Jump to content

Pomieszczenia, bałagan, praca zagranicą

agusia5999
 Share

Recommended Posts

Witam,

Proszę o interpretacje moich snów.Nie bede ich dokładnie opisywać, bo chyba najwazniejsze, ze przewijaja sie w nich pomieszczenia w budynkach, domach, starych zamkach, wiekszosc na poddaszach.Sa one nieuporzadkowane, sa tam walizki, ubrania, materace.W wiekszosci sa to pokoje, ktore mi ktos pokazuje po przyjezdzie moim do pracy zagranicą. Z czym mogą być zwiazane? Dodam,ze mam ciezki czas teraz, chwile zalamania, niepewnosci, ciezkie wybory zwiazane ze zdrowiem, z przyszloscia, powiekszeniem rodziny.Ale tez mam wsparcie i czesto uczucia radosci i milosci ze moja intencja jest spelniona.Medytuje, afirmuje, fizycznie sie wspomagam.Czy to wszystko ma zwiazek i gdzie szukac, w ktora strone isc? Potrzebuje wsparcia, porady, wskazowki gdzie szukac.

9 godzin temu, agusia5999 napisał:

Witam,

Proszę o interpretacje moich snów.Nie bede ich dokładnie opisywać, bo chyba najwazniejsze, ze przewijaja sie w nich pomieszczenia w budynkach, domach, starych zamkach, wiekszosc na poddaszach.Sa one nieuporzadkowane, sa tam walizki, ubrania, materace.W wiekszosci sa to pokoje, ktore mi ktos pokazuje po przyjezdzie moim do pracy zagranicą. Z czym mogą być zwiazane? Dodam,ze mam ciezki czas teraz, chwile zalamania, niepewnosci, ciezkie wybory zwiazane ze zdrowiem, z przyszloscia, powiekszeniem rodziny.Ale tez mam wsparcie i czesto uczucia radosci i milosci ze moja intencja jest spelniona.Medytuje, afirmuje, fizycznie sie wspomagam.Czy to wszystko ma zwiazek i gdzie szukac, w ktora strone isc? Potrzebuje wsparcia, porady, wskazowki gdzie szukac.

Po części sam sobie odpowiedziałeś;

Cytat

Dodam,ze mam ciezki czas teraz, chwile zalamania, niepewnosci, ciezkie wybory zwiazane ze zdrowiem, z przyszloscia, powiekszeniem rodziny

Dom symbolizuje człowieka w całości, a zatem jego stan we śnie udziela nam informacji o osobowości, zdrowiu i nastroju, w jakim śniący aktualnie się znajduje. Już Artemidor uważał, że dom widziany we śnie jest ilustracją całokształtu ludzkiego organizmu i jego psychiki. Współczesna szkoła psychoanalizy podziela ten pogląd, uznając, że na przykład fasada domu stanowi tę część naszej osobowości, którą zwracamy ku otoczeniu, prezentując ją w starannie przemyślany sposób. Nie zawsze odpowiada to jednak temu, co skrywamy za parawanem dobrych manier i wyuczonych gestów, czyli konwencji. Czasem - wprost przeciwnie - udajemy aroganckich i pozbawionych manier, chcąc ukryć naszą subtelność, wrażliwość, a nawet nieśmiałość - cechy na które nie ma dzisiaj większego popytu.
Tak więc nasze wnętrze pozostaje wieczną zagadką - i to jest w nim najcenniejsze.

Piętra domu odpowiadają poszczególnym częściom ciała bądź psychiki, na które podświadomość pragnie zwrócić uwagę.
Dach i strych domu należałoby zatem traktować jako głowę śniącego, ze wszystkimi znajdującymi się w niej organami, a zwłaszcza mózgiem - siedzibą intelektu;
strych stanowi również miejsce, w którym przechowuje się wspomnienia wyparte ze świadomości.

Podobną wymowę mają wyższe piętra, będące ilustracją sił duchowych i intelektualnych śniącego.
Piwnica wraz z panującą w niej wieczną ciemnością, symbolizuje nieświadomość oraz wszystkie nadzieje i pragnienia wyparte ze świadomości.

Niejednokrotnie w snach tego typu śniący znajduje się w znanym domu, ale odkrywa w nim nieznane mu pokoje, zakamarki, a nawet całe piętra. Przyjmuje się, że symbolizują one zwykłe nieznane śniącemu obszary jego osobowości, przy czym nie muszą to być wcale same jego "ciemne strony"

Otwory domu - drzwi i okna są przypisane sferze życia seksualnego. Stan poszczególnych pomieszczeń daje obraz kondycji psychofizycznej śpiącego, przy czym powinien on sam wyciągnąć wnioski, co wymaga renowacji, a co nieznacznego tylko skorygowania. Widok starego, grożącego zawaleniem domu stanowi sygnał, do niezwłocznego przystąpienia do robót konserwatorskich w obrębie naszej psychiki.

Luksusowa willa pojawiająca się w marzeniach sennych świadczy o tym, że śniący przywiązuje nadmierną wagę do spraw materialnych, albo pragnie uchodzić za kogoś ważniejszego, niż jest nim w istocie.

Niekiedy w snach widoczny jest budynek, w którym pracujemy lub chcielibyśmy pracować, co oznacza, że powinniśmy zwrócić większą uwagę na naszą pracę zawodową. Być może należałoby w niej coś zmienić ?

źródło; tekst oparty na opracowaniach Junga, Freuda, Artemidora

• Thanks! 1