Jump to content

Tworzenie amuletów i talizmanów - Pierwsze Kroki


Samarkanda
 Share

Recommended Posts


 
Cześć,


Na wstępie chciałem zaznaczyć, że jestem świadomy faktu, iż temat ten był już poruszany w wielu postach, jednak uznałem, że każdy skorzysta na tym, jeśli wszystkie informacje znajdą się w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Chcę też zaznaczyć, ze nie jest to w żadnym stopniu "poradnik od A do Z",  ma jedynie na celu przedstawić użytkownikowi pojęcie tworzenia amuletów i talizmanów, a także zachecić do rozwijania tej umiejętności za pomocą przykładu . 

Zamieszcze też znane mi i pamiętane źródła symboli i korespondencji, tak, by każdy, nie ważne jakie posiada przekonania, znalazł coś dla siebie i mógł to wykorzystać w swoim projekcie.

 

Ale, żeby w ogóle zabrać się za tworzenie takiego amuletu i talizmanu należy wiedzieć czym one właściwie są, czym się różnią, i jakie pełnią funkcje.

Pozwolę sobie przytoczyć słowa Israela Regardie:

 

Talizman to każdy przedmiot, świecki lub uświęcony, noszący inskrypcje i symbole lub nie posiadający ich wcale, konsekrowany przy pomocy odpowiedniej magii rytualnej czy też medytacji lub nie posiadający takiego ładunku energetycznego . Jedną z jego cech jest moc autosugestii,
oddziałująca na noszącą go jednostkę . Zawsze służy konkretnemu celowi, przynosi pożytek w jakimś obszarze życia albo pomaga w osiąganiu bliżej sprecyzowanego celu. 

Amulet pełni bardzo podobne funkcje,
tyle że jego czar ma chronić przed chorobami, zarazami, nieszczęściem
i czarną magią.

 

Czytając powyższy cytat, możemy też prędko zauważyć, że wszystko może być takim talizmanem i amuletem, jeśli to z czymś kojarzymy ( łuski karpia w portfelu to zaiste bardzo ciekawy, rodzimy talizman szczęścia ) .

 

Jednak czasami potrzeba nam czegoś więcej, czegoś mocniejszego, i dlatego możemy od razu przeskoczyć do praktycznej części poradnika.

 

„Ale zaraz, po co w ogóle męczyć się z tworzeniem amuletu i talizmanu, skoro można taki kupić w ezo-sklepie?”

 

Fakt, dużo łatwiejszym sposobem będzie pomyśleć nad tym, co jest nam najbardziej potrzebne i po prostu dorwać taki odpowiednik na necie, jednak niesie to z sobą pewne minusy;

 

1. Jak już wspomniał o tym Regardie, własnoręcznie przygotowany talizman lub amulet już w trakcie tworzenia zacznie nasiąkać naszą intencją, czyli tym ładunkiem energii, im bardziej się przyłożymy, tym większą pozyska moc, i będzie dostrojony dokładnie pod nasze oczekiwania, czego nie można oczekiwać od gotowców ze sklepu.

 

2. Stworzony przez nas talizman/amulet może składać się z dowolnych symboli, które nie zawsze znajdą się w takim komercyjnym odpowiedniku.

 

Załóżmy, że chcemy by nasz talizman pomagał nam przy interpretacji rozkładów, możemy wtedy umieścić na talizmanie imię spopularyzowanego przez Crowleya anioła mądrości i wiedzy, H R U , by nam w tym pomógł.
Może to też być sam Odyn, który oddał swoje oko by Mimir pozwolił mu zyskać wiedze o tym co jest, było i będzie. Opcji jest wiele.

 

 

( Dla osób, które posiadają kupione talizmany i amulety, pod koniec poradnika znajdziecie rozdział o konsekracji, co pozwoli wam na dopakowanie waszych nosidełek energią, więc bez obaw )

 

 

Proces Tworzenia

 

Tworzenie talizmanu/amuletu możemy podzielić na kilka kroków :

 

1. Zakreślamy nasze intencje

2. Przygotowujemy materiały i symbole

3. Tworzymy talizman/amulet

4. Aktywujemy talizman/amulet

 

Zakreślamy nasze intencje

 

Czyli zastanawiamy się, co jest w tym momencie najbardziej potrzebne naszej osobie, może brakuje nam pieniędzy, mamy problemy emocjonalne, potrzebujemy ochrony przed magicznymi atakami, czy nawet szukamy wsparcia w interpretacji rozkładów.

 

Przygotowujemy materiały i symbole, z naciskiem na przygotowujemy :) .

 

Każdy z nas widział, jak wyglądają takie amulety, trzy najczęściej wykorzystywane materiały do stworzenia takiego amuletu czy też talizmanu to brąz, srebro i złoto.

Ma to swoje odniesienie do pewnych starożytnych przekonań, takich jak np. to, że Duchy Enochiańskie ( czyli tradycyjnie mówiąc aniołowie), nawet nie zaszczycą cię obecnością jeśli nie będziesz siedziała w idealnym kręgu nosząc na szyi wielki złoty lamen.

 

 

Uważa się też, że niektóre metale po prostu lepiej przenoszą duchową energie.

 

Nieprawdą jest natomiast, że koniecznie musisz ograniczyć się do tych trzech materiałów bazowych, pierwsze talizmany były po prostu pergaminami z narysowanymi symbolami, które nosiło się pod ubraniem, a niektóre materiały wydają się bardziej na miejscu niż inne.

 

Bazując na naszych intencjach, możemy zwrócić się do pewnych magicznych symboli i korespondencji, które odpowiadają naszej potrzebie.

 

Załóżmy że potrzebujemy pieniędzy, pierwsze co przyjdzie nam do głowy, jeśli mieliśmy styczność z astrologią i wiemy co nieco o planetach, jest Saturn, idąc tym tokiem myślenia, Merkury odpowiada za wiedzę , a na przykład Venus za miłość.

 

 

Mamy już zaczątki symboliki, która może, ale nie koniecznie znaleźć się na naszym talizmanie. Rozwińmy nieco temat planetarnych korespondencji .

 

Jeśli chcemy stworzyć amulet, który będzie działał jak tarcza, i odbijał celowe ataki magiczne, naszym najlepszym kandydatem jest Mars.

 

Oto jego planetarne korespondencje :

 

 

 

Nazwa (en)

Grecki

Hebrajski

Kolor

Dzień

Numer

Sefira

Mars

Ares

Madim

Czerwony

Wtorek

5

Geburah

 

Odważni fani numerologii mogą zainteresować się jeszcze planetarnymi tablicami, ja niestety dostaje od tego oczopląsu, i nie chce straszyć nimi osób o podobnym do mojego charakterze :P.

 

A więc mamy już pare rzeczy, które można powiązać z naszym amuletem, dodajmy coś jeszcze.

 

Nasz talizman ma chronić nas przed atakami, i odbijać je z powrotem do osoby, która chciała nas skrzywdzić.

 

Możemy ująć to dwoma słowami, Obrona i Odbicie.

Spójrzmy na nie używając zjadliwej dla mnie numerologii i systemu pitagorejskiego :

numerology.jpg.9b135f4905063361ce4545e6610ff8c8.jpg

 

 

O

B

R

O

N

A

6

2

9

6

5

1

 

 

6 + 2 + 9 + 6 + 5 + 1 = 29 2+9 = 11

Wyszła nam jedna z liczb mistrzowskich, więc już jej nie dokuczamy

 

O

D

B

I

C

I

E

6

4

2

9

3

9

5

 

6 + 4 + 2 + 9 + 3 + 9 + 5 = 38 3 + 8 =11 (!!!)

 

Jak widzimy, nasz amulet będzie naprawdę potężny ;3.

 

No dobrze, ale póki co ciągle siedzimy w kabale i naukach zachodu, zaatakujmy od innej strony.

 

Kolejną osobą, która aż prosi się o dodanie do naszego amuletu, jest Thor, obrońca Asgardu, użyjemy do tego starszego Futharku

2034421037_elderfuthark.png.166f7107907eaac96682052dec514224.png 

Oto jego runiczne imie:

 

 3b5xmli96bd31.jpg.e2cd33cecf78e53fcb8dd12174b37bfd.jpg

 

Ostatnie co pozostało do zrobienia w naszym mini przykładzie, to przygotować Sigil

 

Sigil, mówiąc wprost, jest intencją zamienioną w postać obrazka, lub nawet mantry, tak by stała się niezrozumiała dla świadomego umysłu, i swobodnie przepuszczono ją do naszej podświadomości, gdzie zostanie rozszyfrowana jako nasza wola, i zaczęła się spełniać. To obecnie najłatwiejsza i zaskakująco silna forma magii, czy też rzucania czaru.

(zainteresowanych odsyłam do książki Fratera U.D, znajdziecie ją w źródłach)

 

Tym razem użyjemy nieco uproszczonej formy sigilizacji, ograniczając się jedynie to przełożenia

naszego Słowa, którym będzie „Tarcza” na Sigil.

Użyjemy do tego Hermetycznego Różokrzyża, używanego w Zakonie Złotego Brzasku.

 

 

Rose-Cross-Sigil-Gennerator-Seance-Occul-Magazine_480x480.png.bbbf8381a88a6bfb476b7cf6b9081e4e.png

 

 

Wystarczy wydrukować obrazek, czy nawet przyłożyć kartke do ekranu i nakreślić nasze słowo za pomocą linii.

 

 

tarcza.png.eed75e7923ad9e29d9b2208e666440ca.png

 

 

 

Początek słowa oznaczamy kółkiem, a koniec linią.

Tak wygląda efekt końcowy:

tarcza2.png.83fa69f86d1fe2644f5548c7ec896751.png

 

A oto wersja dla furtharku, już bez przykładu.

images.jpeg.9a2a1900dfeb475499a19cc162e3b35b.jpeg

 

Zaopatrzeni w takie podstawowe symbole i korespondencje, możemy dodać jeszcze coś od siebie, lub przejść do następnego punktu, jakim jest umieszczenie symboli na nośniku.

 

Może być nim kawałek pergaminu, lub papieru, można będzie nosić go w portfelu, kieszeni, , bardziej ambitny użytkownicy mogą wypalić symbole na kawałku drewna, a Ci hardkorowi by uwypuklić fakt, że tworzymy Tarcze, mogą wyryc symbole na kawałku zelaza i np. nosić go na szyi.

 

 

Aktywacja

 

Jak wspomniano już wcześniej, sam fakt tworzenia, wierzenia w działanie talizmanu i pamiętanie o nim sprawia, że jest on w aktywny, jednak by uruchomić cały jego potencjał trzeba go jeszcze przeprowadzić przez proces energetyzacji, można to zrobić na kilka sposobów.

 

Przykładowo:

 

Pierwszym jest medytacja z talizmanem przy równoczesnym „wibrowaniu” nazw, symboli i imion które na nim widnieją, na przemian z intensywnym myśleniem o tym jakie ma spełniać zadanie.

 

Magowie Chaosu mogą wykorzystać klasyczne metody ładowania sigili.

 

Adepci magii ceremonialnej mogą aktywować go za pomocą Rytuału środkowego filaru, poprzedzonego i zamykanego za pomocą Mniejszego Odpędzenia Pentagramu.

 

Operacje najlepiej przeprowadzić o godzinie i porze dnia dominującego symbolu, dla przykładu, wiemy już, że dzień marsa to Wtorek, dla podwójnego efektu możemy jeszcze zrobić to w jego godzinie, np. 10:25 – 11:52.

 

Powodzenia :)

 

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fuþark_starszy

 

Michael Kraig - Magija współczesna. Dwanaście lekcji wysokiej sztuki magicznej

Israel Regardie - Sztuka tworzenia talizmanów

Liber 777 and Other Qabalistic Writings of Aleister Crowley

The Complete Magician's Tables - Stephen Skinner

 

Sigile :

Osobiste symbole sukcesu - Praktyczna magia sigili - Frater U. D. 

 

Przydatne Linki :

https://wszystkiesymbole.pl/

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Saman napisał:

Tym razem użyjemy nieco uproszczonej formy sigilizacji, ograniczając się jedynie to przełożenia

naszego Słowa, którym będzie „Tarcza” na Sigil.

Użyjemy do tego Hermetycznego Różokrzyża, używanego w Zakonie Złotego Brzasku.

 

[zgłasza się nieśmiało podnosząc rękę]

 

Nie rozumiem do końca tego fragmentu. Które słowa są pokazane na przykładowym obrazku? Rozumiem, że jeśli nasz amulet ma zawierać słowa "obrona odbicie" to przykładamy kartkę do ekranu i rysujemy sobie szlaczek łączący litery z tych słów, tak? I potem rysujemy drugi wzorek, ale dla imienia Thora, ale za pomocą różokrzyża dla futharku? Jak mamy ze sobą zestawić te dwa szlaczki? I co robimy z liczbami 11 i 11? 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Ragna napisał:

 

[zgłasza się nieśmiało podnosząc rękę]

 

Nie rozumiem do końca tego fragmentu. Które słowa są pokazane na przykładowym obrazku? Rozumiem, że jeśli nasz amulet ma zawierać słowa "obrona odbicie" to przykładamy kartkę do ekranu i rysujemy sobie szlaczek łączący litery z tych słów, tak? I potem rysujemy drugi wzorek, ale dla imienia Thora, ale za pomocą różokrzyża dla futharku? Jak mamy ze sobą zestawić te dwa szlaczki? I co robimy z liczbami 11 i 11? 

Faktycznie trochę się tam rozpędziłem, chciałem tylko wskazać dwa rodzaje kreślenia sigili " za pomocą ściągi", czyli jeśli wolimy hermetyzm, używamy ich obrazka, zeby nakreślić sobie jakieś słowo, wodząc liniami od litery do litery, może to być "Tarcza", "Obrona" "Odbicie", albo wszystkie naraz.

 

Wersja runiczna jest dla tych którzy wolą skandynawskie klimaty, i wolą ułożyć sobie coś z starszego futharka zamiast tej róży.

Ułożyłem już imie Thora z trzech run, natomiast jeśli ktoś ma taką ochotę, to może wykonać też sigil na futharkowym krążku.

 

Można całkiem pomieszać symbolike i użyć czego się chce, tak długo jak zgadza się to z sposobem myślenia osoby która tworzy sobie talizman :).

Takie przygotowane już sigile, oraz liczbę 11, czy nawet liczbę 5 z korespondencji marsa można już narysować.

Link to comment
Share on other sites

Symbole których użyłem są całkowicie poglądowe, można zamienić je na celtyckie, egipskie, co tylko gra w duszy, wszystkiego użyłem przykładowo, ogólny koncept jest taki, ze zbieramy odpowiednie do celu symbole, rysujemy je, i ładujemy talizman.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...