Skocz do zawartości

Eros w opozycji do MC


Gość estabien

Rekomendowane odpowiedzi

Gość estabien

Jeśli ma się taki aspekt w swoim horoskopie może to oznaczać, że wygląd wizerunek i ogólna prezencja i działalność tej osoby są całkowicie nieatrakcyjne dla innych? To znaczy, że dana osoba jest dla ludzi w ogóle niepociągająca, odpychająca i aseksualna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
2 godziny temu, estabien napisał:

Jeśli ma się taki aspekt w swoim horoskopie może to oznaczać, że wygląd wizerunek i ogólna prezencja i działalność tej osoby są całkowicie nieatrakcyjne dla innych? To znaczy, że dana osoba jest dla ludzi w ogóle niepociągająca, odpychająca i aseksualna?

O wyglądzie w horoskopie i czy jest on atrakcyjny dla otoczenie świadczy min: 

- znak ascendentu( preferowany Byk lub Waga, Ryby),

- władca ascendentu w aspekcie z Wenus

- Wenus blisko( w koniunkcji) Asc lub w 1 domu horoskopu, 

- atrakcyjność fizyczna dla otoczenia przynosi aspekt między Wenus a Marsem( koniunkcja, trygon, sekstyl a nawet kwadratura i opozycja),

I analogicznie działa Saturn - tylko w dtugą stronę, „odbierając” atrakcyjność. 

 


A dopiero w dalszej części można analizować wpływ mniejszych obiektów na horoskop( choć ja osobiście patrzę na Chirona i przymierzam się do Ceres). :) 

 

 

 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość estabien
10 minut temu, Gringe napisał:

A dopiero w dalszej części można analizować wpływ mniejszych obiektów na horoskop( choć ja osobiście patrzę na Chirona i przymierzam się do Ceres). :) 

 

 

 

W takim razie o czym może świadczyć taka opozycja Erosa i MC? Bo nawet jeśli to malutki aspekt to istnieje i na pewno nie jest taki pozytywny jak np trygon. Czy może np sprowadzać do środowiska, w którym przebywamy osoby kompletnie dla nas nieatrakcyjne lub łączyć nas z takimi osobami poprzez pracę? Albo przynosi nam karierę, która w ogóle nas nie podnieca i nie ekscytuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

@estabien - nie wiem. Nie analizowałam nigdy wpływu małych obiektów na horoskop - one nigdy nie spowodują tego samego, co mogą dać aspekty Saturna czy Plutona do planet osobistych. A tym bardziej - jeszcze większej tragedii niż wspomniane przeze mnie malefiki. 

  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość estabien

Zgadzam się, ale po to interesuję się astrologią żeby zgłębiać wszystko z czystej ludzkiej ciekawości, a nie po to żeby opierać na danym aspekcie swoje życie. Astrologia to moje hobby i wg mnie jak ktoś się tym interesuje to dlaczego nie może podyskutować o tym lub innym aspekcie na forum? Teoretycznie ten aspekt powinien coś oznaczać. Eros to bóg miłości i jeśli jest w ścisłej opozycji do punktu kariery, to można sobie pogdybać, że ta kariera czy wizerunek publiczny czy nie wiem już co... będzie w sprzeczności z pasją czy zaangażowaniem uczuciowym posiadacza tego aspektu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W obliczu planet decydujących o życiu Włh, planetoidka Eros ma w horoskopie tyle do powiedzenia, co starozakonny za okupacji. 

Można sobie gdybać, owszem, można poubarwiać sobie horoskop, można przypiąć i ten kwiatek do kożucha też, ale jeśli Eros nie budzi zbytniego zainteresowania astrologów, ani tutaj na forum, ani profesjonalistów, to... coś w tym musi być. 

Można znaleźć w sieci informacje tego typu: "Jeśli Eros znajduje się w znaczących konfiguracjach, które przy okazji wzmacniane są przez inne ważne planety, wówczas Eros może stać się zwiastunem gwałtownego zauroczenia, przypływu uczuć, myśli, a nawet snów erotycznych" - większego idiotyzmu chyba nie można było popełnić.

Oznaczać ma to bowiem, że to konfiguracje z Erosem (a właściwie z czym, skoro z planetami są jeszcze "wzmocnione"?) odpowiadają za w.w. doznania i wrażenia, a już na pewno, gdy są one wzmocnione przez inne planety!!!

Komuś coś się powyginało, bo o tym przede wszystkim świadczą posadowienia i konfiguracje planet, a obecność Erosa w ich układzie może ew. je przyozdobić, lecz z samego Erosa bez kontaktu z innymi planetami, będzie tyle pożytku, co z muchy nawozu. 

 

 

  • Medal 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...