Skocz do zawartości

Pentagram


Skubi

Rekomendowane odpowiedzi

Tworze ten temat aby wszyscy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat tego potężnego talizmanu jakim jest pentagram.

Bo mnie sponiewierał okrutnie i nie wiem dlaczego. Ale napewno ma moc i oby nikomu nie zaszkodził tak jak mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Skubi napisał:

Tworze ten temat aby wszyscy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat tego potężnego talizmanu jakim jest pentagram.

Bo mnie sponiewierał okrutnie i nie wiem dlaczego. Ale napewno ma moc i oby nikomu nie zaszkodził tak jak mi.

A moglbys napisac cos wiecej? Co masz na mysli piszac "sponiewieralo" i skad wiesz ze to za sprawa amuletu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blackraven napisał:

A moglbys napisac cos wiecej? Co masz na mysli piszac "sponiewieralo" i skad wiesz ze to za sprawa amuletu?

Dołączam się do pytania, bo pentagram mi raczej nie przeszkadza..

pentagrammoneta.png.5d6108a9af2579f91b34c407fdebdd13.png

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skubi napisał:

Pisząc sponiewierało miałem na myśli tą moc ,która popłynęła kiedy go użyłem. Taka "stalowa" przeźroczysta moc zadająca ból. To przyszło ułamek sekundy po tym jak go wykorzystałem. 

 

Trochę sobie zażartuję, a trochę nie. Pentagram to symbol ochronny, więc może chciał chronić przed Tobą.

 

A serio to znam przypadek osoby, która spróbowała medytować cały jeden raz i gdy doszło do śpiewania mantry oczyszczającej mowę (ta osoba nie znała znaczenia) to zaczęło ją palić gardło. Ta osoba uznała mantry za szkodliwe, a ewidentnie był tu problem z jej emocjami i mową.

 

Co prawda pentragram to nie mantra, ale może zinterpretowałeś to uczucie jako negatywne, a tymczasem to wskazówka, że masz jakiś problem do przepracowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hopefull
On 10/29/2021 at 3:51 PM, Skubi said:

Tworze ten temat aby wszyscy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat tego potężnego talizmanu jakim jest pentagram.

Bo mnie sponiewierał okrutnie i nie wiem dlaczego. Ale napewno ma moc i oby nikomu nie zaszkodził tak jak mi.

Jak dla mnie pentagram jest czysto demoniczny i nie zalecałabym żadnej niewinnej zabawy z nim. Może służyć do "ochrony", przynajmniej tak nam może się wydawać ale tak naprawdę może nas wpakować w czarną dziurę, nawet nie będziemy wiedzieli kiedy. Jeśli raz założymy taką ochronę to ta energia może się przenosić z życia do życia i nawet nie będziemy mieli pojęcia że taka energia zatruwa nam życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam pentagramu od jakiś ośmiu lat i faktycznie potrafi on nieźle namieszać. Jak dla mnie niesie on z sobą silną męską energię, w Hinduizmie porównałbym to z energią boga Śiwa, który niszczy ignorancję, należałoby tą energię jakoś zrównoważyć wprowadzając energię żeńską, o ile nam na tym zależy i raczej to sprawa indywidualna, inaczej będzie pewnie u kobiet, a inaczej u mężczyzn. Ja używam kilku amuletów jednocześnie, samego pentagramu raczej nie odważyłbym się nosić, bo wprowadziłby dysharmonię w mojej energetyce, jednostronny rozwój, zbyt mocno wzmocniłby niektóre elementy mojej osobowości, jak chociażby surowość w stosunku do innych. Co do demoniczności tego symbolu, to jest raczej na odwrót, to właśnie on pozwala przejrzeć na oczy i dostrzec demoniczność nas samych i świata, który nas otacza, jak chociażby opętani jesteśmy demonicznymi ideologiami. Według mnie, jeśli ktoś się boi pentagramu, to raczej nie dobrze o nim świadczy, znaczy to, że ma coś mrocznego do ukrycia, siedzi w nim coś demonicznego, co nie chce dobrowolnie wyjść na światło dzienne, ja tak to właśnie widzę, i nie chcę tu nikomu dopiec, mówię tu o własnych przeżyciach czy problemach, jakie miałem czy nadal miewam z tym symbolem, bo prawda, jaką on nam pokazuje bywa bolesna, to coś wypartego w podświadomość, coś, do czego nie chcemy się przyznać i być może za dużo na raz lepiej tego nie wydobywać, bo można mieś problemy z przerobieniem tego, tak że radzę uważać z tym symbolem, jeśli ktoś się zdecyduje go używać.

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hopefull
On 11/5/2021 at 11:11 AM, Murugan said:

Co do demoniczności tego symbolu, to jest raczej na odwrót, to właśnie on pozwala przejrzeć na oczy i dostrzec demoniczność nas samych i świata, który nas otacza, jak chociażby opętani jesteśmy demonicznymi ideologiami

 I gdybys mial pojecia jakiekolwiek o demonach to wtedy nie uwazalbys ze jest to wymyslona ideologia. Zlo siedzi w kazdym czlowieku, niewazne w co wierzy i jakimi ''amuletami'' sie otacza czy uwaza ze go ochronia a jesli nie wierzysz to warto sie doedukowac. 

Edytowane przez HopeNot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie rozumiesz, co chcę przekazać, a ja za bardzo też nie rozumiem, o co tobie chodzi, jakbyśmy mówili w innych językach. Rozumiem, że to był sobotni wieczór, czas odlotów co dla niektórych, ale wtedy raczej warto powstrzymać się od pisania niezrozumiałych komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 20:01, HopeNot napisał:

Jak dla mnie pentagram jest czysto demoniczny i nie zalecałabym żadnej niewinnej zabawy z nim.

Odwrócony pentagram jest symbolem demonicznym i złego losu... w pozycji normalnej jest symbolem pomyślności i dobrego losu.

 

Inaczej nie byłby na fladze państwa Maroko ;

 

Drapeaudumaroc2015.gif   119px-Royal_standard_of_Morocco.svg.png

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Maroka

 

 

pentagrammoneta.png.5d6108a9af2579f91b34c407fdebdd13.png

 

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam takie zdanie odnośnie pentagramu, podczas szukania czegoś w książce "Tajniki magii świec" Bereniki Tern:

 

"W magii pięciokąt ten jest używany do wzmacniania pożądanych przez nas wpływów, stanów, symboli."

 

Właściwie to nie padło chyba najważniejsze pytanie, mianowicie w jakim celu autor wątku nosił pentagram? 

 

 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2021 o 10:06, Piko napisał:

Odwrócony pentagram jest symbolem demonicznym i złego losu... w pozycji normalnej jest symbolem pomyślności i dobrego losu.

 

Inaczej nie byłby na fladze państwa Maroko ;

 

Drapeaudumaroc2015.gif   119px-Royal_standard_of_Morocco.svg.png

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Maroka

 

 

pentagrammoneta.png.5d6108a9af2579f91b34c407fdebdd13.png

 

 Katedra Najświętszej Maryi Panny we Francji:mysli:   I nie jest to odosobniony........przypadek ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem pentagram, który dodatkowo jest otoczony runami. Przeczytałem, że nie ma większej ochrony.

Zakupiłem go intuicyjnie, bo bardzo potrzebowałem ochrony.

Jak Was czytam, to mam mieszane odczucia, czy dobrze zrobiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...