami, chociaż przyznam, że utknęłam w połowie Wielkich Arkan. Jeśli chodzi o magię, to wypróbowałam to po lekturze "Tarota intencyjnego".

 

Edited by Ragna
Link to comment
Share on other sites

  • Ismer changed the title to Tarot początki
  • Ekspert
Teraz, FreyaAngels napisał:

Nie wiem czy sens jest zagłębiać się w Tarota na swój użytek.

 

A dlaczego by nie? :)

 

3 minuty temu, FreyaAngels napisał:

A karty Lenomard od Tarota czym się różnią?

 

Kompletnie inne karty, powstały w innym czasie i kraju. W Lenormand są tylko 36 karty i są na nich proste symbole pokazujące przedmioty, zwierzęta i zjawiska pogodowe z życia codziennego: np Kwiaty, Pierścionek, Chmury, Gwiazdy itp. Intepretuje się je zawsze w parach według konkretnych zasad i często na zasadzie rebusu słownego. Podejście do interpretacji jest bardziej matematyczne, Tarot to bardziej poezja.

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ekspert
2 minuty temu, FreyaAngels napisał:

Gdzie kupić karty pewnie najlepiej z książką? Księgarnia internetowa?

 

Tak :yes: W sklepach ezoterycznych online albo bardziej normalnych księgarniach internetowych. Albo stacjonarny sklep ezo, jeśli jest w Twoim mieście. 

Link to comment
Share on other sites

  • Ekspert
4 minuty temu, FreyaAngels napisał:

Tyle, że jest spory wybór.

Nie wiem czym się kierować.

 

 

Rozwiązaniem jest zakup dwóch talii - jedną do nauki i jakąś bardzo klasyczną (Raider Waite), a druga może być taka, jaka Ci po prostu wpadnie w oko i będzie Cię przyciągać :) Większość z nich będzie w mniejszym lub większym stopniu inspirowana zresztą RW i możesz sobie wybrać według własnego widzimisię.

 

Z rzeczy osobnych, a wartych wspomnienia jest jeszcze Thoth Tarot, jest to jedna bardzo konkretna talia, ale stworzona przez innego człowieka niż RW. Są do niej osobne książki, a sama talia jest mocno magiczna i związana z kabałą. To taki trochę inny Tarot. Wspominam o tym, bo są osoby, które od tego zaczynały, bo im się ta talia podobała.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, FreyaAngels napisał:

Od jakiegoś czasu jestem zainteresowana tarotem  co i jak może nam powiedzieć.

Czy praktykujecie tarot na swój tylko prywatny użytek? 

Gdzie się go uczycie?

Myślę, że pomoże Ci kilka pytań: co już wiesz o Tarocie? Jaką masz wiedzę z szeroko pojętej ezoteryki? Do czego mają służyć karty?

Jeśli jesteś zainteresowana aspektem wróżebnym, to chyba nie napiszę nic nowego - do nauki najlepsza będzie talia Rider Waite lub pochodnych (choć osobiście uważam, że klasyczny RW jest najlepszy do nauki) - dlaczego? - bo jest dużo materiałów dostępnych do nauki, opierających się właśnie na tej talii. Tutaj na forum większość interpretacji bazuje na odczycie właśnie tej talii plus oczywiście doświadczenia indywidualne każdego z nas, każdego, kto wypowiada się w interpretacjach. I to jest największe źródło wiedzy. Uważam, że podstawy trzeba poznać, a potem to już wszystko zależy od Twoich indywidualnych predyspozycji. Albo nauczysz się znaczeń i będziesz się ich trzymać albo "poczujesz" karty, a wtedy otworzy się nowa droga. Taka "tylko Twoja".

 

  • W punkt 2
  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...