Skocz do zawartości

Jak tak naprawdę działa masturbacja w świecie metafizycznym?


halyna

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Przez lata naczytałem się różnych rzeczy dot. masturbacji - a konkretniej:
- że myśląc o kimś tworzę projekcję i tak naprawdę odcinam się od tej osoby, raz czytałem, że jakoś to działa, raz, że tworzę projekcję i ta osoba nie chce związku i się obraża itp. ktoś (młody, młodszy ode mnie), który robi na co dzień rzeczy typu oobe mówił, że jest rozwiązły seksualnie, jest bi i mówi, że to nieprawda i mogę masturbować się do kogo chcę, nawet robić to z kim chcę (w granicach rozsądku).
- masturbując się do kogoś tworzę z nim karmę - tzn.?
- wg. Taoizmu jest to marnowanie energii, ponieważ można ją spożytkować na realizowanie celów (jak jest orgazm).
- tu na forum ktoś napisał, ze porównywał energię spermy do energii krwi, i że energia ze spermy jest silniejsza - jak to w końcu?

Zauważyłem, że:
- "spuszczając się" i myśląc o czymś - zazwyczaj się to realizowało (np. wezwanie na komendę, kupienie jakiejś gry i nie pamiętam co tam jeszcze)
ale też miałem natrętne myśli dotyczące np. opętania, które czuję jakby podświadomość przyciągała
- myśląc o jakiejś osobie - z tą osobą się później gniewałem i nic nie wychodziło. Z większością skończoną mam znajomość, albo się poobrażały (bardziej w wyniku zachowania - nie nieprzyzwoitego)
- myśląc o niektórych osobach raz czułem się lepiej, raz gorzej - dlaczego?
- masturbując się, ulżyły niektóre natrętne myśli (napisałem w tym samym dziale temat o tym)

I tak ogólnie - jak masturbacja działa naprawdę?

 

W sensie - jak działa w świecie metafizycznym i czy rzeczywiście ma na kogoś jakiś wpływ?
(np. zwaliłem sobie z myślą o koleżance i na następny dzień bez słowa się ode mnie odwróciła - nie wiem, czy to "działa" czy to zbieg okoliczności?)

  • hmmm 1
  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza może być na razie szczątkowa, i znajdą się bardziej obyci w temacie ode mnie na tym forum, ale z tego co zdążyłam zauważyć, to masturbacja jest jak najbardziej wykorzystywana w magii i ezoteryce. Orgazm nie jest niczym jak silną energią, którą można ukierunkować i wykorzystać w rytuałach także niezwiązanych z np. miłością. Może to Cię zainteresuje: https://www.okultura.pl/ch-s-hyatt-l-m-duquette-tabu-seks-magia-religia

 

Z tego co mi wiadomo, to praktyki seksualne praktykują na najwyższych stopniach wtajemniczenia członkowie współczesnego OTO (są w Polsce). Po za tym znajduję wzmianki o masturbacji też w popularnych książkach o magii (pewnie już przynudzam z tą książką, ale było o tym w "Magii świec" Tern).

 

Tyle jeśli chodzi o magię zachodu. Co do praktyk wschodu to owszem, taoizm uważa spermę za życiodajne płyny. Taoizm w ogóle był mocno nastawiony na poszukiwanie sposobów na nieśmiertelności i wiele praktyk duchowych oraz zaawansowana alchemia, w tym powstrzymywanie się od wytrysku (chociaż warto zauważyć, że do orgazmu dochodziło) miało na celu właśnie wydłużenie życia.

 

Inaczej jest w buddyzmie, aczkolwiek buddyzm dzieli się na masę odłamów i nauki są także podzielone i różnią się od siebie w zależności od klasy do której były skierowane: mnichów czy ludzi świeckich. O mnichach nie ma co mówić, mają celibat. Natomiast interesujące jest podejście, które było w Tybecie i dotyczyło joginów, świeckich pustelników. Istnieją do dziś praktyki związane z tantrą seksualną, które mają na celu wykorzystanie do praktyki duchowej właśnie seks. Są to jednak praktyki przeznaczone już dla bardzo zaawansowanych praktykujących, bowiem aby je praktykować musimy umieć... nie odczuwać pożądania do drugiej osoby.  Na Zachodzie żaden mistrz nie uczy tych praktyk, od razu mówię, aczkolwiek sam moment orgazmu powszechnie jest znany jako mocne "tu i teraz" i można go wykorzystać do obserwacji własnego umysłu, który jest skupiony na jednej chwili.

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ragna napisał:

Z tego co mi wiadomo, to praktyki seksualne praktykują na najwyższych stopniach wtajemniczenia członkowie współczesnego OTO (są w Polsce). Po za tym znajduję wzmianki o masturbacji też w popularnych książkach o magii (pewnie już przynudzam z tą książką, ale było o tym w "Magii świec" Tern)

A co to OTO? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zerknęłam jeszcze na Wikipedię, bo coś mi się kojarzyło, że Wicca powstało ze zmieszania rodzimowierstwa brytyjskiego z naukami Crowleya (założyciel Wicca był inicjowany wcześniej OTO). I w sumie Wicca też może być jakimś współcześnie istniejącym miejscem, gdzie można by szukać rzetelniejszych wyjaśnień, jak magia seksualna miałaby działać:

 

"Jedną z praktyk, która stała się podłożem wielu sensacji w tradycjach gardneriańskiej i aleksandryjskiej, jest odprawianie rytuałów nago (skyclad). Zwyczaj ten jest łączony z książką Charlesa Lelanda, Aradia, czyli ewangelia dla wiedźm, mającej być zapisem praktyk wiedźm włoskich[53]. W innych tradycjach stosuje się podłużne szaty przepasane powrozem, lub nawet ubrania codzienne. W niektórych odprawiana jest zrytualizowana magia seksualna w formie Wielkiego Rytuału, podczas którego Wysoka Kapłanka i Wysoki Kapłan wzywają bóstwa do swoich ciał przed odbyciem stosunku płciowego, aby wydzielona energia posłużyła do praktyk magicznych. W niektórych wypadkach ten akt jest wykonywany symbolicznie za pomocą athame jako penisa i kielicha jako pochwy".

 

Źrodło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wicca

 

Dobra, porzucałam linkami i idę sobie :biggrin: Bardzo proszę o patrzenie na moje wpisy przez palce, po prostu sama zaczynam czytać o magii i przemawia przeze mnie chęć dzielenia się wszystkim co mam :sark: Może się udzieli ktoś bardziej oczytany albo... zaprawiony w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, halyna napisał:

masturbując się do kogoś tworzę z nim karmę - tzn.?

 

A właśnie, odniosę się jeszcze do tego. Karmę mamy z każdym wszędzie, bez niej nie mógłbyś spotkać innych ludzi. To, że jakiś żul się do Ciebie uśmiechnie to oznaka wspólnej karmy i zrealizowała się tym uśmiechem. Ponieważ karma to nic innego jak ślad wrażeń w naszym umyśle, to w teorii masturbacja może wzmacniać i budować kolejne wrażenia, tym samym tworząc karmę. Niestety jednostronnie: Ty sobie budujesz obsesję, a na drugą osobę nie ma to wpływu i w następnym wcieleniu może się to objawić klasycznym przypadkiem, w którym jedna strona jest zakochana i nie może zrozumieć, że druga... ma ją w dupie.

Na karmę wzmacnia natomiast seks, raz słyszałam buddyjską, miejską legendę, że wiąże na kolejnych 7 wcieleń. I tak, przespanie się z kimś może sprawić, że spotkamy tę osobę jeszcze kiedyś ;) 

 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ragna napisał:

Może się udzieli ktoś bardziej oczytany albo... zaprawiony w praktyce.

 

Taaa..... już to widzę jak ktoś z wicca zdradzi tajniki rytuałów:sark:RagnKawał@@

Ragna,  kawał dobrej roboty :oklaski:

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale dlaczego kiedy zmasturbuje się z myślą o kimś to ta osoba się odwraca? Wiążę z nią karmę? 

Da się zrobić żeby się nie odwracała? 

 

 

Właściwie to da się masturbowac tak żeby w świecie metafizycznym nic się z nikim nie działo? 

Edytowane przez halyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, halyna napisał:

Dobra, ale dlaczego kiedy zmasturbuje się z myślą o kimś to ta osoba się odwraca? Wiążę z nią karmę? 

Da się zrobić żeby się nie odwracała? 

 

 

Właściwie to da się masturbowac tak żeby w świecie metafizycznym nic się z nikim nie działo? 

 

Może to magia, a może po prostu dziwnie się zachowujesz? 

 

Cytat

 

spuszczając się" i myśląc o czymś - zazwyczaj się to realizowało (np. wezwanie na komendę, kupienie jakiejś gry i nie pamiętam co tam jeszcze)

ale też miałem natrętne myśli dotyczące np. opętania, które czuję jakby podświadomość przyciągała

 

 

Niektórzy poprzez seks realizują przy okazji swoje negatywne emocje jak gniew i lubią jak ich się chlasta po twarzy, u Ciebie najwyraźniej emocje wyskakują w formie myślenia o opętaniu. Ogółem brzmi jak temat dla terapeuty. Po za tym nie masz gdzieś przypadkiem z tyłu głowy mocno katolickiego wychowania i myślenia, że masturbacja = grzech i zło?

 

Cytat

myśląc o niektórych osobach raz czułem się lepiej, raz gorzej - dlaczego?

 

Może Ci się wcale tak nie podobały? ;p

 

Cytat

masturbując się, ulżyły niektóre natrętne myśli (napisałem w tym samym dziale temat o tym

 

Cóż, to rozluźnia fizycznie i psychicznie, więc jest szansa, że mogło trochę pomóc. Przeżywasz wtedy dużą ilość pewnych emocji i myśli, którą najpierw doprowadzasz do ekstremum?

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ragna napisał:

Może to magia, a może po prostu dziwnie się zachowujesz? 

Dziewczyna, z którą chciałem się ożenić na następny dzień BEZ SŁOWA odwróciła się ode mnie, mimo że dzień wcześniej było ok 

 

 

8 godzin temu, Ragna napisał:

Po za tym nie masz gdzieś przypadkiem z tyłu głowy mocno katolickiego wychowania i myślenia, że masturbacja = grzech i zło?

Nie

 

8 godzin temu, Ragna napisał:

Może Ci się wcale tak nie podobały? ;p

Dopiero jak je zobaczę to wtedy najczęściej nie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 16:53, halyna napisał:

I tak ogólnie - jak masturbacja działa naprawdę?

Tak ogólnie - to rozluźniająco ;)

 

W dniu 17.11.2021 o 16:53, halyna napisał:

W sensie - jak działa w świecie metafizycznym i czy rzeczywiście ma na kogoś jakiś wpływ?
(np. zwaliłem sobie z myślą o koleżance i na następny dzień bez słowa się ode mnie odwróciła - nie wiem, czy to "działa" czy to zbieg okoliczności?)

...ale na pewno nie tak.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halyna napisał:

to dziwne bo o kim bym nie pomyślał to te osoby się albo odwracały, albo nie chciały się umawiać/czegoś.

...więc zadaj sobie pytanie, co zrobiłeś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...