Skocz do zawartości

Sytuacja w pracy w najbliższym czasie ZWERYFIKOWANE


Gringe

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

Położyłam karty na pytanie jak będzie wyglądać sytuacja w pracy w najbliższym czasie: 

 

Słońce 6 Mieczy 10 Kielichów 

 

 

Powinnam na początek nakreślić w czym problem. A więc pracuję na stałą umowę ale kontrakt 0 godzin. Czyli pracodawca nie zagwarantuje mi ile w danym tygodniu czy nawet miesiącu przepracuję. Ja na samym początku podałam, że mogę pracować 2 razy w tygodniu.  Sytuacja w hotelu jest dynamiczna - raz mamy zwykły hotel a raz kwarantannę. Teraz znów wróciliśmy do drugiej opcji. 
W czym jednak rzecz. Otóż moja kierowniczka ciagle się czepia mnie, że pracuję za wolno i za mało pokoi robię. Przyznam, pot ścieka mi po tyłku i szkoda mi czasu nawet na wizytę w toalecie. 
Dojrzałam do tego, że mam dość i będę szukać czegoś nowego bo czuję, że notorycznie jestem poddawana mobbingowi( czasem jestem informowana z dnia na dzień, że idę do pracy -  trudno cokolwiek zaplanować a szkoda mi odnowić bo godzin dostaję mniej niż te 2 dni w tygodniu). 
Aż mnie coś skręca na myśl, że za kilka dni muszę odwiedzić moje miejsce pracy. 
Karty optymistyczne bardzo jak na niedaleką przyszłość w pracy - aż pomyślałam, że wstawię na forum bo może ktoś spojrzy świeższym okiem niż ja. 
 

 

Slonce jest bardzo optymistyczna kartą. Wesołą. Krzywda mi się satem nie dzieje. 
Przy czym dalej jest 6 Mieczy( Karta Brama) sugerująca zmianę miejsca pracy, opuszczenie smutnej sytuacji ale…jak dla mnie ta zmiana jest zablokowana 10 Kielichów. 
No wyglada jakby miało być bardzo sympatycznie. Zupełnie nie wiem jak i skąd. 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Gringe napisał:

Położyłam karty na pytanie jak będzie wyglądać sytuacja w pracy w najbliższym czasie: 

 

Słońce 6 Mieczy 10 Kielichów 

 

 

Powinnam na początek nakreślić w czym problem. A więc pracuję na stałą umowę ale kontrakt 0 godzin. Czyli pracodawca nie zagwarantuje mi ile w danym tygodniu czy nawet miesiącu przepracuję. Ja na samym początku podałam, że mogę pracować 2 razy w tygodniu.  Sytuacja w hotelu jest dynamiczna - raz mamy zwykły hotel a raz kwarantannę. Teraz znów wróciliśmy do drugiej opcji. 
W czym jednak rzecz. Otóż moja kierowniczka ciagle się czepia mnie, że pracuję za wolno i za mało pokoi robię. Przyznam, pot ścieka mi po tyłku i szkoda mi czasu nawet na wizytę w toalecie. 
Dojrzałam do tego, że mam dość i będę szukać czegoś nowego bo czuję, że notorycznie jestem poddawana mobbingowi( czasem jestem informowana z dnia na dzień, że idę do pracy -  trudno cokolwiek zaplanować a szkoda mi odnowić bo godzin dostaję mniej niż te 2 dni w tygodniu). 
Aż mnie coś skręca na myśl, że za kilka dni muszę odwiedzić moje miejsce pracy. 
Karty optymistyczne bardzo jak na niedaleką przyszłość w pracy - aż pomyślałam, że wstawię na forum bo może ktoś spojrzy świeższym okiem niż ja. 
 

 

Slonce jest bardzo optymistyczna kartą. Wesołą. Krzywda mi się satem nie dzieje. 
Przy czym dalej jest 6 Mieczy( Karta Brama) sugerująca zmianę miejsca pracy, opuszczenie smutnej sytuacji ale…jak dla mnie ta zmiana jest zablokowana 10 Kielichów. 
No wyglada jakby miało być bardzo sympatycznie. Zupełnie nie wiem jak i skąd. 

Według mnie karty zdecydowanie mówią o tym, że opuścisz obecne miejsce pracy. Są ogólnie optymistyczne, więc powinna pojawić się lepszą oferta pracy.

 

Współczuję sytuacji. Wiem, jak to jest, kiedy człowieka skręca na myśl o pójściu do pracy :(

Edytowane przez Anastazja979
  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Gość Lianna

Ja również uważam, że zmienisz miejsce pracy. 6 Mieczy o tym mówi, jak byk. 10 Kielichów nic nie blokuje tutaj wg mnie i dobrze że ta karta pojawiła się na końcu rozkładu. 10 Kielichów to jest zadowolenie, spełnienie, radość. Może dostaniesz pracę w jakiejś np. firmie rodzinnej? W zasadzie każda tutaj karta jest optymistyczna :) Ewentualnie ( jakby się czepiać) 6 Mieczy może mówić, że będziesz dojeżdżać, albo będziesz musiała się czegoś uczyć nowego.

Powodzenia ! :koniczynka: Wszystkiego dobrego :1s_z:

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

@Lianna dziękuję :) Dlatego właśnie wrzuciłam ten rozkład bo miałam

mieszane uczucia jak to czytać - fakt, za 6 Mieczy jest pozytywna karta plus jest to 10 Kielichów czyli teoretycznie będzie dobrze :) 

Dam znać.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza

Uważam, ze to bardzo dobre karty, bo nawet, jeśli będziesz musiała tam zostać to jest szansa, ze atmosfera się poprawi. Słońce daje poczucie zadowolebua, a więc liczba godzin może się poprawić. Jednak 6 mieczy może sugerować, aby zapisać się na jakiś kurs, szkolenia i ruszyć dalej. 6 mieczy często pokazuje mi sprawy związane z nauką, szkoleniami. W tym miejscu możesz już najzwyczajniej nic już więcej nie zyskać, a 10 kielichow może właśnie mówi o spełnieniu, ale gdy podejmiesz pewne kroki. 

  • Lubię to! 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza

Ja też uważam, że 6 mieczy to odcięcie od tego co było, co znamy i wyruszenie w nowym kierunku. Natomiast 10 pucharów to radość, spełnienie, świętowanie więc ta zmiana powinna być na lepsze. Jak już padło uważam że karty są optymistyczne. 

Trzymam kciuki żeby się ułożyło i nastąpiły zmiany na lepsze

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gringe napisał:

Położyłam karty na pytanie jak będzie wyglądać sytuacja w pracy w najbliższym czasie: 

 

Słońce 6 Mieczy 10 Kielichów 

Hmmm... tak patrzę i patrzę - bo sytuacja trudna, a karty ładne.

Rozkład otwiera karta Słońca - jako jedyna z WA - a więc najważniejsza w rozkładzie. Słońce roztacza swoje promienie i cokolwiek nie działoby się obok - w sensie jakie nie byłyby karty, to to słońce ogrzewa je swoimi promieniami. To już jest bardzo dobrą prognozą.

Uważam, że rozkład można rozpatrywać na różnych płaszczyznach:

- Słońce w połączeniu z 10 Kielichów - może podpowiadać, że będziesz "poza tym" co dzieje się w pracy, tą negatywną atmosferą, bo skupisz się na sprawach rodzinnych i to one będą dla Ciebie najważniejsze w najbliższym czasie. To "odpuszczenie" sobie spraw zawodowych może opisywać karta 6 Mieczy;

- jeśli w strukturze organizacyjnej funkcjonują zespoły - to być może zmienisz (6 Mieczy) ten zespół - a więc też zmieni się kierownik - co będzie pozytywną zmianą;

- 6 Mieczy w połączeniu z 10 Kielichów może pokazywać podróże rodzinne - sprzyja temu czas nadchodzących świąt --> to może spowodować większą ilość rezerwacji noclegów w hotelu (w domniemaniu - bo tego karty dosłownie nie pokazują - przekłada się na większe zyski, a więc wpływa / może wpływać pozytywnie na relacje przełożony - pracownik) co spowoduje, że zejdzie napięcie, co przełoży się na poprawę relacji interpersonalnych; A może karty pokazały Twoją podróż?

- taka sielankowa interpretacja: wszystkim udzieli się magia świąt ;p i po prostu będzie miło.

Tak czy inaczej karty pokazały, że będzie dobrze, a jeśli jest źle, to sytuacja się poprawi :)

:koniczynka:

 

Dopisek:

jeśli masz mocne postanowienie dot. zmiany pracy - to zmienisz ją w okresie do pół roku (6 Mieczy - miecze jako miesiące) i będzie to zmiana bardzo pozytywna :) 

 

 

Edytowane przez Mesi
Uzupełnienie.
  • W punkt 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

@Mesi Bardzo dziękuję Ci za interpretację - mam nadzieję, że moim kartom nie udzieliła się magia świąt i nie pokazały „życzeniowej” sytuacji( choć nigdy dotąd im się to nie zdarzyło). 
Dam znać jak tylko sytuacja się wyklaruje :) 

  • Lubię to! 2
  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Gringe napisał:

Położyłam karty na pytanie jak będzie wyglądać sytuacja w pracy w najbliższym czasie: 

 

Słońce 6 Mieczy 10 Kielichów 

 

W tym rozkładzie karta Słońce jest najważniejsza. Mówi o tym iż osiągniesz w pewien sposób zrozumienie niekorzystnej dla Ciebie sytuacji w jakiej tkwisz. To też swojego rodzaju nauka. W jaki sposób rozwiążesz sytuację zależy od Ciebie. Czy zdecydujesz się odejść 6 Mieczy = karta brama. Słońce + 6 Mieczy  to też nowe możliwości,  które mogą pojawić się na horyzoncie. pozwalające na szczęśliwe rozwiązanie problemu. Nowe znajomości, korzystne dla Ciebie. Ja tu widzę nową pracę w domu powiązaną z nauką - zaczniesz wróżyć ? co całkiem możliwe. Powodzenia. :) 

Edytowane przez Elie-1
  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Super 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
21 godzin temu, Gringe napisał:

Położyłam karty na pytanie jak będzie wyglądać sytuacja w pracy w najbliższym czasie: 

 

Słońce 6 Mieczy 10 Kielichów 

Postanowisz kierować się swoim dobrem i dobrem dziecka, zadbasz o swoje potrzeby (komfort psychiczny) przez co podejmiesz decyzje o odejściu (6 Mieczy) i szukaniu czegoś innego. W zamian za to będziesz mogła poświęcić czas rodzinie. Może też znajdziesz inną pracę w rodzinnej firmie lub związanej z opieką nad innymi ludźmi lub gastronomii.

Powodzenia :)

  • Lubię to! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Słońce 6 Mieczy 10 Kielichów

 

Słońce pokazuje, że atmosfera się poprawi i będzie bardziej optymistycznie. 

6 mieczy to odcięcie się od sytuacji. Atmosfera ulegnie zmianie.

10 pucharów, czyli atmosfera stanie się bardziej przyjazna, powinnaś się dobrze czuć.

 

W 6 mieczy wiele zależy od Cb i od twojej odwagi, aby zrobić kolejny krok. Zastanawiam się, czy się po prostu nie postawisz.

Nie uważam, aby 10 kielichów było jakąś blokadą. Spójrz, że 10 kielichów jest za 6 mieczy, czyli mówi o tym jak będzie po zmianie, czyli cudownie. 

Jak najbardziej możesz odejść z pracy. 

 

 

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

Dzięki @nastek96 :) - na ten moment, jak sobie tak pomyślę nad tym rozkładem to…sytuacja trochę się zmieniła. Hotel przestał być kwarantanną za sprawą decyzji rządu(Słońce) i znów mamy mieć gości ale dopiero od lutego. Narazie hotel jest pusty i obawiam się, że styczeń przesiedzę w domu( 10 Kielichów). Coś przebąkuje się o chwilowym lockdownie choć nie było jeszcze ogłoszonych ostatecznych decyzji przez rząd. 
Milo, tylko jeśli ja nie pracuję to nie zarabiam bo taki mam kontrakt. 
Pytałam się o sytuację w bieżącej pracy więc karty nie mogły pokazać, że zmienię ją na inną a raczej, co się będzie dziać w aktualnym miejscu zatrudnienia. 

Edytowane przez Gringe
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Też na początku myślałem, że karty mogą mówić tylko o atmosferze, ale 6 mieczy oznacza zmianę pracy. Gdybyś zmieniła po 2 tygodniach to karty, by to pokazały. 

Ale jak widzę 6 mieczy pokazała twoje odcięcie, ponieważ siedzisz w domu. Po powrocie powinno być o wiele przyjemniej :)

Edytowane przez nastek96
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
  • Lunaria zmienił tytuł na Sytuacja w pracy w najbliższym czasie ZWERYFIKOWANE

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...