Skocz do zawartości

Co dobrego


panna.marta

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, panna.marta napisał:

Co dobrego spotka mnie do końca roku ?

kapłan V, 5 buław , słońce XIX 
 

macie jakiś pomysł ? Uda mi się coś wywalczyć ? 

Ale w jakiej dziedzinie? W pracy?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Kapłan może oznaczać wykładowcę, egzaminatora, uczelnię; miejsca w których przyjmujemy poukładaną, ustaloną wiedzę (kościół, uczelnia); zasady moralne. Wskazuje na jakiegoś głosiciela, a także... radio, które biernie słuchamy. Może też czasem symbolizować ojca i ojcowskie wpływy.

 

Ze Słońcem może chodzić o sukcesy w szkole (własne albo dziecka), zdane egzaminy, docenienie za swoją wiedzę, trzymanie się swoich zasad i pozytywne wyniki dzięki temu, pozytywny kontakt z ojcem i w ogóle z męską strefą (zwłaszcza, że Słońce to też męska energia).

 

5 Buław tylko dopowiada historię i dookreśla trochę czym dokładnie zajmuje się Kapłan. Może chodzić o walkę o dobre wyniki, albo dyskusję z mężczyzną (pozytywną dzięki Słońcu), rywalizację z nim albo stawienie czoła przeciwnościom razem z tym mężczyzną. Może też mówić o sporcie, rywalizacji, a więc Kapłan + 5 Buław tak w teorii to mógłby być trener albo sędzia sportowy.

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza

I tak z luźnych jeszcze dygresji, to zauważyłam jeszcze pewne powtórzenie. W zależności od talii jaką używasz, to kapłan jest przedstawiany albo samotnie (w RW) albo z dwójką uczniów przed sobą (Marsylski). Tymczasem na karcie Słońca też jest jedno dziecko (RW) lub dwójka (Marsyl). Talii Crowleya nie biorę teraz pod uwagę, bo tam się kompletnie inne cuda dzieją. W każdym razie mi się skojarzyło z nauczycielem lub ojcem, które zachęca dziecko (lub dzieci) to wzięcia udziału w jakiejś rywalizacji na świeżym powietrzu i ich wygranej (lub jednego z nich). Jeśli masz dzieci, to czymś dobrym mogą być ich sukcesy.

 

PS. Jako ciekawostkę dodam, że w Marsylu na karcie Papieża widać łapkę trzeciego dziecka i możliwe, że karta w ten sposób się wiąże z karta Słońca i chodzi o rywalizację jednej grupki dzieci (tej z karty papieża) z drugą grupką (z karty słońca). Papież natomiast wskazuje na 5 Buław i Słońce, jakby mówił "jak macie z nimi problem, to załatwcie konflikt z nimi sami" i je zachęcał do konfrontacji.

 

rozklad.png

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert
13 godzin temu, panna.marta napisał:

kapłan V, 5 buław , słońce XIX

W związku ze sprawą gdzie chodzi o Twój światopogląd, Twoje idee, uda Ci się postawić na swoim. 5 Buław to ścieranie się twojej woli, tego, co robisz z czyimś opozycyjnym działaniem. Skoro Słońce zamyka układ może chodzić o przyjaciela, kogoś Ci bliskiego jak również pozytywne załatwienie sprawy - będzie tak jak chcesz - po Twojemu ;) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, panna.marta napisał:

Co dobrego spotka mnie do końca roku ?

kapłan V, 5 buław , słońce XIX 
 

macie jakiś pomysł ? Uda mi się coś wywalczyć ? 

Ja u widzę jakieś dokształcenie się albo kogoś. Może poślą Cię na jakiś kurs, ewentualnie Ty sama będziesz go prowadziła. Ogólnie karty b.dobre. Mogą też dotyczyć dziecka. Jednak pierwszą myślą było dokształcanie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.11.2021 o 19:36, panna.marta napisał:

Co dobrego spotka mnie do końca roku ?

kapłan V, 5 buław , słońce XIX 
 

To moga byc ozne sytuacje, zalezy od pytania.

Kaplan (cos dobrego w zwiazku z nauka, rozwojem, albo planowaniem malzenstwa), 5 palek (zawalczenie o wlasne sprawy), Slonce (jakies sprawy wyjda na swiatlo dzienne, radosc, albo dziecko).

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza

Może dzięki jakiejś doświadczonej osobie uda Ci się po jakiś zmaganiach ( 5 Buław) osiągnąć sukces, coś co sprawi Ci dużo radości :). Może też nauka się zaznacza, albo lekarz. Można interpretować tak naprawdę na wiele sposobów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...