Skocz do zawartości

Karty zapowiadające pracę


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, które karty wg was zapowiadają znalezienie pracy?

 

Osobiście uważam, że takie karty to mogą być : As Denarów, 8 denarów, Paź Denarów, Rycerz Denarów 

Z AW: Cesarz, Sąd

Zastanawiam się nad Sprawiedliwością i Głupcem.

Poza tym z pracą kojarzą mi się też wszystkie Asy i Pazie, które mogą mówić o szansie na pracę lub o zaproszeniu na rozmowę.

Co sądzicie o tych kartach. I jakie wy byście dorzucili?

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Sprawiedliwość jak najbardziej. 3 Denary to praca, egzaminy i mistrzostwo. 4 Denary jeśli są pozytywnie położone, pokazują wtedy stabilność. 3 Buławy mogą stanowić zapowiedź zmian. Poza tym 10 Buław, ale ta karta raczej pokazuje pracę-harówkę. 2 Puchary jako kontrakt.

 

Po za tym mile widziane są do tego pozytywne karty w rodzaju Słońca, 3 kielichów, 4 Buław, 6 Buław, które by podkreśliły, że sytuacja zmienia się na dobre :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie 3 denary to dobry trop. 

Mi akurat 4 denary nie pokazały pracy, kiedy wypadły w rozkładzie. 

Znalazłem jeszcze informacje, że 6 mieczy pokazuje dostanie pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 26.12.2021 o 19:28, Ragna napisał:

2 Puchary jako kontrakt.

Właśnie o 2 pucharów chciałbym zapytać. Jest to karta, która absolutnie nie kojarzy mi się z finansami, albo z pracą. 

Przeglądałem różne fora i natrafiłem na wpis chłopaka, który twierdzi, że 2 kielichów jest główną kartą wypadająca mu na podpisanie umowy. 

Zwróciło to moją uwagę, ponieważ dokładnie pamiętam, że zanim zadzwoniłem do mojej obecnej firmy zapytałem kart o możliwość pracy tam i wypadła 2 kielichów. Nie wziąłem tej jako karty mówiącej TAK, a jednak dostałem tam pracę. 

I teraz widzę, że także u Ragny ta karta zapowiada podpisanie umowy. Czy macie jeszcze jakieś doświadczenia z tą kartą? Czy komuś jeszcze wypadła na pracę? 

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, nastek96 napisał:

Właśnie o 2 pucharów chciałbym zapytać. Jest to karta, która absolutnie nie kojarzy mi się z finansami, albo z pracą. 

Przeglądałem różne fora i natrafiłem na wpis chłopaka, który twierdzi, że 2 kielichów jest główną kartą wypadająca mu na podpisanie umowy. 

Zwróciło to moją uwagę, ponieważ dokładnie pamiętam, że zanim zadzwoniłem do mojej obecnej firmy zapytałem kart o możliwość pracy tam i wypadła 2 kielichów. Nie wziąłem jej jako karty mówiącej TAK, a jednak dostałem tam pracę. 

I teraz widzę, że także u Ragny ta karta zapowiada podpisanie umowy. Czy macie jeszcze jakieś doświadczenia z tą kartą? Czy komuś jeszcze wypadła na pracę? 

2 kielichy,  kochankowie, as mieczy pokazywaly mi podpisanie umowy ale nie o prace.

Wiec tez mam podobne doswiadczenie.

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
2 minuty temu, nastek96 napisał:

Czyli jednak coś jest w tej 2. Niby kielichy, a jednak pokazuje sprawy formalne. 

Wg mnie 2 Kielichy jest na tak. To jest sytuacja kiedy dwie strony są zaangażowane w dany projekt. Jest współpraca. Karta mówiąca, że jesteśmy chciani i miłe widziani w danym miejscu :) 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jeszcze ze gdzies tu byl taki watek w ktorym bylo napisane jaka karta zapowiada umowe o prace a jaka zlecenie czy dzielo ale nie moge znalezc :(

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Waite o tej karcie pisał takie znaczenia:

 

Divinatory Meanings: Love, passion, friendship, affinity, union, concord, sympathy, the interrelation of the sexes, and--as a suggestion apart from all offices of divination--that desire which is not in Nature, but by which Nature is sanctified.

 

Concord oznacza zgodę i bycie zgodnym, zgodność. A to jest ważne przy układach biznesowych, tak samo jak union (zjednoczenie, unia, związek).

 

Pamiętaj, że znaczenie kart trzeba dostosowywać do pytania. Pytałeś o pracę i w tym kontekście trzeba tę kartę interpretować, ogółem zapowiada ona, że obie strony będą sobie przychylne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackraven, taki wątek byłby bardzo interesujący. 

 

Ragna: właśnie ktoś mi dał dobrą radę, aby pytając o pracę szukać konkretnych kart, które tą pracę mogą zapowiedzieć, czyli np: denary, a pytając o uczucia szukamy kielichów...

Najwidoczniej tarot nie ma żadnych zasad, a jedynie wskazówki :)

 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nastek96 napisał:

Najwidoczniej tarot nie ma żadnych zasad, a jedynie wskazówki :)

Hmm... jakieś zasady chyba jednak ma...

Bo jak mawiają gnostycy "Każdy głupiec ma swojego własnego tarota"  ...

Archetypy to archetypy, tego nie zmienisz...

 

 

Edytowane przez Piko
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, nastek96 napisał:

Blackraven, taki wątek byłby bardzo interesujący. 

 

Ragna: właśnie ktoś mi dał dobrą radę, aby pytając o pracę szukać konkretnych kart, które tą pracę mogą zapowiedzieć, czyli np: denary, a pytając o uczucia szukamy kielichów...

Najwidoczniej tarot nie ma żadnych zasad, a jedynie wskazówki :)

 

 

To jest generalnie dobra rada, by pytając o pracę szukać kart wskazujących pracę. A pytając o związek szukać kart wskazujących związek.

Jeśli takich kart nie ma, wówczas wyciągamy odpowiedź nieco na siłę.

Tarot generalnie rzadko odpowiada w sposób jednoznaczny i to AW. Zazwyczaj odpowiada nieco na około i to AM i tam trzeba tą odpowiedzieć nieco wyciągać na siłę.

No bo jak w pytaniu czy dostanę prace na końcu wyjdzie 5 pucharów to oznacza, ze tej pracy nie dostaniesz? Oznacza, że będziesz smutny, rozczarowany, ale to nie jest jednoznaczne z odmową przecież.

 

A 2 pucharów przy pytaniu o nową pracę niekoniecznie musi oznaczać pracę, ona wskazuje raczej na spotkanie, czyli bardziej na rozmowę o pracę, względnie pokazuje Twój stan emocjonalny, bądź może mówić o jakieś przyjacielskich relacjach.

Papież też jest dobrą kartą zapowiadającą pracę, dosłownie mówi o przypieczętowaniu umowy.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nastek96 napisał:

Blackraven, taki wątek byłby bardzo interesujący. 

Z tegos co pamietam to 3 denary to bylo zlecenie a chyba 8 denarow o prace. Czy ktos sie orientuje jak to jest?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Blackraven napisał:

Z tegos co pamietam to 3 denary to bylo zlecenie a chyba 8 denarow o prace. Czy ktos sie orientuje jak to jest?

3 denarow mówi o własnej działalności podobnie Królowa Bulaw.

8 bulaw to jest taki kierat. Ciężka robota 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

2 godziny temu, Arbogast napisał:

3 denarow mówi o własnej działalności podobnie Królowa Bulaw.

8 bulaw to jest taki kierat. Ciężka robota 

 A wiesz ktore karty moglyby mowic o umowie zlecenie/dzielo a ktore o umowie na stale.?

Edytowane przez Blackraven
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
2 godziny temu, Arbogast napisał:

8 bulaw to jest taki kierat. Ciężka robota 

Ja bym widziała ten kierat bardziej w 10 Buław. Człowiek już ledwo daje radę bo tyle na siebie wziął. 8 Buław „śmiga” - robota pali się w rękach. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
3 godziny temu, Blackraven napisał:

Z tegos co pamietam to 3 denary to bylo zlecenie a chyba 8 denarow o prace. Czy ktos sie orientuje jak to jest?

Tez się z tym spotkałam, że 8 Monet to stała praca. Na którymś z forum była nawet dyskusja jaką pracę ta karta pokazuje. Dla mnie jest to jak każda 8 czyli „nieskończoność”, powtarzalność. Przy czym w 8 Monet człowiek cały czas szlifuje swoje umiejętności i stara się wejść na wyższy poziom. 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arbogast napisał:

3 denarow mówi o własnej działalności podobnie Królowa Bulaw.

Karta 3 Denarów jest zachętą do współpracy :) Natomiast ktoś kto wychodzi w Królowej Buław lubi być na świeczniku, lubi brylować, niekoniecznie pracować, wziąć odpowiedzialność za załogę. To  raczej domena Cesarza lub Cesarzowej.

Cytat

Tez się z tym spotkałam, że 8 Monet to stała praca.

To praca na etacie. Mozolne, jednostajne wykonywanie tych samych czynności.Nuda. 

Edytowane przez VildVoman
cytat
  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gringe napisał:

Tez się z tym spotkałam, że 8 Monet to stała praca. Na którymś z forum była nawet dyskusja jaką pracę ta karta pokazuje. Dla mnie jest to jak każda 8 czyli „nieskończoność”, powtarzalność. Przy czym w 8 Monet człowiek cały czas szlifuje swoje umiejętności i stara się wejść na wyższy poziom. 

Wlasnie zastanawiam sie co to za forum bylo i nie moge sobie przypomniec. Bo u nas nic takiego nie znalazlam. Obawiam sie ze to drugie z odwroconymj czlonami naszej nazwy.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, Gringe napisał:

Ja bym widziała ten kierat bardziej w 10 Buław. Człowiek już ledwo daje radę bo tyle na siebie wziął. 8 Buław „śmiga” - robota pali się w rękach. 

Pomyłka u mnie. Miałem w glowie oczywiście  8 monet a nie 8 bulaw. 

8 bulaw to raczej praca tymczasowa.

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, VildVoman napisał:

Karta 3 Denarów jest zachętą do współpracy :) Natomiast ktoś kto wychodzi w Królowej Buław lubi być na świeczniku, lubi brylować, niekoniecznie pracować, wziąć odpowiedzialność za załogę. To  raczej domena Cesarza lub Cesarzowej.

To praca na etacie. Mozolne, jednostajne wykonywanie tych samych czynności.Nuda. 

Królowa bulaw mówi o niezależności, stąd gdy ta karta wychodzi często pokazuje czy to zawód wolny (właśnie takie "estradowy" ale nie tylko), czy to po prostu prace na własny rachunek. Zlecenia też tutaj mogą być. 

 

Swoją drogą nie każda karta w tarocie oznacza coś konkretnego odnośnie pracy. Dlatego całe mnóstwo kart, przysparza trudności w interpretacji bo nijak się ma do pracy i trzeba ma siłę wyciągać znaczenie. 

Weźmy pod uwagę, że losujemy 6-10 kart z prawie 80, więc sila rzeczy ciężko trafić na konkret. Ale czasami wychodzi i wtedy tarot przemawia do nas "jednoglośnie" i jednoznacznie. Niestety na ogół wychodzą karty nie jasne i zgaduj zgadula czyja złota kula

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
4 godziny temu, Arbogast napisał:

Weźmy pod uwagę, że losujemy 6-10 kart z prawie 80, więc sila rzeczy ciężko trafić na konkret. Ale czasami wychodzi i wtedy tarot przemawia do nas "jednoglośnie" i jednoznacznie. Niestety na ogół wychodzą karty nie jasne i zgaduj zgadula czyja złota kula

Tak sobie pomyślałam, że jeśli te karty na pracę nie są jednoznaczne(nie wiem czy ktoś przytaczał 6 Monet bo dla mnie to też karta pracy i otrzymywania wynagrodzenia za nią; a że to Monety to stawiam, że praca jest stała), to Tarot pragnie przekazać, że o coś innego chodzi w danej sprawie, coś jest ważniejsze niż sam fakt praca-wynagrodzenie( może to być socjalizacja wśród nowych osób a może na odwrót- problemy z otoczeniem itp). 
Ciekawy temat :) 

  • W punkt 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

6 monet u mnie często pokazuje właśnie wypłaty, zobowiązania, zatem ona też wskazuje na pracę raczej stałą, taka gdzie mamy regularne wpływy, bądź straty bo tz kartą też może mówić, że te pieniądze nam.ucuekaja zbyt łatwo 

  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2022 o 10:23, Arbogast napisał:

Swoją drogą nie każda karta w tarocie oznacza coś konkretnego odnośnie pracy. Dlatego całe mnóstwo kart, przysparza trudności w interpretacji bo nijak się ma do pracy i trzeba ma siłę wyciągać znaczenie. 

Weźmy pod uwagę, że losujemy 6-10 kart z prawie 80, więc sila rzeczy ciężko trafić na konkret. Ale czasami wychodzi i wtedy tarot przemawia do nas "jednoglośnie" i jednoznacznie. Niestety na ogół wychodzą karty nie jasne i zgaduj zgadula czyja złota kula

Uczę się wróżyć już naście lat i ciągle odkrywam nowe znaczenia poszczególnych kart . Nauka wróżenia wiąże się z praktyką, znajomością archetypów, symboli astrologicznych oraz umiejętnością wyciągania logicznych wniosków, darem niczym w magii. Dla kogoś, kto traktuje wróżby po łebku, chciałby uzyskać odpowiedzi  niczym podane na tacy, niech lepiej nie tyka się kart. Szkoda czasu. 

 

4 godziny temu, nastek96 napisał:

Nikt nie wspomniał o Sprawiedliwości albo Sądzie. Też mi się kojarzą z pracą na etat.

 Kompletnie wszystkie karty mogą być odpowiedzią na pracę. Dowcip polega na precyzyjnym pytaniu :) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, VildVoman napisał:

Uczę się wróżyć już naście lat i ciągle odkrywam nowe znaczenia poszczególnych kart . Nauka wróżenia wiąże się z praktyką, znajomością archetypów, symboli astrologicznych oraz umiejętnością wyciągania logicznych wniosków, darem niczym w magii. Dla kogoś, kto traktuje wróżby po łebku, chciałby uzyskać odpowiedzi  niczym podane na tacy, niech lepiej nie tyka się kart. Szkoda czasu. 

Co nie zmienia faktu, że tarot raz odpowiada wprost, a nie raz odpowiada na około, albo w cale nie odpowiada. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Arbogast napisał:

Co nie zmienia faktu, że tarot raz odpowiada wprost, a nie raz odpowiada na około, albo w cale nie odpowiada. 

Po pierwsze to nie tarot odpowiada. Tarot jest tylko narzędziem, pośrednikiem między naszą a klienta nieświadomością. Bywa, że ktoś pyta i jednocześnie jest zablokowany na odpowiedź, szczególnie jeśli w zasadzie ją zna,  wie że może być nieprzyjemna. Tacy ludzie zazwyczaj pytają różnych osób o to samo oczekując tego, czego by chcieli. Jest też grupa ludzi, która jest zablokowana i robi to celowo. Są to  przeważnie ci sami ludzie, którzy zajmują się magią. Potrafią  bronić się przed złorzeczeniami, urokami. Mają swoje sposoby i tylko częściowo można do nich dotrzeć. Nie wiem od czego jest to uzależnione. Z tych i innych powodów najbardziej odpowiadają mi wróżby w bezpośrednim kontakcie, rozmowie. Na forach, grupach, opisujemy rozkład i dopiero po drugim czytaniu dostajemy olśnienia. No ale często już nie poprawiamy interpretacji. Przynajmniej ja tak mam. 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, VildVoman napisał:

Po pierwsze to nie tarot odpowiada. Tarot jest tylko narzędziem, pośrednikiem między naszą a klienta nieświadomością. 

 

Pośrednikiem pomiędzy nieświadomościami dwojga ludzi?

 

Wrozenie na forum ma walor glownie poznawczy, bo dzieki weryfikacjom wiemy co karty tak naprawde pokazaly. W koncu kazda karta ma wiele znaczeń. A trudności w interpretacji wynikają głównie z tego, że karty nie pokazują odpowiedzi wprost. Bo tak jak autor wątku pytał o karty pokazujące pracę i jest ich kilka, tak trzeba się nieźle zastanowić co tarot czy nieświadomość któregoś człowieka chciała nam przekazać np karta 3 pucharów jako karta wynikową na pytanie o pracę.. I o to mi chodziło. 

 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2022 o 13:34, Arbogast napisał:

Pośrednikiem pomiędzy nieświadomościami dwojga ludzi?

 

 Czasami wchodzi w grę nieświadomość kilku osób. Są pytania dotyczące kilku osób jednocześnie, grupy, rodziny. Wtedy mamy do czynienia z nieświadomością zbiorową - wykładu nie zrobię, nie jestem psychologiem. Ta teoria wydaje się najbardziej wiarygodna.

 

W dniu 7.07.2022 o 13:34, Arbogast napisał:

Bo tak jak autor wątku pytał o karty pokazujące pracę i jest ich kilka, tak trzeba się nieźle zastanowić co tarot czy nieświadomość któregoś człowieka chciała nam przekazać np karta 3 pucharów jako karta wynikową na pytanie o pracę.. I o to mi chodziło. 

Życie ma to do siebie, że aby przeżyć je w miarę bezproblemowo i z godnością, trzeba się nagłówkować :) Co to znaczy pytanie o pracę. Dobre, konkretne pytanie da konkretną odpowiedź. Proste. Ogólnie czy dostanie pracę karta 3 Kielichy jest odpowiedzią pozytywną. Jaką pracę - w przyjaznej i radosnej  grupie. W którym miejscu widzisz trudność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, VildVoman napisał:

 

 Czasami wchodzi w grę nieświadomość kilku osób. Są pytania dotyczące kilku osób jednocześnie, grupy, rodziny. Wtedy mamy do czynienia z nieświadomością zbiorową - wykładu nie zrobię, nie jestem psychologiem. Ta teoria wydaje się najbardziej wiarygodna.

 

Życie ma to do siebie, że aby przeżyć je w miarę bezproblemowo i z godnością, trzeba się nagłówkować :) Co to znaczy pytanie o pracę. Dobre, konkretne pytanie da konkretną odpowiedź. Proste. Ogólnie czy dostanie pracę karta 3 Kielichy jest odpowiedzią pozytywną. Jaką pracę - w przyjaznej i radosnej  grupie. W którym miejscu widzisz trudność.

Taka widzę trudność, że karty tarota nie odpowiadają wg schematu orzeł czy reszka i 3 pucharów nie daje, żadnej konkretnej odpowiedzi.

Na tej samej zasadzie, karcie 6 bulaw próbowano przypisywać znaczenie na wskroś pozytywne, a lektura chociażby tego forum pokazała nie raz, że to wg takich reguł nie działa...

Proste odpowiedzi na ogół mają te wróżki, co to uważają, że karty są aktualne na moment stawiania, przez co wróżba oczywiście może się nie sprawdzić, bo sytuacja się może zmienić... 

3 godziny temu, VildVoman napisał:

Czasami wchodzi w grę nieświadomość kilku osób. Są pytania dotyczące kilku osób jednocześnie, grupy, rodziny. Wtedy mamy do czynienia z nieświadomością zbiorową - wykładu nie zrobię, nie jestem psychologiem. Ta teoria wydaje się najbardziej wiarygodna.

Znakiem tego, Ty stawiając mi karty, grzebierz w mojej nieświadomości. A stawiasz na moją relacje z psem, grzebiesz mi i psu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No to dobrze, ale jak to się ma do tego czym jest Tarot? Jak się ma zbiorową nieświadomość czyli nasze nawyki, instynkty itp do tarota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ode mnie:

Cesarzowa

Królowa denarów

2 kielichów

XIII Śmierć

As denarów

9 kielichów

 

na pytanie czy w danym miesiącu będę mieć już podpisaną umowę: 4 mieczy - tak, mogę spać spokojnie

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moim zdaniem znaczenie karty dużo zależy od:

- talii, którą używamy

- co czujemy, gdy ją wyciągniemy

 

Przykład poniżej:

na obu jest Giermek Pucharów, ale nie mam tych samych odczuć do obu postaci

image.thumb.png.7ee2ba0759e38951926da24b7a29daee.pngimage.png.0b7a4c302fc32b84cad3d9b12e9527e3.png

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście się z Tobą zgadzam. Ważne jest co jest na talii narysowane. Ponieważ poza znaczeniem ogólnym każda talia może mieć własne znaczenia symboliczne w zależności od tego co się na nich znajduje. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...