Skocz do zawartości

Własny biznes ZWERYFIKOWANE


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem już lekko przybity brakiem pracy i chciałem wynająć kawalerkę gdzie mógłbym przyjmować prywatnych klientów i z tego się utrzymywać. 

Czy mój plan ma szanse na powodzenie?

Głupiec, Śmierć, 5 buław + dobrane 8 denarów 

 

Wydaje mi się, że nie ma. Ten Głupiec to mogę być ja jako osoba początkująca w zawodzie i bez doświadczenia. Śmierć to po prostu nieudany plan na skutek zbyt dużej konkurencji - 5 buław. 

8 denarów to może być konieczna bardzo ciężka praca, aby związać wszystko razem, ale ta Śmierć ostatecznie i tak udaremnia plany.

Z podsumowania Księżyc, czyli wielką niewiadoma. Być może np: zaraz ogłoszą kwarantannę i wtedy nici z zarobków?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Mysle ze tak ale musisz pogrzebac swoje infantylne wyobrazenia na temat tego pomyslu. Rowniez stac sie osoba ktora pracuje za 2lub nawet 3 i jets w stanie konkurowac z innymi tego typu 1-osobowymi dzialanosciami na rynku.

Podsumowaujac choc pomysl wydaje sie byc dobry to czeka Cie bardzo duzo pracy zeby go zrealizowac. 

Wydaje mi sie ze Smierc to nie wieza i nie bedzie az tak zle i tu moze chodzic o jakas transformacje. 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza

Głupiec i Śmierć w gruncie rzeczy są ze sobą związane. Kiedy jedno umiera, może się narodzić nowe, a kiedy pojawia się coś nowego, często musi umrzeć stare. W RW tego nie widać, ale w talii marsylskiej nawet ustawienie postaci i kompozycja jest podobna:

 

spacer.png

 

 Co do interpretacji to może to być fałszywy start, ale też po prostu kręcenie się w kółko. To może być też śmierć tego, czego dopiero co się nauczyłeś i przekreślanie wcześniejszych, zaczętych projektów. 5 buław podkreśla, że będziesz się z tym szarpać. 8 denarów pokazuje człowieka skupionego na pracy, ale też zmęczonego.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, nastek96 napisał:

Myślisz, że Śmierć to nie jest koniec biznesu?

Twoje podejście do niego będzie musiało przejść sporą transformację...

np: najpierw renoma , później swój gabinet...

 

 

 

Edytowane przez Piko
  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Przed chwilą obudziłam się z drzemki, gdyż padłam na ryjek z niewyspania, a wcześniej uczyłam się chwilę niemieckiego. Musiały mi się pomieszać we śnie motywy, gdyż bawiłam się w nim komórką i czytałam długie posty użytkowników właśnie w tym temacie. Już ich nie pamiętam dobrze, ale ale nawiązywały do niemieckiego słowa "wandern" i zwracały uwagę na motyw wałęsania się i podróży zarówno Głupca jak i Śmierci ;p Jakbym teraz miała wymyślić co to oznacza, to karty chyba Cię ostrzegają, że własny biznes to długa droga i długi proces, nie będzie szybkim i łatwym lekiem na obecny brak pracy. Aczkolwiek jeśli zależy Ci na przygodach na pewno one będą :laugh:

 

 

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.11.2021 o 00:16, nastek96 napisał:

Witajcie. Jestem już lekko przybity brakiem pracy i chciałem wynająć kawalerkę gdzie mógłbym przyjmować prywatnych klientów i z tego się utrzymywać. 

Czy mój plan ma szanse na powodzenie?

Głupiec, Śmierć, 5 buław + dobrane 8 denarów 

 

 

 Karty na dzień dobry pokazały bezsensowność Twojego pomysłu związanego z własnym biznesem - brak potrzebnego doświadczenia, wiedzy co, gdzie i jak. Pomysł umrze śmiercią naturalną. Nie masz szans,  ale w Tobie nadal będzie tkwił żal. W 5 Buławach jest zmaganie się z myślami  z nadzieją, że możesz jak dobrze rozegrasz,  to uda się powrócić do pomysłu. Raczej na tym etapie się nie uda. 8 Monet wskazuje na zatrudnienie się obojętnie w jakiej pracy i będzie ona nudna i żmudna. Po prostu codzienne, rutynowe wykonywanie tych samych czynności. Praca od ...do .. i do domu. Pamiętaj przy tym, że Śmierć to nie Wieża, nie przekreśla na zawsze.. Zawsze możesz powrócić do pomysłu. Wcześniej zadbaj o odpowiednie przygotowanie się do tego przedsięwzięcia

  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, nastek96 napisał:

Bo z twojej wypowiedzi tak zrozumiałem, że obojętnie jaka praca, ale będzie nudna i żmudna

 

Tak wynika z Twojego rozkładu oraz ze znaczenia końcowej karty - 8 Denarów. W skrócie; pomysł swojego biznesu spali na panewce z powodu braku odpowiedniego podejścia, z braku przemyślenia detali i nie wiem czego jeszcze.. Poszedłbyś na żywioł nie zbaczając na przeszkody. Czyli bez np. biznes planu, etc. Rozczarujesz się o czym mówi kata Śmierć. Po czym będziesz bił się z myślami, szukał innych rozwiązań, etc o tym mówi 5 Buław. I ostatnia karta 8 Denarów mówi - w konsekwencji podejmiesz się jakiejkolwiek pracy na etacie. Pracy w której liczyć się będzie systematyczność, wykonywanie tych samych czynności. Karta nie określa w jakim zawodzie. Równie dobrze może być to stemplowanie listów na poczcie przez 8 godz. Czyli - nie posadzą Cię od zaraz na stołku dyrektorskim. Będzie to praca od nizin, od podstaw aż do osiągnięcia mistrzostwa. Czyli może to być też staż, nauka zawodu OD PODSTAW. Czy teraz jasne ?

Edytowane przez Elie-1
  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza

Ja 5 buław odczytuje jako dużą konkurencję, w sensie jako powód niewypału. 

Tak, wiem o co Ci chodzi. 

W moim przypadku nie wchodziło w grę inne stanowisko niż takie z nauką od podstaw, więc w sumie nic to nie zmienia :)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, nastek96 napisał:

Ja 5 buław odczytuje jako dużą konkurencję, w sensie jako powód niewypału. 

Tak, wiem o co Ci chodzi. 

W moim przypadku nie wchodziło w grę inne stanowisko niż takie z nauką od podstaw, więc w sumie nic to nie zmienia :)


Nastek a może idz w kierunku ezo? Doszkolisz się i może to szybciej przyniesie Ci pieniądze?

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, nastek96 napisał:

Ja 5 buław odczytuje jako dużą konkurencję, w sensie jako powód niewypału.

 

Wybacz, nie o konkurencji mówi 5 Buław. Początek rozkładu to karta Głupca, czyli osoby totalnie nieodpowiedniej , która bierze się za coś na wariackich papierach. laika, W takiej sytuacji trudno być dla kogoś konkurencją.5 Buław może być niezgodą na śmierć, niepowodzenie, zmianę planów z którymi możesz się nie zgadzać. Może też mówić o szukaniu pracy, ale nie własnym biznesie. Takie rozczarowanie Głupca.... co.. ja nie dam rady, ja nie mogę, ja wam jeszcze udowodnię. To karta buntu i walki z sobą samym oraz szukanie pracy na etacie - i tu też będzie ciężko, ponieważ karta 8 Denarów wskazuje na pracę od zera. Na żmudną pracę, naukę zawodu etc.

Edytowane przez Elie-1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, panna.marta napisał:

będzie z tym dużo nerwów i pracy .

 

 Oby tylko... kasy i na koniec komornik, odpukać, tfu tfu tfu .

 Każdy, nawet najmniejszy biznes dopiero po około dwóch latach przynosi dochody i to przy dobrych wiatrach. A tu mamy Głupca i Śmierć. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Gość Hopefull
On 11/19/2021 at 11:16 PM, nastek96 said:

Czy mój plan ma szanse na powodzenie?

Głupiec, Śmierć, 5 buław + dobrane 8 denarów

Jeśli chcesz zacząć biznesu z powodów, a bo się mi nudzi i fajnie byłoby mieć własny biznes, to to nie wyjdzie. Musisz zmienić podejście do biznesu by się dorobić. 5 bulaw to również opinie ludzi którzy mogą mówić że to zły pomysł i że to nie wypali. Myślę że jak zmienisz swoje osobiste podejście, dlaczego chcesz biznes i przestaniesz słuchać wszędzie doradzających ci ludzi (Ty wybierasz kompetentych ludzi od których chcesz słuchać rad), i weźmiesz się do nauki, doszkolisz  to może coś z tego wyjść, ale w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
  • Lunaria zmienił tytuł na Własny biznes ZWERYFIKOWANE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...