Skocz do zawartości

Tarot początki


FreyaAngels

Rekomendowane odpowiedzi

Głównie książki i to forum, udzielając się w tematach z interpretacjami. Osobiście rzadko wróżę Tarotem, używam bardziej jako narzędzie do medytacji, magii i po prostu ciekawostkę historyczną. Można więc uznać, że mam go głównie na prywatny użytek.

 

Punktem zwrotnym była dla mnie nauka kart Lenormand - nauczyła mnie świetnych technik i tworzenia połączeń, zachęciła też do szukania bardzo poukładanych zasad interpretacji.

 

Wpływ miała też moja niechęć do popularnych książek o Tarocie, uznałam je za totalne bzdury i wymysły autorek. Zainteresowałam się Tarotem pod kątem historii i dotarłam tym sposobem do o wiele ciekawszych lektur. Może nie było ich jakoś super dużo, ale i tak pozwoliły mi spojrzeć na Tarota inaczej niż to się szeroko praktykuje.

 

Trochę własnego zrozumienia zyskałam dzięki medytacji nad kartami, chociaż przyznam, że utknęłam w połowie Wielkich Arkan. Jeśli chodzi o magię, to wypróbowałam to po lekturze "Tarota intencyjnego".

 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Tarot początki
Teraz, FreyaAngels napisał:

Nie wiem czy sens jest zagłębiać się w Tarota na swój użytek.

 

A dlaczego by nie? :)

 

3 minuty temu, FreyaAngels napisał:

A karty Lenomard od Tarota czym się różnią?

 

Kompletnie inne karty, powstały w innym czasie i kraju. W Lenormand są tylko 36 karty i są na nich proste symbole pokazujące przedmioty, zwierzęta i zjawiska pogodowe z życia codziennego: np Kwiaty, Pierścionek, Chmury, Gwiazdy itp. Intepretuje się je zawsze w parach według konkretnych zasad i często na zasadzie rebusu słownego. Podejście do interpretacji jest bardziej matematyczne, Tarot to bardziej poezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FreyaAngels napisał:

Gdzie kupić karty pewnie najlepiej z książką? Księgarnia internetowa?

 

Tak :yes: W sklepach ezoterycznych online albo bardziej normalnych księgarniach internetowych. Albo stacjonarny sklep ezo, jeśli jest w Twoim mieście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FreyaAngels napisał:

Tyle, że jest spory wybór.

Nie wiem czym się kierować.

 

 

Rozwiązaniem jest zakup dwóch talii - jedną do nauki i jakąś bardzo klasyczną (Raider Waite), a druga może być taka, jaka Ci po prostu wpadnie w oko i będzie Cię przyciągać :) Większość z nich będzie w mniejszym lub większym stopniu inspirowana zresztą RW i możesz sobie wybrać według własnego widzimisię.

 

Z rzeczy osobnych, a wartych wspomnienia jest jeszcze Thoth Tarot, jest to jedna bardzo konkretna talia, ale stworzona przez innego człowieka niż RW. Są do niej osobne książki, a sama talia jest mocno magiczna i związana z kabałą. To taki trochę inny Tarot. Wspominam o tym, bo są osoby, które od tego zaczynały, bo im się ta talia podobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FreyaAngels napisał:

Od jakiegoś czasu jestem zainteresowana tarotem  co i jak może nam powiedzieć.

Czy praktykujecie tarot na swój tylko prywatny użytek? 

Gdzie się go uczycie?

Myślę, że pomoże Ci kilka pytań: co już wiesz o Tarocie? Jaką masz wiedzę z szeroko pojętej ezoteryki? Do czego mają służyć karty?

Jeśli jesteś zainteresowana aspektem wróżebnym, to chyba nie napiszę nic nowego - do nauki najlepsza będzie talia Rider Waite lub pochodnych (choć osobiście uważam, że klasyczny RW jest najlepszy do nauki) - dlaczego? - bo jest dużo materiałów dostępnych do nauki, opierających się właśnie na tej talii. Tutaj na forum większość interpretacji bazuje na odczycie właśnie tej talii plus oczywiście doświadczenia indywidualne każdego z nas, każdego, kto wypowiada się w interpretacjach. I to jest największe źródło wiedzy. Uważam, że podstawy trzeba poznać, a potem to już wszystko zależy od Twoich indywidualnych predyspozycji. Albo nauczysz się znaczeń i będziesz się ich trzymać albo "poczujesz" karty, a wtedy otworzy się nowa droga. Taka "tylko Twoja".

 

  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...