Skocz do zawartości

Solariusz: Słońce, Uran, Węzeł północny w VII domu


tunrida

Rekomendowane odpowiedzi

Ćwiczenia z interpretowania solariusza. Moje uwagi i przemyślenia - mogą być błędne, uczę się! Dziękuję za wyrozumiałość.

 

Ćwiczę interpretowanie solariuszy na swoim przykładzie, bo najłatwiej mi wskazać (i znaleźć) konkretne punkty zaczepienia. Wzięłam się za solka z 2022 roku, bo jestem ciekawa jak potoczą się moje sprawy z lubym w kolejnym roku, które teraz są bardzo kijowe.

 

Rozłożenie planet w samym solariuszu:

1 dom (3° w Skorpionie) - Węzeł południowy 

3 dom (5° w Koziorożcu) - Pluton (28° w Koziorożcu), Fortuna (10° w Wodniku),

4 dom (15° w Wodniku) - Saturn (24° w Wodniku),

5 dom (18° w Rybach) - Mars (18° w Rybach), Neptun (24° w Rybach), Jowisz (29° w Rybach), Wenus (8° w Baranie),

6 dom (13° w Baranie) - Chiron (14° w Baranie),

7 dom (3° w Byku) - Uran (15° w Byku), Słońce (19° w Byku), Węzeł północny (22° w Byku),

8 dom (0°40’ w Bliźniętach) - Lilith (2° w Raku), Vertex (7° w Bliźniętach), Merkury (4° w Bliźniętach).

10 dom (15° we Lwie) - Księżyc (26° we Lwie).
 

W oczy rzucił mi się dom 7, w którym wylądowało Słońce oraz dom 10 z Księżycem.

 

Dom 7:

Uran i Słońce są ze sobą w bliskiej relacji. Słońce (szczególnie w wierzeniach wschodnich) jest ostrym spalaczem i potrafi nieźle podsmażyć sąsiednie planety. Może mieć to wiele znaczeń - albo je neutralizuje, osłabiając ich kondycję, albo je przypieka i wtedy one plują gorącem, czyli wyzwala się ich zła energia ("ja Ci pokażę!").

 

Urana odbieram jako niezłego choleryka, który potrafi nieźle człowiekowi namieszać. Czasami bijatyka może skończyć się siniakiem i bólem czterech liter, a czasami przyniesie nam otrzeźwienie - takie szarpnięcia są potrzebne.

 

Jak to interpretuje? Słońce wytrącone przez Urana z równowagi, niszczy go. Ale w pozytywnym sensie. Pozbawia go swoich negatywnych mocy, dając mu szanse na rozwój. "Weź się w garść albo wypad z baru" - tak to bym podsumowała.

 

Podobnie z Węzłem północnym. Uran, chociaż kojarzy nam się z rozstaniami, jest mocno zneutralizowany przez Słońce. Nie uznałabym ich relacji za rozpad związku.

 

Dom 10:

Księżyc wskazuje nie tylko na podejście do kariery, ale również zakończenie pewnej relacji. Może świadczyć o zmianie pracy (byłoby to w moim przypadku ciekawe spojrzenie) albo o rozstaniu z obecnym partnerem, co może troszeczkę podpowiadać bujny 5 dom.

 

Podsumowanie:

Nakładając solka na horoskop urodzeniowy widzę, że solaryczny ASC (3° w Skorpionie) pada na dom 8 a IC na 1. Czyli rozstania i skupienie się na sobie? Na urodzeniowy dom 7 (praktycznie pusty, tylko Vx 8° w Skorpionie wisi) pada solaryczne MC i Księżyc z domu 10.

 

Czy widzę ewentualne rozstanie? Kurczę, ale nie? Raczej pracę nad sobą i naszą relacją?

 

Jak to interpretujecie? Będę wdzięczna za podzielenie się swoimi uwagami, bo dzięki temu zdobywam to, co dla mnie najważniejsze - niesamowitą wiedzę od baaardziej doświadczonych ludzi.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tunrida napisał:

Muszę się przełamać, a tak odważna jeszcze nie jestem :P Na pewno byłoby to duże ułatwienie, ale blokada wewnętrzna pozostaje :)

 

Przełam się, a na pewno pomożemy ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...