Jump to content

Sprzedam - karty i książki


Guest Stilla
 Share

Recommended Posts

Podczas sprzątania przejrzałam wszystkie swoje rzeczy i postanowiłam puścić w świat kilka ezo drobiazgów. Tym razem jednak musi to być w wersji odpłatnej, może jednak Was coś zainteresuje.

 

Do cen trzeba doliczyć przesyłkę (12 lub 15 złotych w zależności od wielkości paczki - wysyłam paczkomatem). Wpłata na konto.

 

Książki:

 

"Biegnąca z wilkami" - 10 złotych

Niemalże już klasyk i mocna lektura o kobiecej psychice. Analiza baśni według szkoły jungowskiej. Stan po prostu dobry, widać ślady wielokrotnego czytania, rogi okładki się lekko zaokrągliły.

 

"Poczuj się dobrze ze swoim ciałem" - 70 złotych. Unikat. Książki tej autorki obecnie nie są dostępne w sprzedaży i na aukcjach kosztują około z 110-150 złotych za sztukę.

Kuchnia według 5 przemian, w książce wciąż jest plakat (stan bardzo dobry) z tabelą produktów do powieszenia na ścianie. Stan bardzo dobry.

 

"Leczenie chorób duszy" - 10 złotych

Medycyna klasztorna na bazie nauk świętej Hildegardy z Bingen, mistyczki, wizjonerki i zielarki. Akurat ta książka jest o chorobach emocjonalnych, jak depresja, nerwica, zobojętnienie, żądza sławy, troska o sprawy doczesne, niestałość, rozpusta itp. Stany te są tutaj powiązane z bardzo konkretnymi kręgami w kręgosłupie, książka je omawia. Podaje duchowe remedia na te stany, także kamienie szlachetne jakie mogą pomóc. Stan bardzo dobry

 

"Program zdrowia św. Hildegardy z Bingen" - 10 złotych

Jak wyżej, medycyna klasztorna, ogólne omówienie medycyny na bazie jej nauk, przepisy, receptury na zdrowotne mikstury, pod koniec jest też wzmianka o leczeniu kamieniami i opis niektórych kamieni wraz z zastosowaniem. Stan dobry (w jednym rozdziale na kartkach są małe dziurki po igle, gdyż te strony miałam zszyte nitką. Stoi za tym pewna historia, ale daruję sobie jej opis :biggrin:)

 

"Powrót do harmonii" - 5 złotych

Medycyna Hildegardy w pigułce, cienka książeczka opisująca najważniejsze zagadnienia. Stan bardzo dobry

 

"Jak wreszcie zacząć mówić w języku obcym" - 15 złotych

Coachingowa książka dla wszystkich imbecyli, którzy boją się mówić w obcych językach. Przeczytałam, przyswoiłam i chętnie puszczę dalej. Stan idealny.

 

"Demoniczne karty Tarota" - 5 złotych

Cienka broszurka zawierająca kilka krótkich esejów i wypowiedzi osób ze środowiska kościelnego na temat Tarota. Wbrew pozorom wypowiedzi te są dość wyważone, właściwie opisują po prostu czym jest Tarot i czemu katolik nie powinien po niego sięgać. Taniej sensacji brak.

 

 

1637685812254.jpg

 

 

 

Karty:

 

Gregory Scott Tarot - 30 złotych

Talia prześliczna, bazuje na RW i nasuwa fajne, głębokie skojarzenia i bardzo spodobała mi się w internecie, ale na żywo jakoś nie potrafiłam nią wróżyć i wyciągnęłam z pudełka tylko kilka razy. Stan idealny.
Można obejrzeć tu: https://www.rozamira-tarot.ru/galeria/albom-gregory-scott-tarot.html

Chor Der Engel / Voices of Angels - 30 złotych

karty anielskie, dla mnie one są za trudne. Dużo kart, dużo znaczeń. Stan bardzo dobry, broszurka ze znaczeniami wyłącznie po angielsku. Na Allegro można znaleźć książkę tej autorki pt. "Głosy aniołów" która powinna wyjaśnić więcej.

Można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=UVN98XTdGNk

 

Ancient Italian Tarot: 30 złotych

Tarot w stylu marsylskim w retro stylu. Nic jej nie dolega, po prostu przywiązałam się do innej talii marsylskiej. Karty w stanie idealnym, jedynie pudełko wygląda tak sobie. 

Można obejrzeć tu: https://www.rozamira-tarot.ru/galeria/albom-ancient-italian-tarot-taro-drevnej-italii.html

 

Karty Lenormand, Biała sowa - 15 złotych

Jedno z kilku wydań u tego wydawnictwa (jest jeszcze Niebieska oraz Czerwona Sowa). Ta u mnie ma obrazki rysowane kredeczkami, jest bardzo urocza. Posiada bardzo klasyczne symbole, bardzo dobra do nauki Lenormand. Stan bardzo dobry.
Można obejrzeć tu: https://www.rozamira-tarot.ru/galerei-orakulov/albom-lenormand-white-owl-weisse-eule-lenorman-belaya-sova.html

 

Malefic Tarot - 30 złotych

Bardzo mroczna pomimo jasnych kolorów i świetlistości, z rysunkami ilustratora Luisa Royo, wieje erotyką, momentami trochę szokująca. Jednym słowem fajna :biggrin:  Ilustracje pochodzą z graficznej noweli "Malefic Time", ta talia była jednym z wielu produktów promocyjnych. Stan bardzo dobry.

Można obejrzeć tu: https://www.rozamira-tarot.ru/galeria/albom-tarot-malefic-time.html

 

Lenormand, Piatnik - 15 złotych

kolorowa, prosta talia Lenormand bez żadnych udziwnień. Super na start i super na później. Dobrze się sprawdza w Wielkiej Tablicy dzięki wyraźnym obrazkom i soczystym kolorom, od razu wiadomo o co chodzi. Stan dobry.
Można obejrzeć tutaj: https://www.rozamira-tarot.ru/oracles/gadalnyie-kartyi-madam-lenorman-mlle-lenormand-wahrsagekarten.html

 

Hadar, Tarot Marsylski - 50 złotych

Rarytasik niedostępny w Polsce, talia była ściągana zza granicy. Rekonstrukcja historyczna autorstwa Krisa Hadara powstała w latach 90'. Ma kilka wyjątkowych smaczków których nie ma w innych taliach tego typu - np. promień światła wystrzeliwujący z korony papieżycy. Talię kupiłam pod kątem medytacji nad Tarotem po tym, jak skontaktowałam się z Ewą Seydlitz i uznała tę talię za całkiem w porządku do tego celu. Nie będę jednak z niej korzystać do celów wróżbiarskich (do tego używam innej talii marsylskiej) - jest dla mnie za duża (większa niż standardowe Lo Scarabeo), jest drukowana na bardzo grubym kartonie powleczonym bardzo specyficznym lakierem. Mi się ją ciężko tasuje i osobiście widzę ją raczej w męskich rękach. Zapakowana w solidne pudło. Stan Idealny.

Można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=n2NXMZA9FtY

 

1637685812252.jpg

 

Edited by Ragna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...