Skocz do zawartości

Runy lustrzane


Gość Stilla

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądając sklep ezoteryczny w kategorii "runy" natknęłam się na amulety posiadające "runy lustrzane". Dla zilustrowania może po prostu pokażę co znalazłam, na przykład takie coś:

 

runa.png

 

Tak na wszelki wypadek nie napiszę na co ten skrypt jest i gdzie jest, chociaż jak ktoś jest bardzo ciekaw to sam znajdzie :biggrin:

 

W każdym razie pytanie mam krótkie: istnieje coś takiego jak runy lustrzane i faktycznie się ich używa czy jest to jakiś ezowymysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 godzin temu, Ragna napisał:

W każdym razie pytanie mam krótkie: istnieje coś takiego jak runy lustrzane i faktycznie się ich używa czy jest to jakiś ezowymysł?

 

Nie ma run lustrzanych. W tym sensie jest to ezowymysł. Ale w inskrypcjach spotykane są zapisy, zarówno zwyczajne jak i, nazwijmy to, zaklęciowe, że te runy różnie są rytowane, także do góry nogami, pochylone, krzywe itd. 

Ten skrypt natomiast jest po prostu czyimś pomysłem na bogate życie :biggrin:  I jest to inspirowane pomysłami np. z Kolesowa i innych mieszańców. 

To co u nas jest "polskie" jeśli chodzi o publikacje nt. run, de facto polskie nie jest, ponieważ wszyscy polscy autorzy runo-knig wszelkich i runo-poradników (oprócz rekonstrukcjonistów i historyków) czerpią informacje teraz jeden od drugiego, a na początku ze źródeł niemieckich, brytyjskich, rosyjskich czy amerykańskich. Lech Emfazy również zaczynał od tego (a był jednym z pierwszych w Polsce), bo właściwie myśmy, jako polscy ezoterycy, pojęcia o runach nie mieli żadnego. Ale zanim przyszła moda na runy i zanim trafiły one pod strzechy, to właśnie ludzie pokroju pana Emfazego już szukali źródeł, nie tylko w dostępnych i u nas publikacjach historycznych. 

  • Medal 1
  • W punkt 3
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...