Skocz do zawartości

Styczniowy lunariusz


Gość Lianna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lianna

Księżyc wypadnie w domu 9, więc może poszerzę swoje horyzonty, dalej te moje medytacje i może wreszcie powrót do jogi. Napięciowo jeszcze będzie, bo Luna w kwinkunksie z Saturnem. Jest też trygon z Uranem, co może nieco poprawić sytuacje, emocje pewnie będą zmienne :).

Mars na Ascendencie lunara doda energii, może bieganie będzie bardziej intensywne. Władcą Ascendentu jest Jowisz, który jest we Wodniku, czyli słaba pozycja, w domu III. Także może dużo kontaktów, rozmów, nauki. Na plus, że ów Jowisz będzie w sekstylu ze Słońcem, które z kolei jest w I domu lunariusza.

Uran  w V- z jednej strony dobre położenie na wszelką kreatywność, z drugiej może być zmiennie i niestabilnie w uczuciach.

Patrzę na Merkurego- trochę lepiej to wygląda, niż w tym jeszcze solarze. Będzie w znaku Koziorożca, w domu II w koniunkcji z Plutonem, jakieś dogłębne analizy mogą być :P

No i Chiron w IV-  może w końcu dotrę, do tego co boli wewnętrznie, albo w rodzinie jakieś oczyszczenie.

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ekspert

@Lilly Rose - jeśli rozważałabym ten horoskop miesięczny pod kątem kondycji psychicznej to oprócz władcy Asc, wzięłabym pod uwagę, co dzieje się z Merkurym oraz władcą 3 domu lunariusza. Do tego Księżyc jest bardzo istotny. 
Sam Jowisz w 29 stopniu Wodnika jest w stopniu krytycznym jak sama napisałaś - co może sugerować jakiś punkt kulminacyjny, przesilenie - jednak poszłabym w stronę jakiegoś konfliktu/ problemu w domu. Masz Lunarnego Marsa w koniunkcji z Asc i w kwadraturze z Księżycem gdzie Mars włada 4 domem Lunarnym - jest jakieś spięcie, potrzeba zmiany strategii. Do tego ten „osiowy” Mars sprzyja konfliktom z otoczeniem a zwłaszcza będąc na Asc. 
Merkury w koniunkcji z Wenus działa na plus lecz nie można zapomnieć, że aplikuje do Plutona a w tranzycie masz opozycję - jakaś kobieta będzie Ci wiercić dziurę w brzuchu w tym miesiącu. 
Ksiezycowi sprzyja trygon z Uranem - niestandardowe rozwiązania. 

Edytowane przez Gringe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
24 minuty temu, Gringe napisał:

jakaś kobieta będzie Ci wiercić dziurę w brzuchu w tym miesiącu. 

 

Obstawiam teściową :P. Udało się konto odzyskać :). 

 

27 minut temu, Gringe napisał:

jeśli rozważałabym ten horoskop miesięczny pod katem kondycji psychicznej to oprócz władcy Asc, wzięłabym pod uwagę co dzieje się z Merkurym

 

Merkury nie ma złych aspektów. Jest w trygonie z Uranem, sekstylu z Neptunem- wyciszenie? Może tu się pokazuje to moje pisanie wierszy? Merkury wiadomo słowo pisane, Neptun- natchnienie twórcze, wyobraźnia :) No i koniunkcja z Plutonem, orba 7, więc może nie aż tak odczuwalne, aczkolwiek pewnie będą jakieś głębokie analizy ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Tak, widziałam już na czacie, że wszystko wróciło do normy :) Gratuluję ;) 

 

Oczywiscie nie ma co od razu spodziewać się Armagedonu - jeśli chodzi o te spięcia w domu. Bo do tego musiałyby być przesłanki w progresjach, tranzycie, Solariuszu. 
Jednak Mars na osi bez echa się nie obędzie. 
Jak najbardziej pasuje to, co napisałaś o Merkurym - sprzyja natchnieniu i pisaniu :) 

Zdecydowanie to wykorzystaj - jednocześnie może sprzyjać poprawie stan emocjonalnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
21 minut temu, Gringe napisał:

Jak najbardziej pasuje to, co napisałaś o Merkurym - sprzyja natchnieniu i pisaniu :) 

 

Teraz tak patrzę, że Neptun w 3 domu. Bosko :)

@Gringe Słońce w I domu, też raczej na plus? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Jeszcze mnie zastanawia Uran w domu V, też dobry na kreatywność. Może wpadnę na jakieś ciekawe, nietuzinkowe hobby. 

A tyle planet w domu II, wydatki jakieś duże? W tym koniunkcja Wenus- Pluton. Póki co nie planuję nic takiego. No ale plany planami, a życie życiem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
W dniu 27.12.2021 o 19:06, Gringe napisał:

jeśli rozważałabym ten horoskop miesięczny pod kątem kondycji psychicznej to oprócz władcy Asc, wzięłabym pod uwagę, co dzieje się z Merkurym oraz władcą 3 domu lunariusza

 

@Gringe Dlaczego władcą 3 domu? Sorki za pierdyliard pytań, ale wiele się od Ciebie uczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
40 minut temu, Lianna napisał:

 

@Gringe Dlaczego władcą 3 domu? Sorki za pierdyliard pytań, ale wiele się od Ciebie uczę :)

3 domem włada Klasycznie Merkury - 3 dom odpowiada nie tylko za bliskie podróże, rodzeństwo, naukę niższego szczebla ale tez za kondycję psychiczną( np. Spotkałam się w jednym z opracowań na temat Solariusza, że Słońce w 3 domu Solarnym może być zwiastunem problemów natury psychicznej, wszelkie depresje i tak dalej; oczywiście Słońce jest wtedy w jakiś sposób uszkodzone- poprzez znak, aspekt).

Ta książka jest autorstwa Mary Fortier Shea. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

@Gringew trygonie domem trzecim w tym lunarze włada Uran, a ten jest w trygonie do Słońca, Merkurego i Księżyca i w kwadraturze do Saturna. Najbardziej działa tu na Księżyc, bo orba 0,2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
7 minut temu, Lianna napisał:

@Gringew trygonie domem trzecim w tym lunarze włada Uran, a ten jest w trygonie do Słońca, Merkurego i Księżyca i w kwadraturze do Saturna. Najbardziej działa tu na Księżyc, bo orba 0,2. 

Tak, mówimy o Lunariuszu który rozpoczął się 25 grudnia 2021. 3 domem

wlada Uran który jest w kwadraturze z Saturnem. Trzeba mieć wiec na uwadze, że ten ważny tranzyt roku 21 i 22 skupia się min na Twoim 3 domu -min.  komunikacja. 

Edytowane przez Gringe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
4 godziny temu, Gringe napisał:

Tak, mówimy o Lunariuszu który rozpoczął się 25 grudnia 2021. 3 domem

wlada Uran który jest w kwadraturze z Saturnem. Trzeba mieć wiec na uwadze, że ten ważny tranzyt roku 21 i 22 skupia się min na Twoim 3 domu -min.  komunikacja. 

 

Oki, sorki że tak dopytuję, ale w tej chwili jest to dla mnie ważna kwestia. Patrząc całościowo na ten lunariusz pod katem kondycji psyche, to powinno być w miarę stabilnie? :) Biorąc pod uwagę Księżyc, Merkurego i Urana? Ascendent lunarny wypada w domu VI, czyli tu wskazuje na skupienie się na kwestiach zdrowotnych, pracy. Ostatnio coraz częściej zastępuję koleżankę i mam kontakt z większą ilością osób- kłania się pewnie Jowisz na Descendencie w solariuszu i Merkury w 11 domu :)

Mam wrażenie ( wybaczcie, że tyle o sobie) że ten nów to było apogeum. Chyba, że się mylę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
W dniu 27.12.2021 o 19:42, Gringe napisał:

Jednak Mars na osi bez echa się nie obędzie. 

 

Tatuś nieustannie próbuje mi podnosić ciśnienie. Nie daje się :P. Wróciłam kilka dni temu do biegania, jako że śnieg stopniał. Zauważyłam, że jak mam Marsa na Ascendencie, to chętniej ruszam zad. No a mam teraz i w lunmarze, i solarze :)

Jeżeli chodzi o nastrój, to odpukać- jest stabilnie, jakby zupełnie inna energia, niż ta do 25 grudnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
6 minut temu, Lianna napisał:

 

Wiem, wiem. Ale chodzi mi czy patrzysz w lunarach, w jakim znaku Asc i MC? 

Patrzę gdzie jest Asc. Na MC niekoniecznie choć może warto…wg Ciebie, o czym mogłoby mówić MC? 
Zwracam uwagę gdzie wypada lunarny ascendent, w jakim domu natalnym. 

Edytowane przez Gringe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
Teraz, Gringe napisał:

o czym mogłoby mówić MC? 

 

Dokąd zmierzamy w danym miesiącu, jaka ogólnie będzie końcówka lunariusza?  Tak intuicyjnie mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
1 minutę temu, Lianna napisał:

 

Dokąd zmierzamy w danym miesiącu, jaka ogólnie będzie końcówka lunariusza?  Tak intuicyjnie mi się wydaje. 

Bardzo słuszna uwaga. Ja nie patrzyłam na to nigdy a jak przeczytałam pierwszy raz Twoją uwagę o MC w Solariuszu to bardzo mnie to zaciekawiło - zawsze to dodatkowe informacje które można wycisnąć z horoskopu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
1 minutę temu, Gringe napisał:

Bardzo słuszna uwaga. Ja nie patrzyłam na to nigdy a jak przeczytałam pierwszy raz Twoją uwagę o MC w Solariuszu to bardzo mnie to zaciekawiło - zawsze to dodatkowe informacje które można wycisnąć z horoskopu :D 

 

No i tak patrząc na mój, to MC rządzi Wenus, czyli sprawy uczuciowe mogą dominować. Jednocześnie jest w koniunkcji z Plutonem, więc mogą być intensywne emocje, a że Wenus jest w domu 2, to może dokonam jakiegoś zakupu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Wenus w 2 domu ogólnie sprzyja kasiorze oraz poczuciu dowartościowania :) 

Muszę popatrzeć co tam u mnie piszczy na MC w tym miesiącu :) 

Edytowane przez Gringe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
9 minut temu, Gringe napisał:

Wenus w 2 domu ogólnie sprzyja kasiorkę oraz poczuciu dowartościowania :) 

Musze popatrzeć co tam u mnie piszczy na MC w tym miesiącu :) 

 

To by pasowało, trochę będzie więcej kasy, bo miałam więcej godzin, pracowałam kilka dni w grudniu za koleżankę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...