Skocz do zawartości

Relacje z bratem


nastek96

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z rodzeństwem. Brat od zawsze się wywyższał i nie mailem z nim najlepszych kontaktów. Oczywiście po świętach doszło do starcia i jest średnio.

Dlaczego brat tak zachowuje się wobec mnie? 

 

1.Jak wygląda relacja między nami?

7 kielichów 

Wygląda na to, że każdy z nas żyje we własnym świecie i brak tu jakiegoś realnego pomostu.

 

2.Dlaczego brat zachowuje się w taki sposób wobec mnie? Rycerz Denarów, 6 mieczy 

3.Co złego jest w moim zachowaniu? 

Świat, paź kielichów

Zinterpretuje te pozycję razem. Długo nad tym myślałem. Przede wszystkim widzę dwa, odmiennie typy charakteru. On Rycerz Denarów: ambitny, praktyczny, twardo stąpającym po ziemi i bardzo skoncentrowany na świecie materialnym.

I ja paź kielichów: wrażliwy, cichy, skierowany do świata wewnętrznego. 

Wydaje mi się, że  konflikty wynikają z odmiennych typów osobowości i w związku z tym możemy się nie rozumieć. 

Widzę dwie inne karty: 6 mieczy i Świat. Obie oznaczają odległość. Znów to samo: inne typy charakteru, odległe sposoby pojmowania świata...

6 mieczy po jego stronie: to karta odcięcia. Myślę, że już dawno temu zerwał różne więzi. Już w dzieciństwie i w okresie dorastania nie chciał spędzać ze mną czasu. 

8 mieczy:zamknął się w swoim środowisku i nie ma tam dostępu. Rycerz Denarów nie jest zbyt chętny na zmiany skoro już się odciął i zamknął to na dłuuuugo. 

Po mojej stronie Świat: chyba też poszedłem w innym kierunku. 

 

4.Jak będą wyglądały nasze relacje w najbliższym czasie? Diabeł, 2 buław, Król Monet 

Będzie nadal toksycznie i nic się nie zmieni. W żaden sposób tego nie zmienimy. Między 21.05 a 20.06 coś się może wydarzyć. 

 

Rada: Król Buław 

Mówić szczerze co się myśli, nie siedzieć cicho i nie trzymać nic w sobie. 

 

Może widzicie coś głębiej? 

Miałem różne przypuszczenia co mogę zobaczyć, a jednak głównym powodem jest inny typ charakteru. 

 

Edytowane przez nastek96
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 31.12.2021 o 17:20, nastek96 napisał:

1.Jak wygląda relacja między nami?

7 kielichów 

Nierealne oczekiwania wobec siebie, dużo domysłów, a mało konkretów

W dniu 31.12.2021 o 17:20, nastek96 napisał:

2.Dlaczego brat zachowuje się w taki sposób wobec mnie? Rycerz Denarów, 6 mieczy 

3.Co złego jest w moim zachowaniu? 

Świat, paź kielichów

On mocno stąpa po ziemi typ dla którego jest albo czarne albo białe.

Natomiast Ty jesteś bardziej emocjonalny, uczcuciowy. Czy jest między Wami duża różnica wieku? Pytam, bo on wyszedł w Rycerzu a Ty w Paziu. Dla niego istotne jest mieć a dla Ciebie być :) Ty jesteś bardziej skory do porozumienia. Najpierw jest karta Świat a dalej zaproszenie do dyskusji, rozmowy, poznanie swiatopogladow (Paź Kielichów) 

 

o co chodzi z tą 8 Mieczy? Na jaką pozycję (pytanie) wypadła?

 

W dniu 31.12.2021 o 17:20, nastek96 napisał:

4.Jak będą wyglądały nasze relacje w najbliższym czasie? Diabeł, 2 buław, Król Monet 

No toksyka aż piszczy... Będziecie na siebie spod byka zerkac, może jakiś mężczyzna będzie próbował was pogodzić (tata?)

W dniu 31.12.2021 o 17:20, nastek96 napisał:

Rada: Król Buław

Być asertywnym 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między nami jest tylko 3 lata. 

To zdanie dla niego jest istotne mieć, a dla mnie być jest trafione w sedno :)

On nie chce za bardzo dyskutować, jego zdanie jest najważniejsze. Ostatnio była awantura, bo miałem oddmienne zdanie w sprawie kościoła, a on jest bardzo katolicki. Zwykła błahostka, która w nim wywołała furię. 

Ciężko z nim rozmawiać. On jest lwem, liczą się tylko Ci, którzy go wielbią, czyli nie ja :sark:

Te 8 mieczy dobrałem po prostu, żeby widzieć więcej.

Mi ten Król Monet skojarzył się z wujkiem, ale on jest za daleko, więc może i tata. Albo kłótnia o jakieś pieniądze? 

 

 

Dziękuję bardzo :)

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, nastek96 napisał:

Między nami jest tylko 3 lata. 

To faktycznie niedużo, myślałam że co najmniej 5

2 godziny temu, nastek96 napisał:

Ciężko z nim rozmawiać. On jest lwem, liczą się tylko Ci, którzy go wielbią, czyli nie ja :sark:

Może to też nauka dla niego, żeby nabrał pokory :p Widać, że on też nie potrafi rozmawiać jeśli jest jakiś problem najpierw Rycerz Denarów (najbardziej stateczny z Rycerzy a przy tym uparty) a dalej 6 Mieczy więc zostawia za sobą to co się wydarzyło, bez jakiejkolwiek opcji omówienia konfliktu

 

2 godziny temu, nastek96 napisał:

Te 8 mieczy dobrałem po prostu, żeby widzieć więcej.

Aaa ok; czyli tak jak pisałeś... każdy skupiony na swoim wnętrzu i odseparowany od tej drugiej osoby. 8 Mieczy, czyli klapki na oczach i tkwienie w tej samej sytuacji, bo nie chce się wybrać innej możliwości 

2 godziny temu, nastek96 napisał:

Mi ten Król Monet skojarzył się z wujkiem, ale on jest za daleko, więc może i tata. Albo kłótnia o jakieś pieniądze? 

No, możliwe że chodzi o wujka lub właśnie o pieniądze czy status materialny. Też pasuje 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Król to mogą być pieniądze, bo on nie może przeżyć, że jestem aktualnie na bezrobociu. 

Dziękuję bardzo, teraz pozostaje mi tylko wymyślenie jak uciąć jakieś komentarze nie doprowadzając do kłótni. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Weryfikacja:

 

Czym jest Diabeł?

Diabeł nie okazał się być aż tak toksyczny.  Nie było wielkich awantur.

Ale rzeczywiście sytuacja była napięta. Myślę, że była lekko toksyczna. Nie rozmawialiśmy ze sobą. Dopiero ostatnio troszkę zaczęliśmy. 

On się do mnie w ogóle nie odzywał i mnie ignorował. Nie zauważaliśmy się. Może stąd 2 monet, która trochę hamuje tego diabła. 

Z perspektywy czasu myślę, że Król Monet to po prostu on, jego postawa w stosunku do mnie. On jako dobrze sytuowany i przedsiębiorczy mężczyzna w stosunku do emocjonalnego pazia. Stawiał się wyżej. 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...