Skocz do zawartości

Sprawdzone zioła w celach ochronnych


Kacperojlb

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Przez ostatni czas stosowałem kompleks czarnego orzecha, który zawiera między innymi bylicę piołun.

Albo to zioło tak fantastycznie podbijało humor (bo wpływa też odczuwalnie na receptory GABA, które odpowiadają za właściwości relaksujące) albo faktycznie ma takie wspaniałe właściwości protekcjonalne, że istnieje poczucie, że jest się jakby poza zasięgiem wpływu innych osób. Ziółko naprawdę bardzo fajnie podbija nastój (relaksuje i działa antydepresyjnie), wydaje mi się, że jednak może trochę obniżać poziom testosteronu. Stąd moje pytanie odnośnie jakichś sprawdzonych zioł, najlepiej dostępnych w formie suplementów, które chronią przed negatywnymi wpływami z otoczenia. Pozdro 

Edytowane przez Lunaria
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z ziół nie, ale z drożdży przemysłowych.. to na pewno witaminy B komplex z firmy podkowa, dodatkowo B12 1000mcg dziennie rano, do tego D3(4000j.m)+K2mk7 na dzień i magnez z cynkiem +B6 na noc przed snem... Działają tak jak opisałeś to co stosowałeś, ale 100 razy mocniej.

 

Pozdrawiam i życzę pozytywnych uczuć. :ok:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie przyjacielu. Magnez, cynk i B6 stosuję od długiego czasu na noc. Jeśli chodzi o witaminy z grupy B to powodują u mnie niestety nerwowość. Brałem z firmy NOW (być może zbyt duże dawki jak na mój organizm?) Co do witaminy D3 i K2mk7 to tak się składa, że wczoraj zacząłem suplementację:) D3 miałem jeszcze pół paczki, K2mk7 sobie dokupiłem, bo słyszałem, że warto dorzucić podczas stosowania witaminy D. 

Dla mnie podstawa to jeszcze OMEGA 3 z rana, polecam również!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kacperojlb napisał:

(być może zbyt duże dawki jak na mój organizm?)

Z witaminami jest tak że nadmiar wysikamy :) , a B12 (1000µg)  jest potrzebna każdemu , bo większość ma niedobory z powodu małej ilości spożywanego mięsa, gdyż tylko w nim się znajduje...

20 godzin temu, Kacperojlb napisał:

Dla mnie podstawa to jeszcze OMEGA 3 z rana, polecam również!! 

Z Omega3 zrezygnowałem gdyż w temperaturze pokojowej jełczeje... za to jem więcej tłustych ryb morskich :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...