Skocz do zawartości

Wykłady o wikingach od 29.XI - UJ, online


Gość Stilla

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam coś bardzo ciekawego. Nie jestem związana z tym wydarzeniem ani UJ, wrzucam, bo po prostu wydało mi się to ciekawe i wiem, że jest tu paru miłośników run.

 

Wykłady są w Krakowie, ale według opisu jest też transmisja online (przez link, Facebook i Youtube). Pierwszy wykład jest 29.11.2021

 

Będzie można zadawać pytania po wykładzie. Wstęp WOLNY, nie trzeba być studentem UJ żeby brać udział.

 

(Następne wykłady z serii o wierzeniach germanów będą się odpływały w piątki, raz w miesiącu)

 

Link do wydarzenia: https://religioznawstwo.uj.edu.pl/aktualnosci/-/journal_content/56_INSTANCE_6We5Kva92vbm/139758312/149222665

 

******

Zapraszamy na cykl otwartych wykładów. Wykład inaugurujący cykl wygłosi 29 listopada prof. Leszek Słupecki.

 

"Wiatr z Północy. Spotkania z wikingami” to cykl otwartych wykładów poświęconych rozmaitym zagadnieniom z zakresu religii przedchrześcijańskiej Skandynawii. Co miesiąc czołowi skandynawiści zaproszeni przez Instytut Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego poruszają kwestie związane z mitologią, kultem czy magią wikingów.

 

Wykład inaugurujący cykl wygłosi prof. Leszek Słupecki. Opowie o elementach obcych w mitologii skandynawskiej, m.in. o wpływie postaci frygjjskiej bogini Kybele na kształtowanie się wyobrażeń dotyczących bogini Freji.

 

Prof. Leszek Słupecki - historyk specjalizujący się w dziejach i archeologii średniowiecza oraz historii religii pogańskich, jeden z pionierów polskich badań skandynawistycznych, pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego. Autor m.in. książek “Wilkołactwo”, “Wyrocznie i wróżby pogańskich Skandynawów”, “Mitologia skandynawska w epoce wikingów”.

 

Wykład odbędzie się 29.11. 2021 w sali 10 Instytutu Religioznawstwa, będzie również transmitowany online na ms Teams (link TUTAJ) Facebooku oraz YouTube.

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...